Pozwolenie do handlu

Możesz zawnioskować o uprawnienia handlowe, aby handlować nowymi produktami lub na dodatkowych rynkach. Przejdź do Zarządzania Kontem i wnioskuj o dodatkowe ustawienia w sekcji Settings.

ważne
należy pamiętać:

Aby uchronić Cię przed ryzykiem i stratami, dla każdej klasy aktywów wymagany jest pewien poziom wiedzy i doświadczenia. Każdy rachunek jest uprawniony do handlu akcjami i funduszami ETF oraz do konwersji waluty.

Zaloguj się

  • Otwórz przeglądarkę i zaloguj się do Zarządzanie Kontem
  • Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło
  • Uwierzytelnij za pomocą LYNX Key

W menu w prawym górnym rogu wybierz opcję Welcome, a następnie Settings.

Wybierz Account Trading Permissions

Wybierz Account Trading Permissions w kolumnie Trading a nastepnie wybierz klasę aktywów, klikając Add/Edit na konkretnym produkcie, dla którego chcesz poprosić o uprawnienia handlowe. Jest to wymagane dla każdego produktu i rynku, na którym chcesz handlować.

Wybierz z listy lokalizacje, w których chcesz handlować danym produktem. Odnosi się to do krajów odpowiednich giełd. Dodanie rynków do istniejącego zezwolenia powinno nastąpić natychmiastowo.

Dokonaj wyboru i kliknij przycisk Continue.

Następnie potwierdź żądania zmian, klikając przycisk Continue.

Sprawdź swój profil finansowy

Różne kryteria, w tym informacje finansowe, doświadczenie inwestycyjne i cele, są brane pod uwagę przy przyznawaniu określonych uprawnień handlowych. Gdy pojawi się komunikat, że nie kwalifikujesz się do określonego zezwolenia, zapoznaj się z tymi informacjami dla swojego rachunku.

Wszystkie te informacje można znaleźć w Ustawieniach w Zarządzaniu Kontem. Pamiętaj, że po zaktualizowaniu informacji finansowych będziesz musiał ponownie zawnioskować o uprawnienia handlowe.

Potwierdź żądanie

Zapoznaj się z wnioskowanymi uprawnieniami oraz dokumentami. Wprowadź swoje imię i nazwisko, a następnie prześlij wniosek, klikając przycisk Continue.

Jeśli wszystkie minimalne wymagania dotyczące danego produktu są spełnione, przetwarzanie nowych uprawnień może potrwać do 2 dni roboczych. Ponadto dodanie nowych rynków w ramach rozszerzenia na poszczególne kraje są przetwarzane natychmiast.

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli jesteś uprawniony do handlu akcjami groszowymi, będziesz mógł dodać to uprawnienie w uprawnieniach handlowych dla akcji (Stock)

Jeśli to uprawnienie nie jest wyświetlane pod akcjami (Stock):

  • Informacje finansowe użytkownika nie spełniają niezbędnych wymogów
  • Cele inwestycyjne nie spełniają kryteriów
  • Podwójna autentyfikacja (2FA) jest nieaktywna lub nieaktualna
  • Doświadczenie inwestycyjne nie spełnia kryteriów

Opcje są podzielone na 3 różne uprawnienia handlowe:

  • Opcje: dla opcji na akcje i indeksy w Ameryce Północnej i Australii.
  • Opcje na akcje: dla opcji na akcje w Europie i Azji
  • Opcje na indesy: dla opcji na indeksy poza Ameryką Północną

Zmiana uprawnień handlowych jest zazwyczaj zatwierdzana w ciągu 24 godzin. Dodanie kolejnych systemów obrotu do już aktywowanych klas produktów odbywa się natychmiast.