LYNX: portal opcyjny

Wszystko, co musisz wiedzieć o opcjach w 2024 roku. Od podstawowych pojęć aż po zaawansowane strategie inwestycyjne z udziałem opcji i praktyczne wskazówki.


Dowiedz się, czym jest opcja CALL i PUT. Poznaj znaczenie współczynników greckich i zmienności w handlu opcjami i posiądź wiedzę, która pomoże Ci osiągnąć sukces na giełdzie. Początkującym inwestorom rekomendujemy nasz e-book o handlu na opcjach.

Wstęp do świata opcji: czym są opcje?

Opcja jest umową pomiędzy kupującym a sprzedającym. Opcja daje kupującemu prawo (lecz nie obowiązek) do zakupu (opcja CALL) lub sprzedaży (opcja PUT) aktywa bazowego (np.akcji) w określonym terminie po wcześniej ustalonej cenie wykonania.

Video: Handel opcjami w praktyce

Polecane artykuły:

Dowiedz się więcej:

Współczynniki greckie

Dowiedz się, co wpływa na cenę opcji


Współczynniki greckie mówią o ile zmieni się cena opcji, jeśli któryś z parametrów mających na nią wpływ ulegnie zmianie. Współczynniki Delta, Gamma, Vega i Theta dają inwestorom wgląd w wycenę opcji i dlatego każdy trader opcji powinien je znać.

Zmienność

Ważny czynnik kształtujący cenę opcji


Na cenę opcji wpływają różne czynniki. Oprócz czasu wygaśnięcia i ceny wykonania, ważną rolę odgrywa również cena instrumentu bazowego.

Otwórz rachunek inwestycyjny poprzez LYNX i handluj opcjami na ponad 3000 amerykańskich akcji, indeksów i ETF

Chcesz wycisnąć maksimum ze swoich inwestycji? Otwórz rachunek poprzez LYNX i uzyskaj dostęp do szerokiej oferty giełd opcji i zaawansowanych narzędzi dedykowanych do handlu opcjami.

Odkryj, dlaczego LYNX jest wyjątkowym brokerem do handlu na opcjach

Strategie opcyjne

Poznaj strategie inwestycyjne z udziałem opcji


W handlu opcjami istnieją odpowiednie strategie handlowe dla niemal każdej sytuacji rynkowej. Niezależnie od tego, czy rynki rosną, są w ruchu bocznym, czy akurat spadają. Dowiedz się więcej na temat wybranych strategii opcyjnych.

Więcej o strategiach opcyjnych
Zobacz więcej strategii Pokaż mniej strategii

Skuteczny handel opcjami

Zdobądź bezpłatny e-book inwestycyjny, który pomoże Ci stać się lepszym traderem opcji


Poznaj strategie opcyjne dla początkujących oraz dowiedz się, jak chronić swój portfel i osiągać dodatkowe zyski dzięki opcjom. Darmowy e-book zawiera podstawy handlu opcjami i wyjaśnia czynniki wpływające na ich cenę. Podaj swój adres e-mail, a my wyślemy e-book opcyjny prosto na Twoją skrzynkę.

Na ponad 65 stronach znajdziesz:

  • Podstawy handlu opcjami

  • Znaczenie współczynników greckich i ich wpływ na cenę opcji

  • Czym jest zmienność i jak z niej korzystać?

  • Najpopularniejsze strategie opcyjne

  • Poradnik jak zacząć handel na opcjach?