Jak zmienić rachunek gotówkowy na marżowy (margin)?

Jeśli posiadasz aktualnie otworzony rachunek gotówkowy w LYNX, a chcesz korzystać z rachunku marżowego, ta wskazówka pokaże jak dokonać tej zmiany.

Rachunki różnią się znacząco czasem po którym gotówka na rachunku jest to dyspozycji do dalszego handlowania. Na rachunku gotówkowym musisz czekać kilku dni roboczych (3 na akcje, 2 forex, 1 opcje)  natomiast na rachunku marżowym gotówka jest do dyspozycji od razu po zakończeniu transakcji.

Rachunki jednak łączy wspólna cecha związana z ich prowadzeniem, ponieważ każdy rachunek jest darmowy.

Jeśli posiadasz konto walutowe i masz ukończone 21 lat, masz możliwość zmiany rachunku na rachunek marżowy. Aby tego dokonać postępuj z intrukcjami poniżej.

Otwórz stronę  www.lynxbroker.pl i kliknij na Zaloguj się/Pobierz tutaj  Zarządzaj rachunkiem 1. Zaloguj się podając swoją nazwę użytkownika i hasło. 

1
Teraz możesz zarządzać swoim rachunkiem. Kliknij na Settings 1  Account Setting  2, a następnie wybierz  Account Type 3.

1
2
3
Jeśli masz rachunek gotówkowy to w oknie będzie znajdowało się  określone ‚Cash‘. Aby dokonać zmiany, kliknij i wybierz  Margin 1,  a następnie potwierdź Continue 2.

1
2
Aby Twój rachunek został zmieniony, konieczne jest także potwierdzenie dodatkowych informacji dotyczących planu inwestycyjnego, doświadczenia i sytuacji finansowej. Konieczne jest wykazanie pewnej wiedzy inwestycyjnej. Poziom wiedzy o instrumentach, na których chcesz handlować, musi być dobry (good) lub doskonały (extensive). Musisz również mieć dokonane co najmniej 100 transakcji w ramach swojego doświadczenia.

Twoje konto zostanie zmienione na marżowe w ciągu jednego dnia roboczego, a następnie będziesz mógł korzystać ze wszystkich jego możliwości. Fakt, że twoje konto zostało zmienione, można sprawdzić po zalogowaniu do Zarządzania kontem w Account Settings.