LYNX: Broker do handlu akcjami
dla wszystkich inwestorów i traderów

Handluj za pośrednictwem LYNX po niskich i transparentnych prowizjach na największych giełdach całego świata.

LYNX zapewnia ci kupno i sprzedaż akcji bezpośrednio na najważniejszych światowych giełdach papierów wartościowych. Masz dostęp nie tylko do amerykańskich giełd NYSE i Nasdaq, lecz także do giełd europejskich, takich jak Xetra, Giełda we Frankfurcie i wiele innych. Oprócz najważniejszych światowych giełd możesz handlować również na giełdach w Kanadzie, Chinach, Australii w sumie na ponad 150 giełdach w 33 krajach.

Niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem indywidualnym przeprowadzającym jedynie kilka transakcji rocznie, inwestorem dywidendowym, daytraderem, czy może swing traderem – LYNX to odpowiedni broker dla wszystkich inwestorów. Oprócz niskich prowizji za transakcje z pewnością docenisz możliwość wymiany walut po korzystnych kursach międzybankowych z bardzo niskimi spreadami. Ponadto możesz handlować akcjami na długo przed otwarciem oraz po zamknięciu giełdy dzięki opcjom premarket i aftermarket.

Możesz handlować akcjami na platformach przystosowanych do potrzeb wszystkich inwestorów. W LYNX stawiamy na najwyższą jakość obsługi klienta, którą zapewniają doświadczeni traderzy i inwestorzy. LYNX to broker giełdowy dla każdego poważnego inwestora i tradera.

Handel akcjami za pośrednictwem internetowego brokera LYNX
 • Niskie i przejrzyste prowizje podczas handlu na akcjach

 • Dostęp do międzybankowych kursów wymiany walut

 • Wyróżniana platforma do handlu na akcjach przy wykorzystaniu 60 rodzajów zleceń

 • Profesjonalne narzędzia dla efektywniejszego handlu

 • Szeroka oferta produktów i giełd na całym świecie

 • Handel przed godzinami otwarcia giełdy i po jej zamknięciu na premarket i aftermarket

 • Możliwość zawierania kombinacji opcyjnych w celu zabezpieczenia pozycji lub dodatkowego przychodu

 • Regularne i bezpłatne wskazówki inwestycyjne i analizy akcji


Platforma handlowa do handlu na akcjach

Broker do handlu akcjami ze stabilną platformą handlową

Jeżeli chcesz inwestować w akcje z sukcesem, potrzebne ci będą nie tylko dobre pomysły na inwestycje, lecz także zaawansowana platforma handlowa, która poprawi efektywność twojego handlu.

LYNX zapewnia inwestorom i traderom zajmującym się handlem na akcjach platformy pozwalające na wprowadzanie transakcji na rynek nawet przy dużej zmienności. Platformy handlowe zbierają pochwały nie tylko dzięki swojej stabilności, lecz także wielu innym zaletom. Umożliwiają na przykład dostęp do ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów, które pomogą ci w efektywnej realizacji twojej strategii handlowej.

Platforma handlowa oferuje ponadto unikalna funkcję Smart Routing, która inteligentnie łączy giełdy. Kupno lub sprzedaż akcji realizowane są więc za pośrednictwem LYNX zawsze po najlepszej możliwej cenie. Profesjonalne narzędzia do handlu na akcjach usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających inwestorów i traderów, dając im przewagę nad pozostałymi uczestnikami rynku.

Telefon komórkowy i laptop z otwartymi platformami transakcyjnymi, za pośrednictwem których możesz handlować w LYNX

Sukces na rynku akcji to kwestia technologii:

 • Zawsze handlujesz akcjami po najniższych cenach dzięki funkcji Smart Routing.
 • Ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów
 • Profesjonalne narzędzia handlowe, takie jak ChartTrader, BookTrader czy Market Scanner
 • Platforma zachowująca stabilność nawet przy bardzo dużej zmienności
 • Platforma dostępna jest na komputery oraz w wersji mobilnej na smartfony i tablety


Narzędzia handlowe do handlu na akcjach

Broker do handlu na akcjach z efektywnymi narzędziami tradingowymi

Z odpowiednimi narzędziami tradingowymi handel jest łatwiejszy. Broker do handlu akcjami LYNX oferuje ci bezpłatnie profesjonalne narzędzia, ułatwiające handel akcjami, które zwiększają jego efektywność.

Każda udana transakcja zaczyna się od dokładnej analizy. Narzędzia ChartTrader i MarketScanner zostały opracowane specjalnie dla osób inwestujących w akcje. ChartTrader umożliwi ci kupno i sprzedaż akcji bezpośrednio z poziomu wykresu, na którym przeprowadzasz analizę techniczną z późniejszym zarządzaniem pozycjami włącznie. MarketScanner pozwoli ci wybrać akcje spełniające twoje specyficzne wymagania.

MarketScanner

Dzięki MarketScanner możesz filtrować akcje, korzystając z szerokiego wyboru popularnych parametrów skanowania, takich jak stopa dywidendy, akcje notujące największe wzrosty lub spadki, najpopularniejsze akcje i wiele innych. Możesz stworzyć własne filtry i zapisać je aby później regularnie z nich korzystać. MarketScanner daje ci niemal nieograniczony wybór kryteriów wyszukiwania. Jeżeli znalazłeś odpowiednie akcje, możesz wysłać zlecenie bezpośrednio z tego narzędzia.

Narzędzie handlowe MarketScanner z wyszukiwarką najlepszych akcji

ChartTrader

Dzięki ChartTrader dysponujesz efektywnym narzędziem, które pozwala na przeprowadzenie zaawansowanej analizy technicznej w każdej chwili. Możesz otwierać więcej wykresów w jednym oknie, porównywać różne akcje lub inne produkty i elastycznie określać okres objęty wykresem na potrzeby swoich porównań. Dane na wykresie można porównywać w okresie od jednej minuty do pięciu lat. Oprócz wykresów liniowych możesz oczywiście wyświetlać także wykresy słupkowe bądź świecowe. Korzystaj z ponad 120 wskaźników technicznych do analizy poszczególnych akcji i handluj akcjami bezpośrednio z poziomu wykresu. Na wykresie ustawić możesz inteligentne przyciski, które przyspieszą twój trading. ChartTrader daje ci nieograniczone możliwości.

Szczegóły narzędzia handlowego ChartTrader z wykresem cenowym ze wskaźnikiem MACD i wprowadzonymi zleceniami handlowymi


Handel poza godzinami handlu

Handel akcjami na premarket i aftermarket

Handel poza regularnymi godzinami handlu w USA przynosi znaczące korzyści. LYNX umożliwia wszystkim inwestorom i traderom reagowanie na ruchy cenowe tak, jak robią to profesjonaliści.

Dostęp do obszernego pre- i aftermarketu jest szczególnie istotny podczas ogłaszania wyników finansowych firm, a także w czasie nieoczekiwanych wydarzeń giełdowych. Do znaczących ruchów dochodzi często właśnie poza regularnymi godzinami handlu.

Za pośrednictwem brokera do handlu akcjami LYNX możesz reagować na bieżące wydarzenia szybciej niż większość inwestorów i traderów. Możesz na przykład kupić akcje spółki zaraz po publikacji jej dobrych wyników finansowych albo – w razie pojawienia się złych wiadomości – skorygować pozycje w swoim portfelu. Dzięki dostępowi do obszernego premarketu i aftermarketu za pośrednictwem LYNX nie musisz już czekać na otwarcie giełdy ze swoją reakcją na znaczące wydarzenia.

Ikona laptopa z wykresem cen poza normalnymi godzinami pracy

Aplikacja mobilna do handlu na akcjach

Handel akcjami za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Urządzenie mobilne z aplikacją handlową LYNX Trading i wykresem cen akcji Apple

Handel mobilny jest bardzo popularny. Nigdy wcześniej handel akcjami w dowolnym miejscu i czasie nie był tak łatwy – a to wszystko dzięki aplikacji mobilnej.

Bez względu na to, gdzie jesteś  – w domu, biurze, czy w podróży – z bezpłatną aplikacja mobilną na smartfony i tablety zawsze masz dostęp do swojego portfela. To z kolei pozwala na jego szybkie i niezawodne monitorowanie oraz zarządzanie nim. Analizuj interesujące akcje, reaguj na aktualne ruchy cenowe, wprowadzaj zlecenia albo obejrzyj wykresy kluczowych indeksów, takich jak S&P 500, Dow Jones, Nasdaq 100 czy DAX.

Dzięki dostępowi do ponad 150 giełd w 33 krajach świata możesz handlować za pomocą aplikacji Trading App o każdej porze dnia. Jeśli chcesz mieć tylko wgląd w swój portfel, możesz również skorzystać z pasywnego trybu Read-Only, który pozwala na zalogowanie się do rachunku bez wpisywania danych logowania.

 • Profesjonalna aplikacja do handlu na akcjach

 • Rozbudowane funkcje do handlu akcjami na urządzeniach mobilnych

 • Handluj akcjami w dowolnym miejscu i czasie

 • Dostępna na iOS (Apple) i Androida


SMART routing technologie

Najlepsza cena realizacji twoich transakcji

Dzięki unikalnej funkcji SMART Routing zyskujesz decydującą przewagę w handlu akcjami. Twoje zlecenia są wysyłane na wszystkie dostępne giełdy, ale realizowane tylko na tej giełdzie, która oferuje najlepszą cenę.

Inwestorzy często nie zdają sobie sprawy, że akcje są sprzedawane równolegle na wielu giełdach, które mogą oferować różne ceny. Unikalna, inteligentna, nawigacyjna funkcja SMART Routing gwarantuje realizację zlecenia w najlepszej obecnie cenie. Nie musisz wybierać giełdy dla swojej transakcji – platforma handlowa zrobi to automatycznie za ciebie.

SMART Routing nieprzerwanie monitoruje wszystkie dostępne giełdy i wysyła zlecenie na tę z najlepszą ceną. Dzięki temu możesz być pewien, że twoje zlecenie zostanie zrealizowane po najlepszej cenie.

Ikona Smart Routing gwarantująca najlepsze ceny i śledzenie zmian cen, na przykład na giełdach Xetra, Nasdaq i Amex

Handel akcjami bez ukrytych opłat

Niskie i przejrzyste prowizje podczas handlu akcjami

Za pośrednictwem brokera LYNX zawsze handlujesz akcjami za korzystne i przejrzyste opłaty, zarówno na giełdach amerykańskich, takich jak NYSE czy Nasdaq, jak i na innych giełdach świata, takich jak Xetra oraz giełdy we Frankfurcie, Londynie, Toronto, Szanghaju, Hongkongu Kong, Sydney i inne.

LYNX stawia na przejrzystość i prostotę struktury opłat. Dlatego wszystkie opłaty podawane są jako all-inclusive – a więc z uwzględnieniem kosztów giełd i innych stron trzecich. Zawsze wiesz, ile faktycznie zapłacisz za transakcję. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do światowych giełd twoje zlecenia realizowane są na najpłynniejszych światowych rynkach bez dodatkowych ingerencji w ceny. Zapomnij o opłatach za przelew dywidendy, wykonanie opcji, modyfikację zleceń, sztuczne poszerzanie spreadu i innych. Celem LYNX jest nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami.

Wyszkolony specjalista ds obsługi klienta LYNX doradzający klientom na firmowym rachunku inwestycyjnym
Korzystna
wymiana walut
Mając dostęp do jednego z największych międzybankowych rynków walutowych, wymieniasz waluty po kursach z bardzo wąskimi i stabilnymi spreadami. Dla PLN spready wynoszą od 0,002, a dla EUR i USD od 0,1 pipsa.
Odnoszący sukcesy inwestor i klient LYNX obserwujący akcje wypłacające regularne dywidendy
Wypłata dywidend
bezpłatnie
Masz w swoim portfelu akcje spółek regularnie wypłacających dywidendy? Za wypłatę dywidend w LYNX nic nie zapłacisz. Na rachunek przelana zostanie dywidenda pomniejszona o podatek. Dzięki formularzowi W8-BEN otrzymujesz korzystną stawkę podatkową.
Inwestor i potencjalny klient handlujący akcjami LYNX na bezpłatnym koncie demo
Rachunek demo do
inwestowania w akcje
Jeżeli masz w LYNX aktywny rachunek inwestycyjny, możesz bezpłatnie korzystać z rachunku demo. Na rachunku demo można przetestować swoje strategie bez ryzyka, zanim zostaną zastosowane na rachunku rzeczywistym.

Przykładowe prowizje w LYNX

Prowizje za zlecenia na amerykańskiej giełdzie

Prowizja: 0,01 USD za akcję, minimalna prowizja 5 USD

ZlecenieProwizja
Akcje Apple za $2.000 $5
Akcje Tesla za $25.000$5

Prowizje za akcje na giełdach EU

Prowizja: 0.12 % wartości transakcji, minimalna prowizja €6

ZlecenieProwizja
Akcje BMW za €2.000€6
Akcje Deutsche Bank za €6.000€7,20

Podczas kupna akcji na niemieckiej giełdzie prowizja uzależniona jest od wielkości zlecenia. Kupując akcje na amerykańskich giełdach, płacisz w zależności od ilości akcji w transakcji, zgodnie z amerykańskim zwyczajem.

Więcej informacji na temat naszych całkowitych prowizji można znaleźć na stronie z prowizjami i opłatami handlowymi.

Opłaty i prowizje
Handel na akcjach: co powinieneś wiedzieć

Kim jest broker do handlu akcjami?

Akcje to papiery wartościowe reprezentujące udziały w spółce akcyjnej. Kupując akcje, akcjonariusz nabywa udziały w spółce oraz zyskuje szczególne uprawnienia, takie jak prawo głosu. Cena akcji zależy od podaży i popytu. Akcje większych spółek notowane są na giełdach, gdzie o ich cenie decyduje zderzenie podaży i popytu.

Aby móc kupować akcje na giełdzie jako inwestor indywidualny, potrzebujesz tzw. brokera giełdowego. Broker ten jest powiązany z giełdą i działa jako pośrednik dla inwestorów przekazujący ich zlecenia na giełdę. W dzisiejszych czasach standardem jest, że broker giełdowy działa online i umożliwia swoim klientom szybki i tani handel akcjami za pośrednictwem internetu.

Co to są akcje i dlaczego inwestorzy nimi handlują?

Kupując akcje nabywasz udziały w firmie i stajesz się jej współwłaścicielem. Daje ci to pewne uprawnienia w zakresie uczestniczenia w prowadzeniu firmy. Na przykład na corocznym walnym zgromadzeniu możesz głosować w kluczowych kwestiach związanych z rozwojem firmy. Inwestując w akcje, możesz zarabiać na rosnących cenach akcji i wypłacanych dywidendach. W przeszłości akcje wykazywały długoterminowo dodatnie stopy zwrotu i stosunkowo niskie ryzyko, pomimo kilku okresów zmienności. Inwestowanie w akcje to popularny sposób na kapitalizację i dywersyfikację majątku. Dzięki dywidendom akcje cieszą się również popularnością wśród inwestorów, którzy szukają stałego zwrotu z kapitału.

Zalety inwestowania w akcje i związane z nim ryzyko

Zalety handlu akcjami

Pomnożenie oszczędności

W przeszłości akcje oferowały wyższy zwroty niż oszczędności gotówkowe.

Dochód kapitałowy

Wiele firm wypłaca swoim akcjonariuszom dywidendy. Dywidendy możesz ponownie zainwestować lub wykorzystać je jako dodatkowy dochód.

Płynność

Akcjami handluje się na giełdach codziennie i w dużej ilości. Dlatego możesz je w każdej chwili kupić lub sprzedać.

Dywersyfikacja

Kupując akcje z różnych sektorów i rynków dywersyfikujesz ryzyko. Dzięki dostępowi do wielu rynków i szerokiej ofercie akcji inwestorzy mają możliwość łatwo osiągnąć pożądany poziom dywersyfikacji.

Ryzyko związane z handlem akcjami

Ryzyko straty

Kiedy spadają ceny akcji, zmniejsza się też ich wartość, co prowadzi do tego, że twoje oszczędności maleją.

Ryzyko walutowe

Inwestując w zagraniczne akcje w walutach obcych narażasz się na ryzyko walutowe, które może znacząco wpłynąć na faktyczny zwrot z inwestycji.

Ryzyko rynkowe

Z uwagi na wahania stóp procentowych, zmiany gospodarcze czy wpływy polityczne, istnieje tzw. ryzyko systematyczne, które może niekorzystnie wpłynąć na działalność firmy i wartość jej akcji.

Specyficzne ryzyko spółki

Niewłaściwe decyzje managementu, spadek sprzedaży czy zysków mogą negatywnie wpływać na cenę akcji oraz wypłaty dywidend.

Nieograniczone straty przy krótkiej sprzedaży

Krótka sprzedaż akcji, tzw. short selling, niesie ze sobą znacznie większe ryzyko niż klasyczny zakup akcji. Przy shortowaniu inwestor otwiera sobie możliwość teoretycznie nieograniczonej straty, ponieważ cena akcji może rosnąć w nieskończoność. Więcej informacji o short sellingu znajdziesz tutaj.

Profil inwestora i cele

W jakiej sytuacji produkt ten będzie dla ciebie odpowiedni?
 • Chcesz wzrostu kapitału
 • Chcesz generować dochody przy pomocy dywidend
 • Chcesz inwestować w horyzoncie krótkoterminowym (mniej niż trzy lata)
 • Chcesz inwestować w horyzoncie średnioterminowym (trzy do dziesięciu lat)
 • Chcesz inwestować w horyzoncie długoterminowym (ponad dziesięć lat)
W jakiej sytuacji produkt ten nie jest dla ciebie odpowiedni?
 • Chcesz zachować kapitał
 • Chcesz pokryć swoje pozycje (zabezpieczenie)
 • Chcesz spekulować z wykorzystaniem efektu dźwigni

Tolerancja ryzyka

W jakiej sytuacji produkt ten będzie dla ciebie odpowiedni?
 • Jesteś gotowy na stratę całej początkowej inwestycji
 • Jesteś gotowy stracić więcej niż cała początkowa inwestycja
 • Jesteś gotów inwestować w produkty niezłożone
 • Jesteś gotów inwestować w produkty niskiego ryzyka
 • Jesteś gotów inwestować w produkty średniego ryzyka
W jakiej sytuacji produkt ten nie jest dla ciebie odpowiedni?
 • Nie chcesz ponieść żadnej straty lub jesteś gotów na poniesienie stosunkowo niewielkiej straty z inwestycji początkowej
 • Jesteś gotów na inwestowanie z wykorzystaniem efektu dźwigni
 • Jesteś gotów na inwestowanie w produkty złożone
 • Jesteś gotów na inwestowanie w produkty wysokiego ryzyka

LYNX oferuje następujące grupy produktów* w ramach opcji:

Grupa produktów Wskaźnik ryzyka
Akcje EUR Średnie
Akcje inne niż EUR Średnie
Akcje inne niż EUR/penny stocksWysokie
Akcje rynków wschodzącychWysokie

*Grupa produktów to zbiór instrumentów finansowych, które współgrają ze sobą na podstawie różnych kryteriów (np. rentowność produktu, złożoność i ryzyko).

Więcej informacji o akcjach i funkcjach tego produktu znajdziesz na stronie:

Charakterystyka produktu – akcje


Handluj akcjami online

Dlaczego handlować właśnie za pośrednictwem LYNX?

Za pośrednictwem brokera do handlu akcjami LYNX możesz kupować lub sprzedawać niemal wszystkie akcje notowane na światowych giełdach. Masz bezpośredni dostęp do licznych giełd na całym świecie. W związku z tym możesz kupować zagraniczne akcje bezpośrednio na ich rodzimych rynkach, co jest korzystne ze względu na większą płynność i wąski spread. Z LYNX możesz czerpać korzyści ze wzrostu cen nie tylko zajmując długie pozycje, lecz także zarabiać pieniądze spadkach, praktykując tzw. short selling. Jako klient LYNX masz możliwość handlu również poza standardowymi godzinami handlu na przykład na amerykańskich giełdach i uzyskujesz dostęp również do handlu IPO. LYNX to broker giełdowy, który swoją kompleksową ofertą zwiększa szanse na sukces na giełdzie dla każdego rodzaju inwestora czy tradera.

 • Niskie i przejrzyste prowizje
 • Szeroka oferta giełd i produktów podczas IPO
 • Przyjazne dla użytkownika platformy na komputer, telefon i tablet
 • Korzystne kursy walut
 • Szeroki wybór rodzajów zleceń i algorytmów
 • Ponadstandardowe zabezpieczenie depozytów
 • Co tydzień aktualne analizy rynkowe
 • Indywidualne warunki dla aktywnych traderów
 • Wielokrotnie uznawany za najlepszego brokera

Handluj najpopularniejszymi akcjami

Broker giełdowy LYNX oferuje najpopularniejsze światowe akcje

Za pośrednictwem brokera LYNX możesz kupować i sprzedawać najbardziej pożądane akcje, którymi handluje się najczęściej na świecie. Jeżeli chcesz handlować na przykład niemieckimi, europejskimi lub amerykańskimi akcjami, możesz inwestować w sprawdzone „blue chips“ albo zbudować swoje osobiste portfolio z najlepszych akcji. Do popularnych akcji należą:

Akcje amerykańskie

 • Akcje Amazon (AMZN)
 • Akcje Apple (AAPL))
 • Akcje Facebook (FB)
 • Akcje Google (GOOGL)
 • Akcje Tesla (TSLA)

Akcje europejskie

 • Akcje Allegro (ALE)
 • Akcje Polskiej Grupy Energetycznej (PGE)
 • Akcje ING (INGA)
 • Akcje Shell (RDSA
 • Akcje Vodafone (VOD)

Akcje niemieckie

 • Akcje BMW (BMW)
 • Akcje Deutsche Bank (DBK)
 • Akcje Lufthansa (LHA)
 • Akcje Siemens (SIE)
 • Akcje Volkswagen (VOW)

Indeksy akcyjne

 • S&P 500
 • Dow Jones
 • Nasdaq
 • DAX
 • Euro Stoxx

Naucz się handlu na akcjach

Naucz się inwestowania w akcje z LYNX

Chcemy, byś stał się ekspertem w handlu akcjami. Ponieważ sukces naszych klientów prowadzi do długotrwałej współpracy, przygotowujemy szeroką ofertę materiałów edukacyjnych i informacyjnych, dotyczących handlu na akcjach oraz wszystkich aspektów inwestowania i tradingu. Na naszym portalu edukacyjnym znajdziesz cenne wskazówki odnośnie do handlu akcjami, objaśnienia strategii inwestycyjnych, prezentacje pozostałych produktów inwestycyjnych, przegląd nadchodzących IPO, danych earnings i ex-dividend, a także regularne sprawozdania z bieżących wydarzeń giełdowych. W artykułach przeczytasz, jak zacząć inwestować, będąc początkującym inwestorem, ale znajdziesz w nich również zaawansowane strategie inwestycyjne dla doświadczonych traderów. We współpracy z najsłynniejszymi polskimi traderami i inwestorami przygotowujemy ponadto regularne webinary, które udostępniamy za darmo.

LYNX - więcej niż broker giełdowy

Za pośrednictwem LYNX możesz handlować nie tylko akcjami. Więcej informacji o innych produktach znajdziesz tutaj: