USD/CAD

Wszystko, co musisz wiedzieć o parze walutowej USD/CAD: Rozwój kursu USD/CAD, wykres historyczny i przelicznik walut.

USD/CAD Kurs

Ostatnia cena --
Zmiana --
Czas --
Data --
Poprzednie zamknięcie --
Wymień
Na
1 USD CAD

Dane historyczne: USD/CAD

Zakres czasowy:
Data Poprzednie zamknięcie Cena otwarcia Max Min

Para walutowa (USD/CAD)

Znaczenie

Para walutowa USD/CAD wskazuje wartość dolara amerykańskiego w stosunku do dolara kanadyjskiego w jednostkach dolara kanadyskiego. Kurs ten jest szczególnie ważny w międzynarodowym handlu pomiędzy USA i Kanadą - dwiema najbardziej rozwiniętymi gospodarkami w Ameryce Północnej.

Kanada ma dużą podaż surowców mineralnych, dlatego też jest obserwowana podczas handlu towarami. Para walutowa USD/CAD plasuje się na piątym miejscu w rankingu najczęściej handlowanych par, przy czym transakcje stanowią około 5% łącznej wartości.

Notowanie

Para USD/CAD może być również określana jako CAD/USD, ale określenie USD/CAD jest międzynarodowym standardem. Jeśli kurs wynosi 1,27, oznacza to, że za jednego dolara amerykańskiego zapłacimy 1,27 dolara kanadyjskiego. ISIN dla tej pary to XC000A0AEM51, a WKN to A0AEM5.

Handel USD/CAD

Handel USD/CAD odbywa się praktycznie cały czas. Jednak w różnym czasie płynność rynku zmienia się w zależności od wielkości transakcji. Senat Ameryki Północnej, ważny dla tej pary, rozpoczyna się o godzinie 14.00 czasu środkowoeuropejskiego i kończy o 23:00. Sesja europejska rozpoczyna się o godzinie 9:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Na rynku kontraktów terminowych zmiana wartości na parze USD / CAD (naprzykład 1,2745) jest wyrażona w pipsach, co stanowi 0,0001. Na rynku forex występują jednak również mniejsze ruchy o 0,1 ticka. Rozliczenie odbywa się wtedy np. po kursie 1,27456.