LYNX: broker ETF
inteligentny handel ETF

Inwestuj w fundusze ETF od najpopularniejszych emitentów, takich jak iShares, Vanguard, Invesco, Amundi, State Street (SPDR) czy polskiego Beta ETF.

Fundusze ETF (Exchange Traded Funds), znane również jako trackery, umożliwiają inwestycję w indeks, sektor gospodarki czy też określony rynek wschodzący. Dzięki ETF inwestujesz na przykład w S&P500 lub WIG20, opiekę zdrowotną, nieruchomości czy też rynek indyjski.

Fundusze ETF oferują możliwość łatwej dywersyfikacji portfela, dlatego są popularne zarówno wśród aktywnych, jak i pasywnych inwestorów. Wielu z nich wybiera LYNX ze względu na niskie koszty, szeroki zakres oferty ETF i wygodne narzędzia handlowe. Otwórz rachunek inwestycyjny poprzez LYNX i zacznij inwestować w fundusze ETF.

Handluj ETF z brokerem online LYNX
 • Niskie i przejrzyste prowizje

 • Platforma handlowa zoptymalizowana pod kątem handlu ETF

 • Dedykowane narzędzia do handlu ETF

 • ETF od wszystkich największych emitentów

 • Handel ETF na 30 giełdach w 14 krajach

 • Łatwy dostęp do zagranicznych giełd


Platforma do handlu ETF

Broker ETF z zoptymalizowaną platformą do handlu ETF

Jeżeli chcesz w długiej perspektywie odnosić sukcesy z inwestycji w ETF, oprócz właściwego wyboru funduszy potrzebujesz również odpowiednich narzędzi handlowych, które stanowić będą optymalne wsparcie twojej pasywnej strategii inwestycyjnej.

Na platformie handlowej LYNX masz do dyspozycji ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów zwiększających efektywność handlu ETF.

Cennym narzędziem jest tzw. SmartRouting, który inteligentnie łączy wszystkie giełdy, na których handluje się ETF. Funkcja ta to kolejna zaleta, która nie tylko czyni twój handel ETF bardziej profesjonalnym, lecz także go ułatwia.

Klient LYNX handlujący ETF na laptopie i sprawdzający wykres cenowy za pomocą mobilnej aplikacji handlowej

Sukces na rynkach ETF to kwestia technologii:

 • Dzięki funkcji SmartRouting zawsze zrealizujesz transakcję ETF po najlepszej możliwej cenie
 • Możliwość zajmowania zarówno długiej jak i krótkiej pozycji na ETF
 • Bezpłatne narzędzia handlowe, takie jak ChartTrader czy ETF Replicator
 • Ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów
 • Platforma handlowa dostępna również w formie aplikacji mobilnej


Narzędzia handlowe do handlu ETF

Broker ETF z praktycznymi narzędziami handlowymi

Właściwe narzędzia handlowe są podstawą sukcesu na rynkach kapitałowych.

Broker ETF LYNX oferuje narzędzia handlowe do handlu ETF, które są bardzo wygodne i przydatne podczas analizy, kupna czy sprzedaży funduszy. Zwłaszcza dla inwestorów ETF narzędzia takie jak ETF Benchmarker i ETF Replicator są cennymi narzędziami optymalizującymi ich handel.

ETF Benchmarker

Korzystając z ETF Benchmarker możesz porównywać swój portfel z wybranym wskaźnikiem referencyjnym i na przykład zobaczyć wagi poszczególnych pozycji akcyjnych. Narzędzie wyróżnia obszary portfela, które osiągają wyniki powyżej lub poniżej średniej. ETF Benchmarker wyświetla wartości rozkładu wydajności portfela w czasie rzeczywistym przez cały dzień.

Szczegóły narzędzia handlowego ETF Benchmarker

ETF Replicator

Wiele ETF oferuje stopę zwrotu porównywalną z zyskami z funduszy powierniczych, ale często o wiele niższe opłaty za zarządzanie. Poszczególne ETF różnią się również pod względem kosztów i efektywności. Korzystając z narzędzia ETF Replicator możesz znajdować ETF o takiej samej charakterystyce jak wybrany ETF. Możesz je następnie porównać pod względem takich kryteriów, jak opłaty za zarządzanie czy zyskowność. Pomoże ci to znaleźć najodpowiedniejszy dla twojego portfela ETF.

Narzędzie handlowe ETF Replicator z porównaniem wybranych ETF


Aplikacja mobilna do handlu ETF

Możliwość handlu ETF poprzez aplikację mobilną

Telefony komórkowe z aplikacją LYNX Trading i otwartym wykresem cen

ETF mają często dłuższy horyzont inwestycyjny i nie wymagają ciągłego monitorowania. Niemniej jednak zawsze dobrze jest mieć możliwość sprawdzenia, jak rozwijają się w danej chwili papiery wartościowe w twoim portfelu.

Dzięki mobilnej aplikacji handlowej na iOS i Android jest to bardzo proste. Spójrz na swój portfel w dowolnym momencie i sprawdź, jak ewoluują twoje otwarte pozycje i gdzie znajdują się aktualne możliwości inwestycyjne.

Wszystko to i wiele więcej jest możliwe w dowolnym miejscu i czasie dzięki aplikacji mobilnej zoptymalizowanej pod kątem handlu akcjami i ETF. Wygodne ustawienia tylko do odczytu dają możliwość podglądu bez konieczności logowania. Za pomocą jednego kliknięcia zobaczysz sytuację na rynku oraz twojego portfela.

 • Profesjonalna aplikacja mobilna dla ETF

 • Przydatne funkcje do mobilnego handlu ETF

 • Handluj ETF-ami zawsze i wszędzie

 • Dostępne na urządzeniach z systemem iOS (Apple) i Android


Technologia SMART routing

Najlepsza cena realizacji twojego zlecenia

Dzięki unikalnemu SMART Routing zyskujesz decydującą przewagę w handlu ETF. Twoje zlecenia są wysyłane na wszystkie dostępne giełdy i wypełniane tylko na giełdzie, która oferuje najlepszą cenę.

Nie tylko znajduje dla Ciebie najlepszą giełdę, gdy otwierasz pozycję, ale także monitoruje, na przykład, niezrealizowane zlecenia z limitem. Jeśli na giełdzie dostępna jest tańsza cena niż pierwotnie wybrana przez system, automatycznie przekierujemy Twoje zlecenie na najtańszą giełdę. W ten sposób możesz mieć pewność, że fundusze ETF, takie jak iShares MSCI World ETF, są zawsze kupowane po najlepszej dostępnej cenie.

Ikona Smart Routing

Handel ETF bez ukrytych kosztów

Niskie i przejrzyste prowizje dla inwestycji w akcje

Większość inwestycji w ETF planowana jest w dłuższym horyzoncie czasowym i służy między innymi do gromadzenia oszczędności na lata. Dlatego szczególnie istotne jest utrzymywanie kosztów towarzyszących budowaniu portfela ETF na niskim poziomie.

Wszystkie opłaty są podane jako all-inclusive w tym koszty wymiany i innych stron trzecich. Zawsze wiesz, ile faktycznie płacisz za transakcję. Zawsze handlujesz ETF-ami po niskich i przejrzystych prowizjach. Dotyczy to wszystkich światowych giełd. Płacisz tylko wtedy, gdy zlecenie zostanie przekazane na giełdę. Modyfikowanie lub usuwanie zleceń z limitem jest zawsze bezpłatne. Z pewnością docenisz korzystne przewalutowania na rynku międzybankowym z wąskimi spreadami.

Wyszkolony specjalista ds obsługi klienta LYNX doradzający klientom na firmowym rachunku inwestycyjnym
Konwersja
walut
Mając dostęp do jednego z największych międzybankowych rynków walutowych, wymieniasz waluty po kursach z bardzo wąskimi i stabilnymi spreadami. Spready na PLN wynoszą od 0,002, a dla EUR i USD od 0,1 pipsa.
Odnosząca sukcesy inwestorka i klientka LYNX, który sprawdza swój portfel inwestycyjny ETF na swoim laptopie
Bezpłatne
wypłaty dywidendy
Jeżeli masz w swoim portfelu ETF wypłacające dywidendy to nie naliczymy żadnych dodatkowych prowizji za jej wypłatę. Otrzymasz od emitenta ETF dywidendę w pełnej wysokości.
Inwestor handlujący ETF na koncie demo
Rachunek demo
do handlu ETF
Jeżeli otworzysz rachunek inwestycyjny w LYNX, możesz w prosty sposób korzystać z bezpłatnego rachunku demo. Jest on przydatny do pozbawionego ryzyka testowania swoich strategii inwestycyjnych przed ich zastosowaniem w swoim portfelu na realnym rachunku inwestycyjnym.

Prowizje dla ETF w LYNX

Prowizje dla ETF na amerykańskie indeksy

Prowizja: 0.12% wartości transakcji, min. 6 EUR, max. 99 EUR

ZlecenieProwizja
ETF na indeks S&P 500 (SXR8) za 2.000 EUR6 EUR
ETF na indeks MSCI World (IWDA) za 10.000 EUR12 EUR

Prowizje dla ETF na europejskich giełdach

Prowizja: od 0.12 % wartości transakcji, minimalna prowizja €6

ZlecenieProwizja
Wartość zlecenia ETF za 2.000 €€6
Wartość zlecenia ETF za 6.000 €€7.20

Kupując ETF na niemieckiej giełdzie płacisz w zależności od wielkości zlecenia. Jednak przy zakupie ETF-ów na giełdach amerykańskich prowizja jest ustalana zgodnie z liczbą funduszy ETF będących w obrocie, zgodnie z regułą na giełdach amerykańskich.

Więcej informacji o opłatach i prowizjach za handel ETF możesz znaleźć w sekcji Opłaty i Prowizje.

Opłaty i Prowizje
Handel ETF: co należy wiedzieć

Definicja: Co to jest broker ETF?

Broker LYNX to firma świadcząca usługi finansowe, specjalizująca się w handlu ETF, która umożliwia klientom i inwestorom kupno lub sprzedaż ETF, czyli funduszy indeksowych bądź funduszy obrotu giełdowego. Broker otrzymuje zezwolenie na przekazywanie zleceń na giełdę papierów wartościowych. Zezwolenie to wydaje nadzór finansowy, którym w Polsce jest Komisja Nadzoru Finansowego. Jako legalny pośrednik w handlu na giełdzie LYNX przekazuje zlecenia swoich klientów na giełdy, na których handluje się ETF.

Większość brokerów ETF działa obecnie online, oferując swym klientom rachunek oraz specjalny software, platformy handlowe do kupna i sprzedaży ETF przez Internet. Czołowi brokerzy ETF, tacy jak LYNX, oferują duży wybór ETF na indeksy, poszczególne gałęzie przemysłu i inne wskaźniki.

Co to jest i dlaczego handlować ETF?

ETF (Exchange Traded Funds) to fundusze inwestycyjne, które są przedmiotem publicznego obrotu na giełdach. Są one częścią rodziny produktów ETP (Exchange Traded Products) i zapewniają każdemu inwestorowi prosty i opłacalny sposób śledzenia indeksu, rozwoju branży lub innych aktywów bazowych. Akcje ETF stanowią proporcjonalną własność funduszu i są zarządzane oddzielnie od aktywów emitującej firmy inwestycyjnej w przeciwieństwie na przykład do ETC (towarów giełdowych) lub ETN (bony giełdowe). Fundusze ETF mają zazwyczaj pasywną strategię inwestycyjną, co oznacza, że ​​nie są one kompilowane na podstawie opinii poszczególnych zarządzających funduszami, ale przedstawiają wyniki wstępnie zdefiniowanego aktywa bazowego w formie indeksu. Zaletą jest to, że inwestorzy nie muszą ręcznie dywersyfikować portfela, jeśli chcą skopiować indeks ekonomiczny, co zajęłoby znacznie więcej czasu i pieniędzy. ETF-y oraz akcje mogą być również przedmiotem obrotu na giełdzie w dowolnym momencie. Jeśli chcesz śledzić indeks w swoim portfelu, fundusze ETF są idealnym i opłacalnym rozwiązaniem.

Zalety i wady handlu ETF

Zalety handlu ETF

Dywersyfikacja

ETF śledzą indeksy, a więc składają się z wielu akcji. To służy efektywnej dywersyfikacji ryzyka.

Oferta ETF

Na rynku jest ogromny wybór dostępnych ETF, który wciąż się powiększa. Jako inwestor możesz wybierać z całego szeregu ETF na indeksy i różne gałęzie gospodarki. ETF wydawane są przez różnych emitentów, do których należą na przykład x-trackers, iShares, State Street, Amundi ETF, ComStage, Powershares, Vanguard, Lyxor, WisdomTree a Franklin Templeton.

Uwaga: Ze względu na zmianę przepisów Europejskiego Systemu Nadzoru Finansowego europejscy inwestorzy nie mogą obecnie handlować amerykańskimi ETF za pośrednictwem europejskich brokerów ETF. LYNX zapewnia jednak dostęp do szerokiej gamy funduszy UCITS ETF dla inwestorów z UE.

Elastyczność

ETF handluje się tak jak akcjami na giełdzie. Zawsze masz możliwość kupna lub sprzedaży danego ETF.

Niskie koszty

Inwestując w ETF możesz jako inwestor śledzić cały indeks lub nabyć pakiet akcji specyficznego sektora gospodarki przy niewielkiej inwestycji.

Ryzyka handlu ETF

Ryzyko straty

W okresach złej koniunktury i spadających indeksów giełdowych ceny ETF spadają, co może powodować duże straty.

Ograniczenie płynności

Przez silny wzrost rynków funduszy obecnie istnieją ETF odzwierciedlające rozwój prawie wszystkiego. Stwarza to jednak także ryzyko samowystarczalności rynku, ponieważ ETF są często bardziej płynne niż papiery wartościowe, które zawierają. W czasach kryzysu może to prowadzić do silnych fluktuacji cenowych ETF i gwałtownego zmniejszenia płynności.

Konkurencja

Mimo że istnieje wielu znanych emitentów ETF, na rynku dominuje 5 głównych. Ponadto konkurencja wśród standardowych produktów jest bardzo silna i emitenci starają się odróżnić od konkurentów. Niektórzy emitenci wprowadzili efekt dźwigni finansowej ETF. Pojawiły się jednak również inteligentne beta ETF, wybierające i szacujące wartość indeksu na podstawie poszczególnych kryteriów. Ze względu na dużą ofertę ETF inwestorzy powinni więc zawsze porównywać produkty wszystkich konkurentów, ponieważ ETF z takim samym składem mogą podlegać bardzo różnym opłatom.

Niedostateczna znajomość rynku

Wielu inwestorów po kryzysie finansowym ponownie weszło na rynek za pośrednictwem ETF. W związku z pozytywnymi wynikami większości światowych giełd w ostatnich latach, wielu inwestorów ma pozytywne doświadczenia tylko wtedy, kiedy umiejscowili ETF na znanych indeksach. Giełdy w ostatnich latach gwałtownie rosły. Inwestorzy z niewystarczającą wiedza, którzy nie doświadczyli okresu dużych strat mogli postawić wszystko na jedną kartę. Podczas inwestycji w ETF opartych na dźwigni finansowej straty mogą być dodatkowo jeszcze większe.

Odwrócone i lewarowane ETF

Odwrócone i lewarowane ETFy wiążą się z wyższym ryzykiem w porównaniu do konwencjonalnych ETF-ów.

Profil inwestora i jego cele

W jakiej sytuacji produkt ten będzie dla ciebie odpowiedni?
 • Chcesz powiększenia kapitału
 • Chcesz generować dochód w formie dywidend i/lub wypłat
 • Chcesz dywersyfikować swój portfel
 • Chcesz inwestować w horyzoncie krótkoterminowym (krócej niż trzy lata)
 • Chcesz inwestować w horyzoncie średnioterminowym (od trzech do dziesięciu lat)
 • Chcesz inwestować w horyzoncie długoterminowym (ponad dziesięć lat)
W jakiej sytuacji produkt ten nie będzie dla ciebie odpowiedni?
 • Chcesz utrzymać wartość kapitału
 • Chcesz pokryć swoje pozycje (zabezpieczenie)
 • Chcesz spekulować z efektem dźwigni (jeśli nie chcesz inwestować w odwrotne lub lewarowane (+odwrotne) ETF)

Tolerancja ryzyka

W jakiej sytuacji produkt ten nie będzie dla ciebie odpowiedni?
 • Jesteś gotów zaakceptować stratę całej inwestycji początkowej
 • Jesteś gotów zaakceptować stratę więcej niż całej inwestycji początkowej
 • Jesteś gotów inwestować w produkty niezłożone
 • Jesteś gotów inwestować w produkty obarczone niskim ryzykiem
 • Jesteś gotów inwestować w produkty obarczone średnim ryzykiem (ETF - spekulacyjne)
W jakiej sytuacji produkt ten nie będzie dla ciebie odpowiedni?
 • Nie jesteś gotów ponieść straty swojej inwestycji początkowej albo gotów ponieść tylko stosunkowo niewielką stratę
 • Chciałbyś handlować z efektem dźwigni (jeśli nie chcesz inwestować w odwrotne lub lewarowane (+odwrotne) ETF)
 • Chcesz inwestować w produkty złożone (jeśli nie chcesz inwestować w odwrotne lub lewarowane (+odwrotne) ETF)
 • Chcesz inwestować w produkty obarczone wysokim ryzykiem (jeśli nie chcesz inwestować w odwrotne lub lewarowane (+odwrotne) ETF)

LYNX oferuje następujące grupy produktów ETF:

Grupa produktów:Wskaźnik ryzyka:
EUR ETFŚrednie
EUR ETF odwrotneWysokie
EUR ETF lewarowaneWysokie
EUR ETF spekulacyjneWysokie
ETF inne niż EURŚrednie
Odwrotne ETF inne niż EURWysokie
Lewarowane ETF inne niż EURWysokie
Spekulacyjne ETF inne niż EURŚrednie
ETF z rynków wschodzącychWysokie

Więcej informacji na temat ETF i funkcjach tego produktu znajdziesz na tej stronie internetowej:

Charakterystyka produktu – ETF


Handel ETF online

Dlaczego handlować ETF za pośrednictwem LYNX?

Za pośrednictwem brokera LYNX możesz kupować i sprzedawać fundusze ETF od wielu emitentów. Możesz handlować ETF w różnych walutach i masz dostęp do wielu światowych giełd. ETF-y pozwalają zrealizować prawie każdym pomysł na inwestycję. W LYNX masz również możliwość zajmowania krótkich pozycji w handlu ETF.
Zyskujesz elastyczność, niezależnie od tego, czy chcesz spekulować na wzrosty czy spadek danego aktywa. LYNX to broker ETF, którego kompleksowa oferta zwiększa szanse na sukces na giełdzie dla każdego typu inwestora lub tradera ETF.

 • Niskie i przejrzyste prowizje za handel ETF
 • Platformy zoptymalizowane pod kątem handlu ETF
 • Mobilny handel ETF
 • Szeroki wybór funduszy ETF
 • Możliwość handlu ETF na 28 giełdach w 15 krajach
 • Indywidualne warunki dla aktywnych traderów

Handluj popularnymi funduszami ETF

Popularne ETF w LYNX

Za pośrednictwem LYNX możesz nie tylko kupować i sprzedawać najpopularniejsze i najbardziej pożądane ETF, masz również dostęp do wielu mniej znanych ETF. Możesz na przykład inwestować w ETF na najbardziej znane indeksy, takie jak DAX, S&P 500, Dow Jones i Nasdaq albo inwestować w rozwój światowych rynków akcji za pośrednictwem MSCI World ETF. Zbuduj swój osobisty portfel ETF zgodnie z własnymi wyobrażeniami. Do najpopularniejszych ETF w LYNX należą:

ETF na indeksy

 • ETF na WIG20
 • DAX ETF
 • MDAX ETF
 • Dow Jones ETF
 • Nasdaq ETF
 • S&P 500 ETF

ETF regionalne

 • MSCI World ETF
 • Stoxx Europe 600 ETF
 • Emerging Markets ETF
 • Euro Stoxx 50 ETF
 • Small Cap ETF

ETF przemysłowe

 • ETF sektora technologicznego
 • ETF sektora finansowego
 • ETF sektora opieki zdrowotnej
 • ETF sektora nieruchomości
 • ETF sektora przemysłowego

Pozostałe ETF

 • ETF na złoto
 • ETF na obligacje
 • ETF na waluty
 • ETF na zmienność
 • ETF dywidendowe

Naucz się handlować ETF z LYNX

Naucz się handlować na ETF z LYNX

Chcemy, abyś odnosił sukcesy w handlu ETF. Dlatego regularnie informujemy Cię o aktualnych informacjach o światowych rynkach, analizujemy akcje i indeksy oraz zapoznajemy z ciekawymi strategiami handlowymi. Nasze usługi pomagają każdemu, kto chce nauczyć się handlować ETF-ami lub poszerzyć swoją wiedzę na temat ETF-ów. Ponadto regularnie przygotowujemy webinary we współpracy z traderami i inwestorami, które są dostępne całkowicie bezpłatnie.

LYNX - więcej niż broker ETF

Możesz handlować nie tylko funduszami ETF za pośrednictwem brokera online LYNX. Więcej informacji o innych produktach znajdziesz tutaj: