OptionTrader – Intuicyjne narzędzie handlowe dla wszystkich traderów opcyjnych

Przykład handlu za pomocą narzędzia OptionTrader w TWS

OptionTrader został stworzony specjalnie do przejrzystego i efektywnego handlu na opcjach. Traderzy mogą więc analizować opcje i handlować nimi w jednym zaledwie oknie platformy handlowej.

Narzędzie handlowe OptionTrader umożliwia monitorowanie cen opcji, wyświetlanie współczynników greckich i łatwe wprowadzanie zleceń transakcyjnych dla kombinacji opcyjnych, a to wszystko w przejrzysty sposób i w jednym oknie platformy handlowej. Dzięki OptionTraderowi uzyskasz pełny wgląd we wszystkie dostępne łańcuchy opcji.

Funkcje OptionTradera:

  • Przegląd całego łańcucha opcji
  • Wprowadzanie kombinacji opcyjnych
  • Wyświetlanie zmienność implikowanej
  • Nieprzerwany wgląd w open interest i współczynniki greckie ((delta, gamma, vega, theta)
  • Wyliczanie rzeczywistej wartości kontraktów opcyjnych
  • Bezpłatnie na platformie handlowej Trader Workstation (TWS)

Więcej na temat OptionTradera

Przejrzysty i wygodny handel na opcjach

OptionTrader to przydatne narzędzie do handlu na opcjach. Oferuje wgląd w wiele istotnych informacji, przedstawionych w przejrzysty sposób w jednym oknie platformy handlowej. Oprócz cen znajdziesz tu na przykład informacje o zmienności i wolumenie. Narzędzie handlowe OptionTrader oferuje również łatwe wyświetlanie łańcuchów opcji i wprowadzanie zarówno prostych, jak i łączonych zleceń transakcyjnych. Dzięki wielu opcjom konfiguracji możliwe jest również dostosowanie OptionTradera do własnych potrzeb i preferencji.

Demonstracja handlowania w narzędziu OptionTrader

Łatwe wprowadzanie zleceń transakcyjnych

W OptionTrader możesz utworzyć zlecenie sprzedaży, klikając na cenę ask w przypadku opcji call lub cenę bid w przypadku opcji put. Przed wysłaniem zlecenia na giełdę możesz jeszcze dostosować jego parametry (rodzaj zlecenia, czas trwania, ilość). Zlecenie można utworzyć również na podstawie zmienności. W tym celu ustala się wartość zmienności, by następnie OptionTrader sam automatycznie wyliczył cenę limit twojego zlecenia. Wykonane zlecenia transakcyjne masz ponadto pod kontrolą w widocznym zestawieniu.

Demonstracja handlowania w narzędziu OptionTrader z opcją zakupu bezpośredniego

Łatwe konstruowanie strategii opcyjnych

Narzędzie OptionTrader ma wbudowany Strategy Builder, umożliwiający tworzenie łączonych strategii opcyjnych, składających się z kilku komponentów. Możesz wybierać z dużej ilości gotowych strategii albo ewentualnie tworzyć własne. Dla wybranej strategii wyświetlony zostanie również profil rentowności opcji lub kombinacji opcji. W zależności od zmian ceny wykonania można jednoznacznie zobaczyć, kiedy możliwe by było osiągnięcie zysku lub poniesienie straty. Kombinacje opcji można ponadto porównywać i analizować.

Demonstracja handlu w narzędziu OptionTrader i tworzenie skutecznych strategii

Pozostałe narzędzia tradingowe

Poznaj narzędzia tradingowe