Transfer rachunku:
Przeniesienie portfela od dotychczasowego brokera

Inwestor LYNX na zielonym rowerze

Transfer twojego portfela od aktualnego brokera jest szybki i łatwy. Chętnie pomożemy ci z całą procedurą.

Masz już rachunek inwestycyjny u innego brokera? Przenieś swój portfel, by korzystać z niemal nieograniczonych możliwości inwestowania. Możesz przenieść cały portfel albo tylko jego część.


Transfer portfela

Transfer portfela - łatwy, szybki, bezproblemowy

Proces przenoszenia papierów wartościowych i rachunku inwestycyjnego do brokera internetowego LYNX

Transfer portfela od innego brokera na rachunek założony za pośrednictwem LYNX jest bezproblemowy.

W większości przypadków transfer portfela jest darmowy. Wyjątek stanowią transfery akcji azjatyckich oraz specyficzne metody transferu, takie jak tzw. Direct Registration System (DRS). Aby uzyskać pełny przegląd kosztów, należy skonsultować się z obecnym brokerem, który może pobierać opłaty za tę usługę.

Po co przenosić rachunek?

  • Handlujesz wszystkimi produktami na jednym rachunku
  • Oszczędzasz na kosztach
  • Możesz handlować zarówno na komputerze, jak i w aplikacji mobilnej
  • Zyskujesz profesjonalne i przyjazne wsparcie klienta

W jaki sposób odbywa się przeniesienie rachunku

Transfer rachunku krok po kroku

1
Otwarcie rachunku za pośrednictwem LYNX.

By rozpocząć proces przeniesienia papierów wartościowych musisz najpierw założyć rachunek za pośrednictwem LYNX. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz go otworzyć, korzystając z formularza zakładania rachunku online. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów zazwyczaj udostępniamy rachunek w ciągu kilku dni roboczych.

2
Wypełnij formularz transferu portfela

Jeśli chcesz przenieść papiery wartościowe z innego rachunku inwestycyjnego, po prostu wypełnij formularz transferu portfela i wprowadź wszystkie pozycje, które chcesz przenieść.

3
Proces transferu portfela

Kiedy otrzymamy od ciebie formularz transferu portfela, przekażemy go naszemu partnerowi Interactive Brokers, gdzie zakładasz rachunek za pośrednictwem LYNX. IB kontaktuje się następnie z brokerem, od którego twój portfel jest przenoszony i zapewnia transfer twoich pozycji. Jeśli potrzebne będzie jakieś działanie z twojej strony, skontaktujemy się z tobą.


Przeniesienie rachunku - przewodnik

Transfer portfela - na co powinieneś zwrócić uwagę

Koszty transferu rachunku

W większości przypadków transfer portfela jest darmowy. Wyjątek stanowią transfery akcji azjatyckich oraz specyficzne metody transferu, takie jak tzw. Direct Registration System (DRS). Podczas tych specyficznych transferów koszty generowane są bezpośrednio w IB. Aby uzyskać pełny przegląd kosztów, należy skonsultować się również z obecnym brokerem, który może pobierać opłaty za tę usługę. Aby uzyskać pełny przegląd kosztów LYNX, odwiedź stronę z zestawieniem prowizji i innych kosztów.

Czas trwania transferu

Transfer pozycji trwa zwykle dłużej niż samo założenie rachunku. Po otwarciu rachunku inwestycyjnego możesz oczekiwać transferu papierów wartościowych w ciągu od dwóch do trzech tygodni. Faktyczny czas trwania transferu zależy nie tylko od wysyłającego brokera, lecz także od charakteru i ilości twoich papierów wartościowych.

Dostęp do papierów wartościowych podczas transferu rachunku

Podczas transferu rachunku nie możesz rozporządzać papierami wartościowymi, które mają zostać przeniesione. Jeśli w najbliższym czasie planujesz na przykład sprzedaż papierów wartościowych, nie zalecamy ich transferu.

Transfer częściowy

Nie musisz przenosić całego rachunku. Masz możliwość częściowego transferu wybranych pozycji. Po prostu wybierasz papiery wartościowe, które chcesz przenieść. Kolejne transfery możesz przeprowadzić w każdej chwili.

Transfer fragmentów aktywów bazowych

Jeśli posiadasz część akcji lub funduszu ETF u obecnego brokera, tak jak dzieje się to na przykład w przypadku różnych typów oszczędzania, te części papierów wartościowych nie mogą zostać przeniesione.

Transfer rachunku ze zmianą właściciela

Możesz przenieść tylko swój rachunek bez zmiany właściciela. Dotyczy to również członków rodziny.

Transfer rachunku wspólnego

Za pośrednictwem LYNX możesz prowadzić zarówno rachunek indywidualny, jak i wspólny. Jeśli chcesz przenieść papiery wartościowe ze wspólnego rachunku u innego brokera, musisz również założyć rachunek wspólny za pośrednictwem LYNX z tymi samymi właścicielami rachunku. Transfer z rachunku wspólnego na rachunek indywidualny nie jest możliwy.

Transfer rachunku a ceny kupna

W przypadku przeniesienia rachunku nie dochodzi do automatycznego transferu cen kupna. Przeniesione papiery wartościowe zostaną zaksięgowane na twoim rachunku po aktualnych cenach. Oczywistością jest możliwość wstecznej modyfikacji cen kupna, kosztów i innych danych dotyczących kupna, takich jak data kupna, wielkość pozycji czy waluta. Zmiany te przeprowadzisz na platformie albo w Zarządzaniu kontem. Jednak warto przechowywać wyciągi z listą transakcji od obecnego brokera, aby móc udowodnić ich zakup, na przykład dla celów podatkowych.