Indeks FANG+: Handluj akcjami największych spółek technologicznych FAANG za pośrednictwem futures

Najlepsze akcje spółek technologicznych z Wall Street – tym właśnie są akcje FAANG.

FAANG to skrót utworzony z pierwszych liter nazw najlepiej prosperujących amerykańskich spółek technologicznych. Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Alphabet/Google.

Właśnie ta piątka jest w ostatnich latach odpowiedzialna za dużą część wzrostu indeksu S&P 500. Na rozwój owej amerykańskiej elity zareagowała więc giełda New York Stock Exchange (NYSE).  Istnieje możliwość spekulacji na wzrost cen tej grupy akcji w inny sposób niż poprzez zakup poszczególnych akcji osobno. Rozwiązaniem może być kupno za pośrednictwem indeksu czy kontraktów futures.

Spróbujmy przyjrzeć się tej grupie bliżej i zdefiniować sposoby na partycypację w ich rozwoju przy wykorzystaniu wspomnianych wyżej instrumentów.

 

Które akcje należą do grupy FAANG?

Wspólna nazwa pięciu spółek technologicznych odsyła nas do FacebookaAmazonaApple’aNetflixa i Google’a. To od tych nazw utworzony został skrótowiec FAANG.

Branża technologiczna osiąga szczyty, w związku z czym nawet niektóre mniej znane czy nowo powstałe spółki zaczynają odsuwać tych gigantów na bok. Między innymi z tego powodu NYSE wprowadziła indeks FANG+, skupiający spółki technologiczne, będące motorami napędowymi. Jednocześnie udostępniła możliwość inwestowania w indeks FANG+ za pośrednictwem futures.

NYSE FANG+ Indeks (NYFANG)

W skład indeksu FANG+ wchodzi 10 wysoko efektywnych akcji technologicznych. Sama NYSE określa indeks jako grupę bardzo płynnych akcji, reprezentujących najbardziej innowacyjne firmy z sektora Internetu i mediów społecznościowych. Indeks jest jednakowo ważony i notowany w dolarach amerykańskich.

Indeks FANG+ wystartował 26 września 2017 roku, a jego wartość obliczana jest wstecz od września 2014 roku. Poziom bazowy indeksu to 1000$.

W 2018 roku indeks FANG+ sięgał poziomu 3000$. Jednak w drugiej połowie roku spadł poniżej tej granicy. Spadek akcji Facebooka (26.7.2018) skutkował również spadkiem indeksu o prawie 3%. Należy jednak zaznaczyć, że w historii indeksu można było zaobserwować nawet większe spadki, natomiast ten nie stanowi specjalnego wyjątku.

W perspektywie długoterminowej przewidujemy przekroczenie granicy 3000$ i kontynuację wzrostu indeksu FANG+.

NYSE FANG+ Futures (NYFANG)

Mnożnik NYSE FANG+ Futures wynosi 50. Oznacza to, że przy obecnej wartości futures, która oscyluje wokół 3000$, jeden kontrakt futures obejmuje kosz akcji wartych 150000$ (50×3000). Wielkość ticku, minimalnej zmiany ceny, to 0,10.

Podobnie jak pozostałe kontrakty futures, indeks wygasa w trzeci piątek miesiąca. Daty wygaśnięcia zostały wyznaczone na marzec, czerwiec, wrzesień i grudzień. Tymi kontraktami futures można handlować od godzin popołudniowych (14:00) do północy (00:00).

FuturesNYSE FANG+ Futures
SymbolNYFANG
GiełdaNYSE
WalutaUSD
Termin wygaśnięciaMarzec, czerwiec, wrzesień, grudzień
Godziny handlu02:00 - 00:00, dni robocze
Wielkość ticku0,10 punktu
Mnożnik50
Initial Margin*$ 18.935
Overnight Margin*$ 15.148

*Wartość Initial Margin może ulec zmianie

Jak handlować indeksem FANG+?

LYNX umożliwia ci łatwy handel kontraktami futures NYSE FANG+ za pośrednictwem najbardziej zaawansowanych platform. Nasze platformy dysponują profesjonalnymi narzędziami handlowymi. Ponadto uzyskujesz dostęp do rynków całego świata

Przeczytaj również: Interesują cię kontrakty futures? Poznaj przewodnik po handlu kontraktami futures

Zacznij korzystając z wielu korzyści LYNX

LYNX ma wiele korzyści dla każdego - dowiedz się więcej z naszego pakietu informacyjnego.

Information package image
Pakiet informacyjny wysyłany jest bezpłatnie i obejmuje:
  • Formularz do otwarcia rachunku
  • Przegląd opłat i prowizji
  • Darmovy e-book 14 wskazówek jak stać się lepszym inwestorem

pole wymagane
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
Contact icon Zadzwoń do nas za darmo
800 080 563
Contact icon Napisz do nas na
info@lynxbroker.pl
Contact icon Połącz się z nami na
CHAT
Contact icon Dowiedz się więcej
FAQ
  [BEZPŁATNY E-book] 11 strategii guru inwestycyjnych

W jaki sposób inwestorzy odnoszący największe sukcesy na Wall Street wybierają swoje akcje? Książka 11 Strategii największych guru inwestycyjnych pokaże Ci, jak zbudować portfel akcji według najlepszych inwestorów na świecie.

Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
×