Branża gier komputerowych z każdym rokiem coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Ilość aktywnych użytkowników gier cyfrowych przyrasta w tempie lawinowym.

Obecnie właściwie nie sposób wyobrazić sobie naszego społeczeństwa bez gier komputerowych. Granie staje się coraz popularniejszą formą spędzania czasu najmłodszych pokoleń. Od momentu powstania Internetu rynek gier niesamowicie się rozrósł, ponieważ gracze mogą ze sobą rywalizować, nie ruszając się z domu.

Wiele gier komputerowych zyskało status regularnego sportu, mającego swoich celebrytów i turnieje z nagrodami, których wysokość bywa liczona w milionach dolarów oraz rzesze fanów na całym świecie.

W ostatnich latach akcje twórców gier na giełdach były absolutnym fenomenem, przy czym wartość większości tytułów z branży gier w ciągu ostatnich 5 lat znacząco wzrosła.

Digitalizacja i innowacje technologiczne wciąż zwiększają potencjał sprzedaży oraz wzrostu zysków w tej branży.

Investice do akcií herních vývojářů

W poniższym artykule przeczytasz:
  1. Akcje twórców gier zyskują na kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa
  2. Gry online – boom na rynku
  3. Digitalizacja sprzedaży zwiększa marże
  4. Mikrotransakcje generują wysoki dochód dodatkowy
  5. Prognozowana na 2021 rok sprzedaż globalna
  6. Gry na smartfony i tablety
  7. Granie w chmurze ma potencjał
  8. Skorzystaj z boomu w branży gier
  9. Najlepsze akcje twórców gier w 2020 roku
  10. Inwestycje w akcje twórców gier za pośrednictwem LYNX

Akcje twórców gier zyskują na kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa

Na giełdzie akcje twórców gier ponownie znalazły się w centrum uwagi inwestorów dzięki kryzysowi spowodowanemu przez pandemię koronawirusa. Akcje w branży gier osiągnęły swoje wartości maksymalne w 2018 roku, przy czym wartość większości akcji w minionych latach rosła o setki procent. Trudno się temu dziwić, ponieważ cyfryzacja i innowacje technologiczne otwarły przestrzeń dla nowego potencjału sprzedaży oraz zysków. Po osiągnięciu wartości maksymalnych latem 2018 roku doszło do znacznej korekty akcji w tej branży, częściowo wskutek sankcji nałożonych przez Chiny, a później dopiero w 2019 roku akcje twórców gier zaczęły ponownie notować wzrosty.

Podczas kryzysu wywołanego przez COVID-19 akcje twórców gier miały się stosunkowo dobrze i dosyć szybko się zrehabilitowały po początkowych spadkach cen. Ze względu na ograniczenia wprowadzone na początku pandemii ludzie spędzali więcej czasu w domach. Coraz więcej osób spędza czas wolny, grając w gry na swoich smartfonach, komputerach czy konsolach. W związku z tym producenci gier powinni się spodziewać znacznych wzrostów sprzedaży. Co do zasady powinno to wpłynąć pozytywnie na wartość akcji z branży gier. Inwestorzy długoterminowi mogą oczekiwać szeregu interesujących możliwości wejścia.

Natomiast duża baza użytkowników pozwoli następnie firmom na dalsze inwestycje w swoje marki. Przykład stanowić mogą takie tytuły, jak World of Warcraft, League of Legends, Counter-Strike, Fortnite, czy też Minecraft.

Gry online – boom na rynku

Gry online i gry komputerowe to obecnie jedna z najpopularniejszych rozrywek nie tylko wśród nastolatków, lecz także w innych grupach wiekowych. Lukratywny i bardzo elastyczny model biznesowy producentów gier zasadniczo opiera się obecnie na oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem usług bazujących na danych w chmurze oraz streamingu.

W gry komputerowe można dziś grać na bardzo wielu urządzeniach – od klasycznych komputerów, przez konsole aż po tablety i smartfony. Wiele tytułów to hity z dziesiątkami milionów aktywnych graczy.

Duża baza użytkowników umożliwia zaś firmom na dalsze inwestycje w swoje marki. Przykład stanowić mogą takie tytuły, jak World of Warcraft, League of Legends, Counter-Strike, Fortnite, czy też Minecraft.

Digitalizacja sprzedaży zwiększa marże

Sprzedaż nośników danych (DVD, CD-ROM) za pośrednictwem sklepów stacjonarnych czy internetowych, która wcześniej stanowiła główny kanał dystrybucji dla branży gier, już od jakiegoś czasu traci na znaczeniu. Ta ścieżka rozwoju przypomina los stacjonarnych wypożyczalni filmów, które dzięki serwisom oferującym filmy online, takim jak Netflix, stały się prawdziwymi białymi krukami.

Skutkiem cyfryzacji procesów sprzedaży jest wzrost marży producentów gier, a dzięki modelom subskrypcyjnym generują oni powtarzalne, stabilne zyski. Dyrektor finansowy spółki Activision Blizzard – Spencer Neumann – szacuje, że zysk związany z umożliwieniem kupna poprzez pobieranie zamiast tradycyjnej sprzedaży detalicznej wynosi około 10 dolarów na transakcję

Spółka Newzoo zajmująca się analizą rynku gier oraz zjawiska e-sportu przewiduje, że w 2018 roku 91% transakcji dokonywanych w branży gier było transakcjami cyfrowymi.

Ale to jeszcze nie wszystko. Wiele gier umożliwia kupowanie wirtualnych dodatków poprzez mikrotransakcje, które zapewniają firmom znaczące dodatkowe zyski z już sprzedanych produktów. Transakcje te stały się podstawą zysków branży gier komputerowych i motorem napędowym ich rozwoju oraz wzrostu przychodów. Ponieważ każdy gracz sam decyduje, ile czasu i pieniędzy zainwestuje w świat gier, ten model biznesowy jest w większości akceptowany przez społeczność graczy.

Mikrotransakcje generują wysoki dochód dodatkowy i wspomagają rozwój

Niewielkie dodatkowe opłaty w niektórych grach pozwalają graczom uzyskać korzyści, takie jak na przykład przyspieszenie gry, dodatki, wirtualne towary czy specjalne umiejętności ich postaci. Dokonując tych mikropłatności za wirtualne elementy można zainwestować w grę kwoty znacznie większe niż wynosiła sama cena jej zakupu.

Graczy motywują „czynnik uzależnienia” od gier i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku, które powodują, że dziennie przeprowadzają oni miliony mikrotransakcji. Te stanowią obecnie fundament zysków producentów gier oraz siłę napędową dla ich wzrostu i zwiększania przychodów. Ponieważ każdy gracz ostatecznie sam decyduje, ile czasu i pieniędzy zainwestuje w daną grę, taki model biznesowy jest zasadniczo coraz częściej uznawany za standard.

Właśnie ze względu na wspomniany wyżej element uzależnienia UE wydała dyrektywę, zgodnie z którą gry umożliwiające zakupy wewnątrz aplikacji w Google Play i Apple Store nie mogą być już oferowane z etykietą „darmowe”, a jedynie z oznaczeniem „zakupy w aplikacji”. Dla tych gier PEGI ustanowił nową ikonkę. PEGI to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier. System PEGI udostępnia rodzicom i pedagogom informacje o występowaniu w danej grze elementów nieodpowiednich dla poszczególnych grup wiekowych za pośrednictwem ikon na opakowaniach. Ponieważ zakupy w grze podlegają coraz ostrzejszej krytyce, PEGI zdecydował się na wprowadzenie specjalnej ikony, która informuje o zakupach z poziomu aplikacji.

Prognozowana na 2021 rok sprzedaż globalna – 180 miliardów dolarów

Jak potężna jest branża gier komputerowych? W 2016 wartość tej branży wynosiła 100 miliardów USD. W 2018 roku kwota ta wzrosła do ponad 137 miliardów USD, wygenerowanych przez 2,3 miliarda aktywnych graczy. W ubiegłym roku liczba graczy wzrosła do szacunkowych 2,7 miliarda i wygenerowali oni obroty rzędu 145,7 miliarda USD. Jednak wzrost na rynku gier nawet nie zbliża się jeszcze do końca, a w najbliższych latach spodziewane tempo jego wzrostu to około 10% rocznie. Dla 2020 roku analitycy przewidują wzrost o 9,3% do 159,3 miliarda USD.

Według informacji opublikowanych przez magazyn Venturebeat roczne obroty w branży gier osiągną w 2021 roku ponad 180 miliardów USD. Natomiast do 2023 roku całkowita wartość rynku przekroczy 200 miliardów USD. Niewątpliwie mamy tu do czynienia z branżą o olbrzymim potencjale. USA, których rynek gier wart jest około 37 miliardów USD, znów stały się – po raz pierwszy od 2015 roku – największym rynkiem dla tej branży. Drugim rynkiem pod względem wielkości są obecnie Chiny, gdzie jest zdecydowanie najwięcej aktywnych graczy na świecie, w związku z czym w najbliższych latach można oczekiwać ich dominacji.

Gry na smartfony i tablety – nowy rynek

Największy udział w sprzedaży według segmentów mają dynamicznie się rozwijające gry mobilne na smartfony i tablety, które reprezentują 1/3 całkowitego wolumenu sprzedaży. Zwłaszcza w Azji gry na telefony komórkowe zyskują coraz więcej użytkowników.

W gęsto zaludnionych azjatyckich państwach, takich jak Chiny, Indie czy Indonezja, komputery i konsole nie są tak rozpowszechnione jak na przykład w Europie czy USA. Gry na smartfony mają tu więc liczną bazę graczy. Według szacunków wzrost liczby użytkowników gier mobilnych jest obecnie dwukrotnie wyższy niż w przypadku tradycyjnych gier na PC czy konsole.

Do wzrostu całej branży przyczyniają się również wyspecjalizowane sektory, takie jak wirtualna rzeczywistość, rozszerzona rzeczywistość i e-sport (zinstytucjonalizowane turnieje pomiędzy poszczególnymi graczami lub ich zespołami), które w niedawnej przeszłości osiągały wzrost rzędu 10% rocznie.

Na przykład globalny wolumen sprzedaży spółki Newzoo podwoił się w latach 2016-2017, sięgając poziomu 655 milionów USD. Szacuje się, że do roku 2020 wzrośnie on ponad dwukrotnie, osiągając wartość 1,5 miliarda USD

Gry w chmurze mają przyszłość – gracze nie potrzebują do nich drogiego wyposażenia

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić życie bez takich serwisów jak Spotify czy Netflix. Szybki Internet pozwoli na przyspieszony rozwój tego typu produktów. Dzięki tym usługom streamingowym urządzenia nie potrzebują dużej pamięci, by działać sprawnie. Do zapisywania danych wykorzystywana jest tzw. chmura (ang. cloud).

Takie rozwiązanie może być również przyszłością świata gier. W zeszłym roku uruchomiona została usługa Google Stadia, umożliwiająca granie w gry z poziomu przeglądarki. Na początku tego roku firma NVIDIA udostępniła swoją usługę streamingu gier z chmury GeForce NOW, oferującą trzydzieści bezpłatnych gier komputerowych, uruchamianych z serwerów spółki NVIDIA. Gracz nie potrzebuje więc już koniecznie wydajnego komputera przystosowanego do grania, tak jak kiedyś. Usługa ta pozwala graczom na podłączenie się do Internetu za pomocą jakiegokolwiek urządzenia, na którym chcą grać w swoje ulubione gry. Sesje gry przechowywane są w chmurze, co pozwala graczom na kontynuowanie jej w każdej chwili i dowolnym miejscu.

Zgodnie z tą ideą użytkownik co miesiąc dokonuje opłaty, umożliwiającej mu granie we wszystkie rodzaje gier za pośrednictwem tabletu, telefonu komórkowego czy innego urządzenia. Dużą zaletą tej koncepcji jest to, że użytkownik nie musi fizycznie zainstalować gry na swoim urządzeniu. Drogi hardware, taki jak karty graficzne czy RAM, z czasem przestaną być niezbędne do grania w gry. Chmura wiąże się jednak również z szeregiem utrudnień. Płynne działanie gry jest możliwe tylko przy stałym dostępie do Internetu. Wprowadzenie sieci 5G mogłoby jednak rozwiązać ten problem.

Skorzystaj z boomu w branży gier za pośrednictwem funduszy ETF inwestujących w branżę gier i e-sport

Inwestorzy chcący czerpać korzyści z boomu w branży gier, mają do dyspozycji fundusz ETF Vectors Video Gaming i eSports UCITS ETF (ISIN: IE00BYWQWR46 – Symbol: ESP0 – Waluta: EUR), który inwestuje w akcje z branży gier.

Drugim interesującym funduszem ETF jest VanEck Vectors Video Gaming and eSports UCITS ETF (ESP0). Ten fundusz koncentruje się nie tylko na akcjach twórców gier, lecz także na takich firmach, jak NVIDIA czy AMD, produkujących chipy i karty graficzne niezbędne w wydajnych komputerach służących do grania. ETF inwestuje w spółki, których zysk co najmniej w 50% pochodzi z działalności w branży gier i/lub e-sportu. Znane marki wchodzące w skład tego funduszu to NVIDIA, Tencent, Activision Blizzard, Nintendo i Electronic Arts. W sumie ETF inwestuje w 25 różnych spółek, a dywidendy reinwestuje.

Najlepsze akcje twórców gier w 2020 roku

Producenci gier bez wątpienia mają teraz swój złoty okres dzięki cyfryzacji, nowym trendom i skalowalnym modelom biznesowym z wysokimi marżami. W związku z tym większość akcji po niedawnej korekcie wciąż ma potencjał wzrostu.

Dla inwestorów długoterminowych tytuły z branży gier oferują istotny potencjał wzrostowy. Poniżej znajdziesz 3 najciekawsze akcje twórców gier w 2020 roku.

3. . Akcje Take Two Interactive (TTWO)

Jeśli chodzi o akcje z branży gier, naszym faworytem jest Take Two Interactive (ISIN: US8740541094 – Symbol: TTWO – Waluta: USD). Spółka z siedzibą w Nowym Jorku jest najbardziej znana dzięki swojej serii gier Grand Theft Auto (GTA), której ostatnia wersja sprzedała się w ponad 150 milionach kopii. Lubiący innowacje twórca gier, który produkuje gry na konsole i PC, ale też tablety i smartfony, zaprezentował ostatnio kolejny głośny tytuł. Rozgrywająca się na Dzikim Zachodzie gra Red Dead Redemption 2 została wprowadzona na rynek pod koniec 2018 roku. Jest nowym bestsellerem, który również zdążył się już sprzedać w ponad 150 milionach kopii. Niedawno spółka wypuściła na rynek dwa nowe tytuły z kategorii gier sportowych – NBA 2K20 i WWE 2K20. Produkty Take Two dostępne są w sklepach stacjonarnych, w formie do pobrania przez Internet, na platformach online i usługach bazujących na chmurze.

Szacunki analityków są regularnie przekraczane.

Take Two Interactive niezawodnie przekracza własne prognozy i szacunki analityków. Również w ostatnim kwartale spółce wiodło się wyjątkowo dobrze. Mimo że projektant nie opublikował żadnej znaczącej nowej gry, sprzedaż wzrosła o 46% z 2880 milionów USD w minionym roku do 422 milionów USD. Firma radzi sobie szczególnie dobrze w obszarze mikrotransakcji – już 58% ogółu zysków pochodzi właśnie z tego źródła. Spółka z siedzibą w Nowym Jorku ogłosiła zysk na akcję na poziomie 0,27 USD. W ciągu ostatnich trzech lat sprzedaż wzrosła średnio o 21%, natomiast zyski zwiększyły się średnio o 10%. Dla bieżącego roku finansowego szacowany jest wzrost zysków na poziomie co najmniej 136%.

 

Graf akcie Take Two

Wykres akcji Take Two Interactive (TTWO) Źródło: LYNX TradingPokaż więcej informacji o akcjach.

AAkcje spółki, która na giełdzie wyceniana jest na około 15 miliardów USD, pozostają w imponującym długotrwałym trendzie wzrostowym i w ciągu pięciu lat – do połowy 2018 roku – ich wartość wzrosła dziesięciokrotnie. Przy obecnej cenie 128 USD akcje znajdują się na poziomie zaledwie 8% poniżej historycznej wartości maksymalnej wynoszącej 139,91 USD. W tym przedziale cenowym spółka niewątpliwie jest ambitnie oceniana. W najbliższych latach wartość spółki wzrośnie prawdopodobnie o wiele bardziej niż kolejne tytuły z naszej listy – Activision Blizzard i Electronic Arts. Na akcje nie wpłynęła bowiem negatywnie korekta, która dotknęła wiele innych producentów gier. Take Two jest odpowiednia dla inwestorów długoterminowych. Ze względu na poniekąd spekulacyjny charakter branży inwestorzy powinni jednak wybierać mniejsze pozycje

2. Akcje Activision Blizzard – lider na rynku amerykańskim

Activision Blizzard (ISIN: US00507V1098 – symbol: ATVI – waluta: USD) jest liderem na amerykański rynku gier komputerowych. Spółka, która na giełdzie wyceniana jest obecnie na około 46 miliardów USD, powstała w 2008 roku w wyniku połączenia firm Activision i Vivendi Universal Games, czyli spółki-córki francuskiego konglomeratu Vivendi. Activision Blizzard projektuje i sprzedaje gry akcji, przygodowe, sportowe, RPG, a także strategiczne na wszystkie popularne platformy do gier, konsole oraz inne urządzenia. Gry dystrybuowane są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Szeroka oferta Activision Blizzard obejmuje niektóre z najbardziej znanych gier komputerowych na świecie, z World of Warcraft, Call of Duty, Skylanders, Guitar Hero i StarCraft na czele.

Activision Blizzard zajmuje również silną pozycję w sektorze gier mobilnych, który charakteryzuje obecnie największy współczynnik wzrostu. Popularne gry na smartfony, takie jak Candy Crush i Bubble Witch są dziełem powiązanej z nimi spółki King Digital.

Spółka jest również aktywna w obszarze e-sportu. Overwatch League to liga dla profesjonalnych drużyn e-sportowych. Atrakcyjne zarobki i wygrane w milionach USD przyciągają coraz więcej profesjonalnych graczy, a także widzów.

Udział sprzedaży cyfrowej sięga ponad 80% obrotów.

Blockbustery, takie jak Call of Duty i Destiny 2 są coraz częściej sprzedawane elektronicznie, a więc przychody ze sprzedaży tradycyjnej maleją. To zapewnia Activision Blizzard Inc. wyższe marże. Activision Blizzard czerpie również korzyści ze sprzedaży dodatków do swoich gier. Przychody z mikrotransakcji osiągnęły w zeszłym roku około 3,4 miliarda USD. Te dodatkowe przychody stanowią już ponad połowę ogółu zysków.  Po uwzględnieniu subskrypcji i pobrań sprzedaż cyfrowa Activision Blizzard przekracza 80% wszystkich zysków – rekord w sektorze.

Od 2020 roku oczekiwany jest ponowny wzrost przychodów i zysków.

W ostatnim czasie sprzedaż i zyski Activision Blizzard pozostają w stagnacji. W zeszłym roku faktycznie sprzedaż spadła z 7,5 miliarda USD do 6,5 miliarda USD, podczas gdy zysk na akcję obniżył się o 15% z 2,72 do 2,31 USD. W tym roku przychody i zyski powinny jednak ponownie wzrosnąć dzięki publikacji nowych treści dla graczy. Analitycy szacują, że sprzedaż wzrośnie do 6,8 miliarda USD, natomiast zysk na akcję do 2,45 USD. W 2021 roku oczekiwane są przychody w wysokości 7,4 mld USD i wzrost zysku na akcję do poziomu 2,81 USD. Kryzys spowodowany przez COVID-19 nie został jak dotąd uwzględniony w tych szacunkach i analitycy spodziewają się, że zwiększenie aktywności graczy podczas kwarantanny będzie miało również pozytywny wpływ na wartość akcji. Interesujące będzie śledzenie, jaki wpływ na wyniki końcowe będzie w rezultacie mieć kwarantanna.

akcie Activision Blizzard (ATVI)

Wykres akcji Activision Blizzard (ATVI). Źródło: LYNX Trading. Dowiedz się więcej o akcjach.

Spadek wartości zapewnia możliwości wejścia.

Activision Blizzard jest liderem na rynku gier. Mimo że wzrost i zyski w ostatnim czasie pozostawały w stagnacji, czy wręcz spadały, perspektywy spółki są dobre. W ciągu 12-18 miesięcy akcje mają szansę ponownie osiągnąć historyczne wartości maksymalne – 85 USD z 2018 roku.

1. Akcje Electronic Arts (EA)

Electronic Arts (ISIN: US2855121099 – symbol: EA – waluta: USD) również jest dużym światowym graczem w branży gier komputerowych. Z punktu widzenia sprzedaży jest numerem 2 na rynku amerykańskim. Spółka z Kalifornii tworzy i sprzedaje gry na konsole, komputery, telefony komórkowe i tablety. Marka EA jest znana ze swoich symulatorów sportowych (FIFA, Madden, NFL, Need4Speed). W tym sektorze jest bezsprzecznym liderem na rynku. Jest jednak również twórcą bardzo uznanych i docenianych blockbusterowych tytułów z innych kategorii gier, takich jak The Sims, Battlefield czy Dragon Age. Przy obecnej kapitalizacji rynkowej na poziomie 29 miliardów USD spółka wyraźnie pozostaje w tyle za wspomnianą powyżej firmą Activision Blizzard.

Sprzedaż cyfrowa stanowi 77% przychodów.

Electronic Arts ma już ponad 300 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie. Spółka sprzedaje swoje produkty licencjonowanym sprzedawcom stacjonarnym, jak również bezpośrednio klientom końcowym za pośrednictwem swojej własnej platformy internetowej. Sprzedaż cyfrowa generuje dla spółki już solidne 77% całkowitych zysków. Jedną ze słabszych stron EA wciąż pozostaje segment gier mobilnych, który nawet mimo obecnego szybkiego tempa wzrostu na poziomie około 25% w ostatnim czasie wciąż nie sięga oczekiwanych wartości.

Kilka nowych wersji gier, które odniosły sukces czeka na wydanie w najbliższej przyszłości

W trzecim kwartale roku finansowego 2019/2020 wyniki były nierówne. Podczas gdy z jednej strony oczekiwana sprzedaż została przekroczona o 0,02 miliarda USD i osiągnęła 1,98 miliarda USD, wyniki ogólne były raczej rozczarowujące. Zysk na akcję wynosił 1,18 USD, czyli mniej niż połowa oczekiwanych 2,51 USD.

Wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich trzech lat był stosunkowo niewielki – średnio 0 3%, ponieważ w portfolio produktów nie przybyły żadne interesujące produkty. Zysk na akcje wzrósł średnio o 5 %. Analitycy szacują, że zysk na akcję w skali roku będzie nadal rósł średnio o 10% z 4,25 USD do 4,67 USD, a w nadchodzącym roku 2020/21 zysk na akcję wzrośnie do 4,93 USD. Możliwe pozytywne skutki kwarantanny wprowadzonej z powodu koronawirusa nie zostały dotychczas w tych szacunkach uwzględnione.

Graf akcie Electronic Arts (EA)

Wykres akcji Electronic Arts (EA) Źródło: LYNX Trading. Dowiedz się więcej o akcjach

Mocna pozycja podczas kryzysu spowodowanego przez epidemię koronawirusa.

Akcje Electronic Arts pozostają ponadto w długoterminowym trendzie wzrostowym, który rozpoczął się w 2013 roku przy cenie około 20 USD i trwał aż do lata 2018, kiedy to cena osiągnęła poziom 150 USD. Obecna cena 99 USD jest niższa o około 13% od tegorocznego poziomu maksymalnego ze stycznia. Electronic Arts, tak samo jak większości pozostałych twórców gier, wiodło się jednak w czasie kryzysu wywołanego przez koronawirusa wyjątkowo dobrze. W związku z kontynuacją wzrostu udziałów sprzedaży cyfrowej szacuje się, że zyski EA znacząco wzrosną nawet przy niewielkim wzroście sprzedaży.

Inwestycje w akcje twórców gier za pośrednictwem LYNX

Niezależnie od tego, czy jesteś traderem, czy inwestorem długoterminowym, LYNX daje ci bogate możliwości inwestowania w akcje twórców gier. Za pośrednictwem LYNX możesz handlować akcjami, ETF, futures, opcjami lub na forex po korzystnych prowizjach, uzyskując dostęp do ponad 100 światowych giełd w ponad 30 krajach.

W LYNX możesz dokonywać transakcji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem naszych profesjonalnych platform. Ponadto regularnie udostępniamy profesjonalne webinary szkoleniowe. Ponadto regularnie publikujemy dla ciebie analizy rynku i nowinki ze świata inwestycji w ramach naszego Portalu informacyjnego i szkoleniowego LYNX.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Dzienne maximum
Dzienne minimum
---
---
---
---

Displaying the --- chart

Displaying today's chart