USD/CHF

Wszystko, co musisz wiedzieć o parze walutowej USD/CHF: Rozwój kursu USD/CHF, wykres historyczny i przelicznik walut.

USD/CHF Kurs

Ostatnia cena --
Zmiana --
Czas --
Data --
Poprzednie zamknięcie --
Wymień
Na
1 USD CHF

Dane historyczne: USD/CHF

Zakres czasowy:
Data Poprzednie zamknięcie Cena otwarcia Max Min

Para walutowa (USD/CHF)

Znaczenie

Para walutowa USD/CHF wyraża siłę dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego w jednostkach franka szwajcarskiego. Jest to kurs o dużym znaczeniu, głównie ze względu na silne i stabilne centra finansowe znajdujące się w Szwajcarii. Pod względem wolumenu transakcji para walutowa USD/CHF zajmuje szóste miejsce. 

Notowanie

Para może być również określana jako CHF/USD, ale taka forma może skutkować bardzo małymi jednostkami, więc ustalony ranking USD/CHF jest standardem. Jeśli mamy na przykład kurs USD/CHF 0,91, musimy zapłacić 0,91 dolara amerykańskiego za jeden frank szwajcarski. ISIN tej pary to XC0009652816 a WKN to 965281.

Handel USD/CHF

Handel na parze USD/CHF odbywa się przez całą dobę. Jednak ze względu na różne strefy czasowe najwyższy wolumen handlu jest uzależniony od danej strefy czasowej. Handel europejski rozpoczyna się o 9:00 polskiego czasu i przechodzi do handlu w USA o 14:00 polskiego czasu, który trwa do 22:00 GMT.

Na rynku kontraktów terminowych zmiana wartości na parze USD/CHF (na przykład 0,9145) jest wyrażona w pipsach, co stanowi zmianę o 0,01. Na rynku forex występują jednak również mniejsze ruchy o 0,1 ticka. Rozliczenie transakcji można zrealizować np. po kursie 0,91456.