LYNX: Handel na CFD
dla wymagających inwestorów

Handluj na kontraktach CFD z bezpośrednim dostępem do rynku Direct Market Access DMA po niskich i transparentnych prowizjach.

LYNX umożliwia ci handel CFD na akcje i indeksy w Ameryce, Europie, Azji, Australii i Afryce. Uzyskaj dostęp do CFD na akcje z głównych indeksów światowych, takich jak S&P 500, Dow Jones, Nasdaq, DAX i innych oraz możliwość handlu CFD na te właśnie indeksy.

CFD cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów, ponieważ są łatwo zbywalne i wymagają stosunkowo niskich inwestycji w porównaniu z innymi instrumentami. Handel CFD jest zoptymalizowany dla wymagających inwestorów i ich różnorodnej działalności tj. spekulacji na giełdzie z wykorzystaniem dźwigni finansowej, zabezpieczania pozycji w portfelu inwestycyjnym czy osiągania zysków z różnicy cen dzięki niższej inwestycji kapitałowej niż w przypadku bezpośredniego inwestowania w instrument bazowy. Niemniej należy wciąż mieć na uwadze fakt, że spekulacje przy wykorzystaniu CFD niosą ze sobą wysokie ryzyko.

Dzięki bezpośredniemu dostępowi do rynku (Direct Market Access) spready w przypadku kontraktów różnicy kursowej zawsze są takie same jak zakres cen aktywa bazowego. Ceny sprzedaży i kupna nie są sztucznie poszerzone o kolejny spread. Dzięki DMA handlujesz CFD na transparentnych warunkach.

Handel kontraktami CFD z brokerem online LYNX
 • Niskie i przejrzyste opłaty za handel CFD

 • Platformy handlowe na PC, smartfona i tablet

 • Bezpośredni dostęp do rynku (DMA)

 • Brak sztucznego poszerzania spreadu

 • Niskie koszty finansowania depozytu zabezpieczającego

 • Ponad 7000 dostępnych produktów


platforma handlowa do handlu CFD

Tani broker do handlu CFD z inteligentną platformą handlową

Wymagający traderzy, handlujący CFD potrzebują platformy handlowej, która zapewni szybką realizację zleceń, by mogli zajmować zarówno długie, jak i krótkie pozycje nawet w bardzo zmiennych warunkach rynkowych.

Dzięki LYNX masz dostęp do kilku platform, które wspierają cię na każdym etapie handlu: podczas analizy technicznej rynku, wysyłania zleceń, monitorowania otwartych pozycji i ich zamykania. Masz do dyspozycji ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów oraz ponad 100 wskaźników do profesjonalnej analizy technicznej. Zaawansowanie techniczne platform pozwala inwestorom handlującym CFD zawsze być o krok do przodu, co sprzyja osiągnięciu sukcesu na giełdzie.

Szczegół platformy handlowej na laptopie i urządzeniu mobilnym

Sukces w handlu CFD to kwestia technologii:

 • Handluj CFD bez sztucznego poszerzania spreadu dzięki DMA
 • Ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów
 • Bezpłatne korzystanie z profesjonalnych
 • Narzędzi tradingowych, takich jak ChartTrader czy Market Scanner
 • Stabilne nawet w niestabilnych sytuacjach na giełdzie
 • Platforma dostępna na PC, tablet i komórkę


Narzędzia handlowe do handlu CFD

Poznaj profesjonalne narzędzia tradingowe dla CFD

Za pomocą narzędzi handlowych możesz w prosty sposób podnieść poziom profesjonalizmu swoich transakcji i zwiększyć szanse na sukces na giełdzie.

Profesjonalne narzędzia handlowe zostały opracowane w taki sposób, by mogły spełniać oczekiwania wymagających traderów i pomagać im w handlu różnymi klasami aktywów. Narzędzia takie jak ChartTrader albo MarketScanner są dla ciebie, jako klienta LYNX, dostępne całkowicie za darmo.

Marktscanner

Za pomocą MarketScannera możesz jako trader szybko i łatwo uzyskać informacje o wydarzeniach na globalnych rynkach finansowych. Narzędzie to pozwala na wyszukiwanie na podstawie własnych kryteriów instrumentów bazowych, które następnie mogą zostać kupione lub sprzedane jako CFD. Kryteria wyszukiwania Market Scannera, takie jak na przykład cena, wolumen czy sektor można zestawiać w taki sposób, by znaleźć odpowiednie dla swoich planów inwestycyjnych instrumenty bazowe.

Szczegóły narzędzia handlowego MarketScanner dla łatwiejszego handlu kontraktami CFD

ChartTrader

ChartTrader to bardzo kompleksowe narzędzie do handlu i analizy papierów wartościowych. Aby ocenić rentowność papieru wartościowego, wystarczy w jednym oknie wyświetlić wykresy dla różnych przedziałów czasowych, a następnie porównać rentowność papieru wartościowego z rozwojem pozostałych aktywów, takich jak na przykład indeksy giełdowe. Dzięki narzędziu ChartTrader możesz korzystać z nawet 120 wskaźników do analizy papierów wartościowych. Szablony wykresów można w prosty sposób zapisać w celu ponownego wykorzystania. Ponadto masz możliwość ustawienia powiadomień według różnych kryteriów, takich jak czas, cena albo marża. Nawet handel za pośrednictwem ChartTradera został doskonale dostosowany do różnych potrzeb traderów. Z pomocą tego narzędzia możesz tworzyć i modyfikować zlecenia na wykresie. Do dyspozycji masz również skróty klawiszowe, zapewniające szybki transfer zleceń.

Szczegóły narzędzia handlowego ChartTrader


Aplikacja mobilna do handlu CFD

Handluj CFD ze swojego telefonu
za pośrednictwem Trading App

Urządzenie smartfon z aplikacją mobilną LYNX Trading do handlu CFD

Smartfon z aplikacją mobilną LYNX Trading do handlu CFD. Inwestorzy handlujący CFD zwykle mają krótkoterminowy horyzont inwestycyjny. Stały dostęp do portfela jest konieczny do szybkiego reagowania na wydarzenia giełdowe. Nawet inwestorzy z dłuższym horyzontem inwestycyjnym będą usatysfakcjonowani możliwością łatwej i szybkiej kontroli portfela na swoim telefonie.

Z aplikacją handlową na iOS i Androida możesz łatwo i szybko zarządzać swoim rachunkiem. Możesz monitorować wszystkie pozycje, wprowadzać zlecenia kupna lub sprzedaży, śledzić historię transakcji i inne istotne informacje dotyczące twojego rachunku, takie jak na przykład wymagania w kwestii depozytu zabezpieczającego i inne.

Aplikacja przydaje się oczywiście nie tylko do monitorowania portfela, lecz także do handlu CFD, który można w prosty sposób analizować, śledzić rozwój CFD na wykresach, a następnie w ciągu kilku sekund wysłać przygotowane zlecenia na rynek.

Jeśli chcesz skrócić czas logowania, możesz skorzystać z Touch ID i Face ID. Oprócz tego istnieje tryb tylko do odczytu, umożliwiający szybkie logowanie bez wprowadzania hasła dostępu. Podsumowując – Trading App to optymalna platforma mobilna dla każdego inwestora i tradera.

 • Profesjonalna aplikacja do handlu CFD

 • Szeroki zakres funkcji do handlu na komórce

 • Handluj CFD w dowolnym miejscu i czasie

 • Dostępna na iOS (Apple) i Androida


Direct Market Access

LYNX: DMA broker z bezpośrednim dostępem do arkusza zleceń

Wielu brokerów do handlu CFD funkcjonuje jako tzw. market makers, którzy ustalają swoje własne wolumeny transakcyjne oraz ceny, za które CFD są kupowane (cena ask) oraz sprzedawane (cena bid). Dla tradera nie zawsze jest to transparentne, ponieważ nie jest jasne w jaki sposób ustalane są ceny.

Może to prowadzić do czasowych silnych wahań cenowych, które na giełdzie, gdzie handluje się instrumentem bazowym, nie występują. Direct Market Access (DMA) jest natomiast transparentną metodą, która pozwala na handel bezpośrednio z arkusza zleceń giełdy, na której notowany jest dany instrument bazowy. Handel CFD poprzez system DMA umożliwia zawieranie transakcji po takich samych cenach, jakie obowiązują dla instrumentów bazowych, a więc bez sztucznego poszerzania spreadu.

Przez LYNX masz dostęp do DMA, co oznacza dla ciebie brak dodatkowych opłat oraz sztucznego poszerzania spreadu. Jest to kluczowe zwłaszcza podczas handlu z efektem dźwigni, tak jak to wygląda w przypadku CFD, ponieważ nawet małe zmiany ceny mogą przy efekcie dźwigni mieć znaczący wpływ na potencjalne zyski lub straty.

Ikona Direct Market Access (DMA)

Handel CFD bez ukrytych opłat

Niskie i przejrzyste prowizje
za handel na CFD

Podczas wyboru brokera do handlu CFD istotną rolę odgrywają prowizje, a także koszty finansowania depozytu zabezpieczającego. U brokerów, którzy obiecują handel bez prowizji, możesz ostatecznie zapłacić więcej w ramach spreadu.

Z brokerem LYNX handel CFD jest transparentny. W przypadku większości CFD na akcje obowiązuje tylko opłata 0,1% wartości transakcji przy minimalnej wysokości prowizji. Bardzo atrakcyjne są również niskie koszty odsetek za utrzymywanie pozycji CFD przez noc, które zaczynają się od +/- 2,5 % + stawka benchmarku. Pozwoli ci to również na swing trading CFD. Handluj CFD po niskich i transparentnych prowizjach na całym świecie.

Wyszkolony specjalista ds obsługi klienta LYNX doradzający klientom na firmowym rachunku inwestycyjnym
Korzystne kursy walut
Mając dostęp do jednego z największych międzybankowych rynków walutowych, przeliczasz waluty po kursach z bardzo wąskimi i stabilnymi spreadami. Dla CZK spready od 0,002 EUR i USD wynoszą od 0,1 pipsa.
Klienci LYNX debatujący nad kwotą wypłaconych dywidend CFD
Brak opłaty za wypłatę dywidendy
Jeśli posiadasz w swoim portfelu CFD dla spółek, które wypłacają dywidendy, będą one automatycznie przelewane na Twój rachunek. LYNX nie pobiera dodatkowej opłaty za wypłatę dywidendy.
Klient LYNX handluje kontraktami CFD na rachunku demo
Rachunek demo do handlu CFD
Jeżeli masz w LYNX aktywny rachunek inwestycyjny, możesz bezpłatnie korzystać z rachunku demo. Na rachunku demo możesz przetestować swoje strategie bez ryzyka, zanim zostaną zaimplementowane na rzeczywistym rachunku.

Prowizje za handel CFD w LYNX

Prowizje za CFD na akcje amerykańskie

Prowizja: $0.01 za akcje, minimalnie $5

ZlecenieProwizja
Zakup CFD na akcje Apple (AAPL) za 2 000 USD5 USD
Zakup CFD na akcie Tesla (TSLA) za $10.0005 USD

Prowizje za CFD na akcje europejskie akcje

Prowizja: 0.10 % wartości transakcji, minimalnie  €6

ZleceniaProwizja
Zakup CFD na akcje Volkswagen za 2 000 EUR6 EUR
Sprzedaż CFD na akcje Lufthansa za 6 000 EUR6 EUR

Przy kupnie lub sprzedaży kontraktów CFD na akcje europejskie prowizja jest obliczana na podstawie wolumenu zlecenia. W przypadku handlu kontraktami CFD na akcje amerykańskie prowizja ta jest oparta na liczbie kontraktów CFD w obrocie. W przypadku obu produktów obowiązuje minimalna prowizja transakcyjna.

CFD na indeksy

KontraktProwizjaMinimum
DAX 300.05%6 EUR
Euro 500.05%6 EUR
UK 1000.05%6 GBP
USA 300.05%5 USD
US Tech 1000.05%5 USD
US 5000.05%5 USD

Więcej informacji na temat naszych opłat i  prowizji dla CFD można znaleźć na stronie z warunkami handlowymi.

Opłaty i prowizje
Handel CFD: co należy wiedzieć

Co to jest CFD?

Termin CFD wywodzi się z języka angielskiego i stanowi skrót od „Cntract For Dfference“, co oznacza kontrakt różnicy kursowej. CFD zawsze odnoszą się do danego instrumentu bazowego. Często są to akcje, ale istnieją również CFD na indeksy, waluty i towary. Inwestor w CFD (inaczej niż w przypadku akcji) nie jest akcjonariuszem spółki, tylko korzysta na różnicy w cenie. CFD co do zasady nie handluje się na giełdach, ale poza nią, na tzw. rynku OTC (over-the-counter). Prywatni inwestorzy nie mają bezpośredniego dostępu do tego rynku. Dlatego też potrzebują brokera do handlu CFD, który przyjmuje zlecenie klienta, a następnie wysyła je na rynek za pośrednictwem partnera handlowego.

Dlaczego inwestorzy handlują CFD?

CFD wymagają stosunkowo niskich inwestycji kapitałowych. Korzystając z dźwigni masz możliwość otwierania dużych pozycji. Potencjalne straty są jednak również proporcjonalnie większe niż w przypadku bezpośredniej inwestycji w instrument bazowy. Z CFD możesz łatwo spekulować na wzrost ceny instrumentu bazowego (long) albo jej spadek (short). Spekulacja na indeksy za pośrednictwem CFD ma tę zaletę w porównaniu z futures, że CFD nie mają ograniczeń czasowych. Pozwala to na uniknięcie kosztów i ryzyka związanych z odnawianiem pozycji. Oprócz tego CFD mogą zapewniać ulgi podatkowe, ponieważ często zwolnione są z podatku od sprzedaży akcji na giełdzie.

Zalety handlu CFD i związane z nim ryzyka

Zalety handlu CFD

Niskie depozyty zabezpieczające, wysoka dźwignia

Niskie wymagania dotyczące depozytów zabezpieczających umożliwiają otwieranie dużych pozycji przy niewielkiej inwestycji kapitału. Handlując CFD, możesz osiągać duże zyski również przy niskich inwestycjach kapitałowych.

Szeroka oferta

Globalnie można handlować CFD na akcje, indeksy, ETF, towary, waluty i inne aktywa bazowe.

Elastyczność

Z CFD możesz łatwo otwierać długie i krótkie pozycje, by móc spekulować zarówno na wzrost, jak i spadek ceny aktywa bazowego.

Ulgi podatkowe

W niektórych krajach podatek od zysków giełdowych naliczany jest od dochodów z inwestycji w akcje. Podatek ten nie dotyczy jednak CFD. W niektórych krajach możesz dzięki temu uniknąć płacenia podatków od transakcji.

Zabezpieczenie portfela

Cena CFD odzwierciedla cenę aktywa bazowego. Ze względu na fakt, że do utrzymywania pozycji CFD nie jest wymagana inwestycja w pełnej wysokości, można efektywnie wykorzystać CFD do zabezpieczenia portfela przy niższych wymogach kapitałowych.

Ryzyko związane z handlem CFD

Ryzyko straty

Kursy CFD podlegają ciągłym wahaniom cen, a inwestycje w CFD prowadzić mogą do dużych strat, przewyższających wysokość depozytu.

Koszty finansowe

Jeśli CFD utrzymywane są przez noc, generuje to koszty wypożyczenia kapitału. Owe koszty finansowe obniżają zysk lub zwiększają stratę.

Ryzyko efektu dźwigni

Ze względu na efekt dźwigni wahania cenowe są w przypadku CFD bardziej ekstremalne i wielokrotnie wyższe niż te, które dotyczą samego instrumentu bazowego. Skutkiem tego mogą być wysokie straty ponoszone nawet przy niskiej inwestycji kapitałowej.

Ryzyko walutowe

Inwestycje w CFD w walutach obcych niosą ze sobą ryzyko walutowe, które może niekorzystnie wpłynąć na rentowność transakcji

Ryzyko związane z handlem pozagiełdowym

CFD nie są przedmiotem obrotu na rynkach regulowanych i nie są rozliczane przez instytucje rozliczeniowe podlegające regulacjom. Oznacza to, że handel nimi nie podlega żadnym standardowym zasadom i ochronie zapewnianej przez instytucje inwestorom.

CFD są niewymienialne

CFD nie można wymienić na instrument bazowy. Inwestorzy nie mają takich samych praw, jakie związane są z instrumentami bazowymi – na przykład przy zakupie kontraktu CFD na akcje inwestor nie nabywa prawa głosu, które przysługiwałoby mu w przypadku zakupu akcji.


Handel CFD online

Dlaczego handlować CFD właśnie za pośrednictwem LYNX?

Dzięki połączeniu doskonałej platformy handlowej, niskich prowizji i kosztów finansowania z najwyższej jakości serwisem, handel CFD za pośrednictwem firmy LYNX zasługuje na uwagę. Załóż rachunek inwestycyjny za pośrednictwem LYNX, by otrzymać dostęp do ponad 7000 zbywalnych CFD. Atrakcyjna dźwignia CFD pozwala na pomnażanie zysku z rosnących lub spadających cen. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do rynku zyskujesz ponadto zawsze najlepszą możliwą cenę. Wybieraj spośród ponad 60 rodzajów zleceń, handlując CFD i inwestuj korzystając z naszych bezpłatnych narzędzi handlowych od dziś jeszcze korzystniej niż kiedykolwiek przedtem.

 • Direct Market Access
 • Niskie i przejrzyste opłaty
 • Platformy dostosowane do handlu CFD
 • CFD trading na komórce
 • Duży wybór, ponad 7000 CFD
 • Indywidualne oferty dla handlujących aktywnie

Handluj popularnymi CFD

Popularne CFD do handlu w LYNX

Za pośrednictwem LYNX możesz handlować najpopularniejszymi CFD na całym świecie. Kupuj lub sprzedawaj CFD na najbardziej znane europejskie lub amerykańskie akcje, znaczące indeksy, bądź inwestuj w CFD na egzotyczne akcje spółek, na przykład z Brazylii lub Południowej Afryki. Do najbardziej popularnych CFD należą:

Europejskie CFD

 • BP CFD
 • Danone CFD
 • Shell CFD
 • Unilever CFD
 • Vodafone CFD

Amerykańskie CFD

 • Amazon CFD
 • Apple CFD
 • Facebook CFD
 • Google CFD
 • Tesla CFD

Niemieckie CFD

 • Daimler CFD
 • Deutsche Bank CFD
 • Deutsche Telekom CFD
 • SAP CFD
 • Wirecard CFD

CFD na popularne indeksy

 • DAX
 • Euro Stoxx
 • FTS 100
 • Nasdaq
 • Dow Jones

Naucz się handlu na CFD

Naucz się z LYNX, jak handlować CFD

Poza niskimi prowizjami i szeroką ofertą rynków nasi klienci doceniają także nasz obszerny portal giełdowy, oferujący edukację w zakresie inwestowania. W LYNX możesz nauczyć się podstaw handlu CFD. Doświadczeni inwestorzy w CFD mogą również poszerzyć swoją wiedzę na temat handlu CFD. Nasi eksperci inwestycyjni regularnie analizują dla ciebie rynki. Możesz również przeczytać artykuły o skutecznych strategiach inwestycyjnych, najlepszych akcjach z danej branży oraz analizach technicznych rynków. Przenieś swój trading na wyższy poziom.

LYNX - Więcej niż broker do handlu CFD

Za pośrednictwem brokera online LYNX możesz handlować nie tylko CFD. Więcej informacji o pozostałych produktach znajdziesz tutaj: