LYNX: Broker futures
nieograniczony handel kontraktami futures

Handluj indeksami giełdowymi, towarami i walutami jak profesjonalista, 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu. Broker futures LYNX daje Ci dostęp do kilkudziesięciu światowych giełd kontraktów futures.

Poprzez LYNX otrzymujesz prawie nieograniczone możliwości handlu kontraktami futures na całym świecie, niezależnie od tego, czy chcesz zabezpieczyć swój portfel, czy spekulować na zmianach cen.

Możesz łatwo i szybko handlować indeksami, takimi jak S&P 500, Nasdaq 100 czy DAX, ale także spekulować na ruchach cen ropy, złota, pszenicy i innych towarów. Szeroka oferta obejmuje również kontrakty terminowe na waluty, kontrakty terminowe na stopy procentowe oraz kontrakty terminowe na zmienność.

LYNX zapewnia bezpośredni dostęp do największych na świecie giełd kontraktów terminowych, takich jak Chicago Mercantile Exchange (CME), Chicago Board of Trade (CBOT), Intercontinental Exchange (ICE), Eurex i wiele innych. Dzięki temu handel jest bardzo szybki, wysoce przejrzysty i korzystny dzięki wąskim spreadom. Handel kontraktami terminowymi staje się coraz bardziej popularny ze względu na jego zmienność i ogromną płynność.

Niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem typu swing, day traderem, czy traderem spreadów towarowych, LYNX jest optymalnym wyborem dla każdego inwestora i tradera o najwyższych wymaganiach.

Handel kontraktami terminowymi u brokera online LYNX
 • Niskie i przejrzyste prowizje za kontrakty terminowe

 • Korzystne przewalutowanie po kursach międzybankowych

 • Platformy transakcyjne zoptymalizowane pod kątem handlu kontraktami futures

 • Profesjonalne narzędzia do bardziej efektywnego handlu kontraktami futures

 • Bezpośredni dostęp do wielu giełd kontraktów terminowych na całym świecie

 • Prawie ciągłe możliwości handlowe

 • Zabezpieczenie portfela poprzez futures

 • Maksymalna dźwignia i niskie wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego


Platforma do handlu futures

Broker do handlu futures z doskonałą platformą handlową

Wymagającym traderom handlującym na futures oferujemy własną platformę, wyróżniającą się wszechstronnością i stabilnością, czyli dwoma atrybutami niezbędnymi podczas handlu futures, kiedy to liczy się każda sekunda.

W ciągu kilku chwil możesz zająć zarówno długą, jak i krótką pozycję, dokonać rolowania lub ją zamknąć. Wykorzystaj możliwości technologiczne naszego softwaru handlowego, który pozwala na zdefiniowanie przycisku kupna i sprzedaży. Oprócz tego z platformą zintegrowane są bezpłatne narzędzia, takie jak BookTrader czy SpreadTrader, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb traderów handlujących futures.

Inwestor i klient brokera internetowego LYNX handlujący kontraktami futures na laptopy i telefony komórkowe

Sukces na giełdzie to kwestia technologii:

 • Szybka realizacja zleceń
 • Możliwość zajmowania długich i krótkich pozycji
 • Darmowe narzędzia handlowe, takie jak BookTrader lub SpreadTrader
 • Stabilna platforma transakcyjna nawet przy dużych wolumenach
 • Ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów
 • Możliwość podłączenia platform zewnętrznych


Narzędzia do handlu na futures

Broker do handlu futures z zaawansowanymi narzędziami handlowymi

Podczas handlu futures czynnikiem decydującym jest czas. Skorzystaj z profesjonalnych narzędzi handlowych i bądź o krok przed innymi.

Na potrzeby traderów futures dostępne są narzędzia, które przyspieszają i usprawniają handel, a w szczególności mają na celu zwiększenie rentowności. Profesjonalne narzędzia, które są najbardziej popularne wśród traderów futures to BookTrader, SpreadTrader i Index Arbitrage Meter. Rynki nie wybaczają błędów w handlu kontraktami terminowymi. Skorzystaj z profesjonalnych narzędzi handlowych, aby usprawnić swój handel i zwiększyć szansę na swój długoterminowy sukces.

BookTrader

W BookTraderze dla każdego kontraktu futures możesz zobaczyć ceny oraz wolumen zlecenia pod postacią drabiny cen. Łatwo stworzysz własne skróty klawiaturowe dla poszczególnych funkcji. BookTrader to idealne narzędzie dla wymagającego tradera handlującego na futures.

Szczegóły narzędzia handlowego BookTrader do prostego i wydajnego handlu kontraktami futures

SpreadTrader

Zarządzanie spreadami na futures nigdy nie było łatwiejsze. Z funkcją SpreadTrader możesz na naszej platformie handlowej monitorować zmiany spreadów na futures na jednym monitorze i niezwłocznie reagować na zmiany. Możesz na przykład stworzyć kalendarz dla spreadów na futures i wprowadzać zlecenia łatwym kliknięciem na bid i ask.

Szczegóły narzędzia handlowego SpreadTrader do łatwego handlu spreadami towarowymi

Index Arbitrage Meter

Analizuj strategie arbitrażu indeksowego za pomocą Index Arbitrage Meter. To wyjątkowe narzędzie wyraźnie pokazuje różnicę pomiędzy cenami kontraktów futures oraz indeksu bazowego.

Narzędzie handlowe Index Arbitrage Meter pokazujące różnice między cenami kontraktów terminowych w odniesieniu do indeksu bazowego


Aplikacja mobilna do handlu futures

Handel futures
za pomocą aplikacji mobilnej

Smartfon z mobilną aplikacją handlową i wykresem cen otwartych kontraktów terminowych oraz zleceniem handlowym

Kontrakty terminowe są przedmiotem obrotu niemal nieprzerwanie. Daje to nowe możliwości handlowe, które zawsze będziesz mógł obserwować dzięki aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna jest przeznaczona do handlu kontraktami futures na telefonie komórkowym lub tablecie. Oprócz możliwości szybkiego wprowadzania nowych transakcji, edycji portfela i analizowania nowych możliwości, dostępne są mobilne wersje BookTrader i ChartTrader.

Mając dostęp do ponad 150 giełd w 33 krajach na całym świecie, możesz handlować w aplikacji mobilnej o każdej porze dnia. Jeśli chcesz tylko zobaczyć swoje portfolio, możesz skorzystać z pasywnego trybu tylko do odczytu, który pozwala zalogować się na swój rachunek bez podawania danych logowania.

 • Profesjonalna aplikacja do handlu kontraktami futures

 • Przydatne funkcje do mobilnego handlu kontraktami futures

 • Handel kontraktami terminowymi zawsze i wszędzie

 • Dostępne na iOS (Apple) i Android


Handel futures bez ukrytych opłat

Niskie i przejrzyste opłaty za
handel kontraktami futures

Jesteśmy świadomi, jak ważne są prowizje dla Twojego sukcesu w handlu kontraktami terminowymi. Jest to ważny punkt przy wyborze brokera, szczególnie dla traderów kontraktów terminowych typu intraday.

Maksymalnie uprościliśmy strukturę prowizji, aby była jasna i przejrzysta. Dlatego wszystkie prowizje są wymienione jako all-inclusive w tym koszty wymiany i innych stron trzecich. Te koszty zewnętrzne zwykle nie są uwzględniane w prowizjach przez zagranicznych brokerów, a Ty jako trader często nie wiesz dokładnie, jakie prowizje zapłacisz. Jednak w LYNX chcemy, abyś zawsze miał jasność co do kosztów transakcyjnych, abyś mógł odpowiednio dostosować swoją strategię. Ponadto nie stosujemy żadnych minimalnych opłat za handel, opłata zawsze zależy od liczby zawieranych kontraktów futures. Skorzystaj z naszych niskich i przejrzystych prowizji za transakcje na futures na największych amerykańskich giełdach futures tj. Chicago Mercantile Exchange (CME), Chicago Board of Trade (CBOT), Intercontinental Exchange (ICE) i europejskiej giełdzie futures Eurex i dziesiątkach innych na całym świecie. Dzięki kontraktom futures możesz handlować towarami, indeksami giełdowymi, parami walut, zmiennością i innymi aktywami bazowymi o niskich wymaganiach dotyczących depozytu zabezpieczającego. W LYNX naszym celem jest tworzenie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami.

Wyszkolony specjalista ds obsługi klienta LYNX doradzający klientom na firmowym rachunku inwestycyjnym
Korzystna wymiana walut
Mając dostęp do jednego z największych międzybankowych rynków walutowych, wymieniasz waluty po kursach z bardzo wąskimi i stabilnymi spreadami.
Ciężarówka przewożąca towar
Brak ryzyka właściwego
dla fizycznych rozliczeń
W przypadku futures na towary zobowiązujesz się do dostarczenia lub przyjęcia instrumentu bazowego. Korzystając z usług LYNX nie musisz się obawiać fizycznych rozliczeń, ponieważ pozycje zostają automatycznie zamknięte przed first notice day.
Inwestor handlujący kontraktami futures na rachunku demo
Rachunek demo
do handlu futures
Jeżeli posiadasz rachunek inwestycyjny w LYNX, masz możliwość korzystania bezpłatnie z rachunku demo do pozbawionego ryzyka testowania swoich strategii handlowych.

Prowizje LYNX dla kontraktów futures

Zlecenia futures na giełdzie amerykańskiej

Rodzaj futuresProwizja za kontrakt futures
Futures$4,00
Micro futures$2,50

Zlecenia futures na giełdzie europejskiej

Rodzaj futuresProwizja za kontrakt futures
Futures€3,00
Micro DAX-Futures€1,50

Prowizja za handel kontraktami futures zależy od liczby zawieranych kontraktów. Nie ma minimalnej opłaty handlowej.

Więcej informacji o wszystkich opłatach i prowizjach za handel futures znajdziesz w sekcji Opłaty i Prowizje.

Opłaty i Prowizje
Handel futures: co należy wiedzieć

Co to jest futures?

Kontrakty futures są produktami standaryzowanymi, futures mogą być zawierane  na towary lub inne instrumenty finansowe. Handluje się nimi na giełdach futures. Kontrakty dostępne są dla wielu różnych instrumentów bazowych, takich jak akcje, indeksy, waluty, stopy procentowe czy towary. Inwestorzy detaliczni nie mają bezpośredniego dostępu do giełd takich jak Eurex lub CME. Jeżeli chcesz handlować kontraktami futures, potrzebujesz usług brokera do handlu futures, za pośrednictwem którego wyślesz swoje zlecenie na giełdę. Ze względu na fakt, że futures są ze swej natury bardziej ryzykownym instrumentem niż akcje, inwestorzy muszą najpierw potwierdzać swoją zdolność do handlu kontraktami futures. Brokerzy do handlu futures, tacy jak na przykład LYNX, oferujący możliwość handlu futures online i nazywani są również brokerami online.

Zalety i wady handlu kontraktami futures

Dlaczego inwestorzy handlują kontraktami futures?

Jest wiele dobrych powodów do handlu kontraktami futures na rynkach. Za pośrednictwem futures możesz inwestować w wiele instrumentów bazowych i spekulować na zmiany ich cen. Korzystając z futures możesz także zabezpieczać istniejące pozycje, na przykład przed wahaniami kursów walut. Kontrakty terminowe są skutecznym narzędziem do zabezpieczania portfela, ponieważ mają niższe wymogi kapitałowe. Najczęściej jednak kontrakty terminowe służą do krótkoterminowych spekulacji kształtowania się cen indeksów giełdowych i towarów. Coraz popularniejszy staje się również handel spreadami towarowymi i innymi spreadami terminowymi. Należy jednak pamiętać, że handel kontraktami terminowymi wiąże się z wysokim ryzykiem.

Zalety i wady handlu kontraktami futures

Zalety inwestowania w futures

Zarządzanie ryzykiem

Dzięki futures możesz zabezpieczyć swój portfel, a nawet obniżyć ryzyko inwestycyjne przy pomocy kontraktów futures.

Dźwignia

Dzięki futures możesz korzystać z efektu dźwigni. Efekt dźwigni umożliwia maksymalne wykorzystanie zmian ceny instrumentu bazowego.

Długie godziny handlu

Kontraktami futures handluje się niemal nieprzerwanie. Daje ci to możliwość inwestowania w indeksy, towary, waluty, stopy procentowe lub obligacje.

Spekulacja na ceny instrumentu bazowego bez konieczności zakupu. Inwestorzy mogą spekulować poprzez otwarcie długiej pozycji na kontraktach terminowych przewidując w ten sposób wzrost ceny aktywów bazowych lub mogą spekulować otwierając pozycję krótką przewidując spadek ceny instrumentu bazowego.

Spekulacja na temat ruchu ceny instrumentu bazowego bez konieczności utrzymywania go

Inwestorzy spekulują na wzrost ceny aktywów bazowych otwierając długą pozycję na kontraktach terminowych. Spekulacje na spadek instrumentu bazowego można osiągnąć otwierając pozycję krótką na danych kontrakt futures.

Ryzyka inwestowania w futures

Ryzyko straty

Ze względu na efekt dźwigni towarzyszący handlowi futures, zyski mogą być nieproporcjonalnie duże w kontekście inwestycji kapitałowych. To samo dotyczy jednak również strat, które przy efekcie dźwigni mogą być wysokie. 

Wysoce spekulacyjny produkt inwestycyjny

Przy handlu futures, dzięki możliwości zajmowania zarówno długich, jak i krótkich pozycji, zyski, a przede wszystkim straty mogą być teoretycznie nieograniczone i nie muszą się skończyć wyczerpaniem środków na rachunku. Broker do handlu futures może w wyniku takiej sytuacji poprosić inwestora o zwiększenie kapitału na rachunku w celu utrzymania pozycji.

Ryzyko rynkowe

Ryzyko rynkowe dla osoby handlującej futures oznacza różnicę pomiędzy ceną w momencie zajęcia pozycji oraz ceną podczas planowanego wyjścia z rynku poprzez zamknięcie pozycji. Na przykład skutkiem zmienności instrumentu bazowego może być nocna luka cenowa i strata z pozycji może być wielokrotnie wyższa.

Ryzyko nieograniczonej straty

W przypadku shortowania kontraktów terminowych wielkość straty może teoretycznie być nieograniczona. Gdyby cena aktywów bazowych wzrosła, wielkość straty na krótkiej pozycji futures również wzrasta.

Ryzyko niewystarczającej płynności

Istnieje szansa, że ​​posiadane kontrakty futures nie będą zbywalne, ponieważ nie będzie kontrahenta do handlu.

Ryzyko walutowe

Handlując kontraktami futures w walutach obcych, podejmujesz ryzyko walutowe, które może znacząco wpłynąć na rzeczywisty zwrot z inwestycji.

Profil i cele inwestora

Kiedy ten produkt jest dla Ciebie odpowiedni?
 • Chcesz zabezpieczyć swoje pozycje (hedging)
 • Chcesz spekulować z użyciem dźwigni
 • Chcesz inwestować krótkoterminowo (mniej niż trzy lata)
Kiedy ten produkt nie jest dla Ciebie odpowiedni?
 • Chcesz ochrony kapitału
 • Chcesz wzrostu kapitału
 • Chcesz inwestować średnioterminowo (od trzech do dziesięciu lat)
 • Chcesz inwestować długoterminowo (ponad dziesięć lat)

Tolerancja ryzyka

Kiedy ten produkt jest dla Ciebie odpowiedni?
 • Jesteś gotów stracić całą początkową inwestycję
 • Jesteś gotów stracić więcej niż cała początkowa inwestycja
 • Jesteś gotów inwestować za pomocą dźwigni
 • Jesteś gotowy inwestować w złożone produkty
 • Chcesz zainwestować w produkt wysokiego ryzyka
Kiedy ten produkt nie jest dla Ciebie odpowiedni?
 • Nie jesteś przygotowany na poniesienie jakiejkolwiek lub stosunkowo niewielkiej straty z początkowej inwestycji
 • Jesteś gotów inwestować w nieskomplikowane produkty
 • Jesteś gotów inwestować w produkt o niskim ryzyku
 • Jesteś gotów inwestować w produkt o średnim ryzyku

LYNX oferuje następujące grupy produktów w kategorii futures:

Grupa produktówWskaźnik ryzyka
EUR futuresWysoki
Inne futures niż na EURWysoki
Futures dla rynków wschodzącychWysoki

Więcej informacji o handlu kontraktami futures i funkcjach tego produktu można znaleźć na następującej stronie:

Cechy produktu – Futures


Handel futures online

Dlaczego handlować futures za pośrednictwem LYNX?

W przeciwieństwie do większości brokerów kontraktów terminowych, LYNX zawsze podaje ceny jako all-inclusive – w tym koszty giełd i innych stron trzecich. Dzięki temu zawsze wiesz, ile zapłacisz za transakcję i możesz odpowiednio dostosować swoją strategię inwestycyjną. Za kontrakt futures na giełdzie amerykańskiej zapłacisz 4 USD, a w przypadku mikro futures indeksowych 2,50 USD, za kontrakt futures w UE zapłacisz 3 EUR. Oprócz kontraktów futures możesz handlować szeroką gamą produktów, takich jak akcje, opcje, forex, obligacje, fundusze ETF i inne produkty na ponad 100 giełdach na całym świecie. Dostępna jest platforma z profesjonalnymi narzędziami do handlu kontraktami futures, a dla wymagających traderów istnieje również możliwość połączenia przez API z niemal każdą zewnętrzną platformą handlową. Traderzy futures oraz handlujący spreadami doceniają również unikalny system realizacji zleceń na platformie, dzięki któremu mogą handlować szybciej, łatwiej, a także uzyskać najlepsze ceny za sfinalizowanie swoich transakcji. Z pewnością docenisz obszerne szkolenie dla początkujących i zaawansowanych w zakresie handlu kontraktami futures, spreadów futures i innych tematów związanych z handlem.

 • Niskie i przejrzyste prowizje
 • Wymiana walut po kursach z rynku międzybankowego
 • Szeroki wybór instrumentów inwestycyjnych
 • Niskie wymagania depozytowe
 • Możliwość podłączenia platform zewnętrznych
 • Profesjonalne narzędzia do handlu futures
 • Handel za pośrednictwem aplikacji mobilnej
 • Indywidualne oferty dla aktywnych traderów

Popularne kontrakty futures w LYNX

Popularne kontrakty futures w LYNX

Handel futures za pośrednictwem LYNX jest możliwy w wielu krajach i na wielu instrumentach bazowych. Dla większości osób handlujących na futures najbardziej atrakcyjne są giełdy futures w USA, ponieważ można tam handlować na najpopularniejszych instrumentach, takie jak indeksy, produkty rolne, stopy procentowe, metale szlachetne, obligacje bądź waluty. Do najpopularniejszych futures należą:

Futures na indeksy europejskie

 • DAX Future, FDAX (DAX)
 • Euro Stoxx 50 Future, FESX (ESTX50)
 • AEX Future, FTI (EOE)
 • CAC 40 Future (CAC40)
 • FTSE 100 Future (Z)

Microfutures na indeksy amerykańskie

 • S&P 500 micro futures (MES)
 • Nasdaq 100 micro futures (MNQ)
 • Dow Jones micro futures (MYM)
 • Russell 2000 micro futures (M2K)

Futures na indeksy amerykańskie

 • S&P 500 Future (ES)
 • NASDAQ Future (NQ)
 • Dow Jones Future (YM)
 • Russell 2000 Future (TF)

Futures na indeksy azjatyckie

 • Nikkei Future (N225)
 • Hang Seng Future (HSI)
 • China Xinhua A-50 Future (XINA50)

Futures towarowe

 • Futures na ropę naftową (CL)
 • Futures na gaz ziemny (NG)
 • Futures na złoto (GC)
 • Futures na srebro (CI)
 • Futures na miedź (HG)
 • Futures na pszenicę (ZW)

Obligacje

 • Bund Future (GBL)
 • US 10 Year T-Note Future (ZN)

Pozostałe futures

 • Futures na akcje
 • Futures na VIX
 • Futures na waluty takie jak: Euro/Dolar (EUR) & Dolar/Jen (JPY)

Naucz się handlować futures

LYNX nauczy Cię, jak handlować kontraktami terminowymi

Handel futures daje bardzo duże możliwości zysku przy jednoczesnych stosunkowo niskich inwestycjach kapitałowych. Potencjalne straty mogą jednak być wysokie. Dlatego tak ważne jest zrozumienie podstaw handlu kontraktami futures, aby móc w długiej perspektywie osiągać zyski z handlu futures na giełdzie. Jako broker do inwestycji w futures bardzo dużo inwestujemy w rozwój naszych klientów, na przykład udostępniając aktualne informacje na temat rynków bądź specjalistyczne analizy. Początkującym traderom oferujemy podstawowe szkolenia, natomiast zaawansowanym inwestorom – zaawansowane strategie handlu futures.

LYNX - Więcej niż broker kontraktów terminowych

Możesz handlować nie tylko kontraktami terminowymi za pośrednictwem brokera LYNX. Więcej informacji o innych produktach znajdziesz tutaj: