Serdecznie dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w tej sprawie. Jak już wspomniano, przesyłamy wiadomość uzupełniającą. Na szczęście problemy z łącznością, które wystąpiły 7.12.2020, zostały rozwiązane przez Interactive Brokers (IB) o godzinie 20:00 dla większości klientów. System transakcyjny IB TWS i system przesyłania zleceń LYNX (Basic) powróciły do normalnego działania.

Problemy z łącznością były spowodowane niefortunnymi awariami technicznymi, które wystąpiły w IB. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w wiadomości od IB zamieszczonej poniżej na tej stronie, którą IB przesłało do Ciebie i wszystkich innych naszych wspólnych klientów wczoraj rano. 7 grudnia IB skoncentrowało się całkowicie na rozwiązaniu problemu technicznego i szukaniu przyczyny problemów, dlatego też IB ani LYNX nie były w stanie dostarczyć Ci dalszych informacji na temat problemów z łącznością, które wystąpiły w IB. Oczywiście tego bardzo żałujemy.

IB prowadzi obecnie analizę dotyczącą problemów technicznych, które wystąpiły 7 grudnia i jest w trakcie oceny, jak zapobiec ponownemu pojawieniu się tych problemów w przyszłości. Jesteśmy w bliskim kontakcie z IB aby móc śledzić kroki, które IB podejmuje w tym zakresie.

Serdecznie przepraszamy za niedogodności, jakie mogły spowodować problemy z łącznością. W przypadku dalszych pytań na które nasza wiadomość nie wyczerpuje odpowiedzi, prosimy o kontakt.

Jak poradzić sobie z awarią techniczną w przyszłości?

Pragniemy podkreślić, że takie awarie są mało prawdopodobne, ale jak w przypadku każdej innej technologii nie można całkowicie wykluczyć ich wystąpienia. W mało prawdopodobnym przypadku, gdyby taka awaria wystąpiła ponownie, chcielibyśmy upewnić się, że wiesz, jak się o tym dowiedzieć najszybciej.

Prosimy o potraktowanie naszej strony internetowej jako kluczowego punktu kontaktowego w którym można uzyskać informacje o szeroko rozpowszechnionych przestojach technologicznych. Naszym celem jest dostarczanie Ci aktualnego stanu systemów z najbardziej aktualnymi informacjami.

Przegląd systemów, które można wykorzystać do połączenia:

Zapewnia to przegląd wszystkich systemów logowania, aby zwiększyć dostępność dla klientów i zmniejszyć zależność od pojedynczego systemu.

Jeśli to nie rozwiąże problemów, które napotkasz podczas łączenia się z którymkolwiek z wyżej wymienionych systemów, skontaktuj się z nami.

Wiadomość IB:

Dear Clients,

Some of you experienced service interruptions or outages today due to a failure in IBKR’s systems, which are built upon a sophisticated “High Availability” data system provided and serviced by a leading technology vendor. The system was specifically designed to minimize the likelihood of the kind of technology failure that we experienced and it has performed well to date. Nonetheless, it did not work as expected today.

We worked with the vendor to identify the issue and began restoring our systems shortly before the open for trading on the US markets. Most clients were able to access most services by late morning and we brought remaining services online over the rest of the trading day.

Any technology can fail, and we take the quality and resiliency of our systems very seriously. We will incorporate the vendor’s analysis into our own independent assessment of today’s partial outage to make it even more unlikely that it could occur again in the future.

Interactive Brokers prides itself on its advanced trading platform and appreciates the faith you have placed in us. We are dedicated to ensuring that we can provide you with the cutting edge and reliable brokerage service that you should always expect from IBKR.

Milan Galik
CEO, Interactive Brokers