Indeks FANG+: Handluj akcjami największych spółek technologicznych FAANG za pośrednictwem futures

Najlepsze akcje spółek technologicznych z Wall Street – tym właśnie są akcje FAANG.

FAANG to skrót utworzony z pierwszych liter nazw najlepiej prosperujących amerykańskich spółek technologicznych. Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Alphabet/Google.

Właśnie ta piątka jest w ostatnich latach odpowiedzialna za dużą część wzrostu indeksu S&P 500. Na rozwój owej amerykańskiej elity zareagowała więc giełda New York Stock Exchange (NYSE).  Istnieje możliwość spekulacji na wzrost cen tej grupy akcji w inny sposób niż poprzez zakup poszczególnych akcji osobno. Rozwiązaniem może być kupno za pośrednictwem indeksu czy kontraktów futures.

Spróbujmy przyjrzeć się tej grupie bliżej i zdefiniować sposoby na partycypację w ich rozwoju przy wykorzystaniu wspomnianych wyżej instrumentów.

 

Które akcje należą do grupy FAANG?

Wspólna nazwa pięciu spółek technologicznych odsyła nas do FacebookaAmazonaApple’aNetflixa i Google’a. To od tych nazw utworzony został skrótowiec FAANG.

Branża technologiczna osiąga szczyty, w związku z czym nawet niektóre mniej znane czy nowo powstałe spółki zaczynają odsuwać tych gigantów na bok. Między innymi z tego powodu NYSE wprowadziła indeks FANG+, skupiający spółki technologiczne, będące motorami napędowymi. Jednocześnie udostępniła możliwość inwestowania w indeks FANG+ za pośrednictwem futures.

NYSE FANG+ Indeks (NYFANG)

W skład indeksu FANG+ wchodzi 10 wysoko efektywnych akcji technologicznych. Sama NYSE określa indeks jako grupę bardzo płynnych akcji, reprezentujących najbardziej innowacyjne firmy z sektora Internetu i mediów społecznościowych. Indeks jest jednakowo ważony i notowany w dolarach amerykańskich.

Indeks FANG+ wystartował 26 września 2017 roku, a jego wartość obliczana jest wstecz od września 2014 roku. Poziom bazowy indeksu to 1000$.

W 2018 roku indeks FANG+ sięgał poziomu 3000$. Jednak w drugiej połowie roku spadł poniżej tej granicy. Spadek akcji Facebooka (26.7.2018) skutkował również spadkiem indeksu o prawie 3%. Należy jednak zaznaczyć, że w historii indeksu można było zaobserwować nawet większe spadki, natomiast ten nie stanowi specjalnego wyjątku.

W perspektywie długoterminowej przewidujemy przekroczenie granicy 3000$ i kontynuację wzrostu indeksu FANG+.

NYSE FANG+ Futures (NYFANG)

Mnożnik NYSE FANG+ Futures wynosi 50. Oznacza to, że przy obecnej wartości futures, która oscyluje wokół 3000$, jeden kontrakt futures obejmuje kosz akcji wartych 150000$ (50×3000). Wielkość ticku, minimalnej zmiany ceny, to 0,10.

Podobnie jak pozostałe kontrakty futures, indeks wygasa w trzeci piątek miesiąca. Daty wygaśnięcia zostały wyznaczone na marzec, czerwiec, wrzesień i grudzień. Tymi kontraktami futures można handlować od godzin popołudniowych (14:00) do północy (00:00).

FuturesNYSE FANG+ Futures
SymbolNYFANG
GiełdaNYSE
WalutaUSD
Termin wygaśnięciaMarzec, czerwiec, wrzesień, grudzień
Godziny handlu02:00 - 00:00, dni robocze
Wielkość ticku0,10 punktu
Mnożnik50
Initial Margin*$ 18.935
Overnight Margin*$ 15.148

*Wartość Initial Margin może ulec zmianie

Jak handlować indeksem FANG+?

LYNX umożliwia ci łatwy handel kontraktami futures NYSE FANG+ za pośrednictwem najbardziej zaawansowanych platform. Nasze platformy dysponują profesjonalnymi narzędziami handlowymi. Ponadto uzyskujesz dostęp do rynków całego świata

Przeczytaj również: Interesują cię kontrakty futures? Poznaj przewodnik po handlu kontraktami futures

Zacznij korzystając z wielu korzyści LYNX

LYNX ma wiele korzyści dla każdego - dowiedz się więcej z naszego pakietu informacyjnego.

Information package image
Pakiet informacyjny wysyłany jest bezpłatnie i obejmuje:
  • Formularz do otwarcia rachunku
  • Przegląd opłat i prowizji
  • Darmovy e-book 14 wskazówek jak stać się lepszym inwestorem

pole wymagane
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
Contact icon Zadzwoń do nas za darmo
800 080 563
Contact icon Napisz do nas na
info@lynxbroker.pl
Contact icon Połącz się z nami na
CHAT
Contact icon Dowiedz się więcej
FAQ