Kalendarz ekonomiczny

W kalendarzu ekonomicznym LYNX znajdziesz wszystkie istotne wydarzenia ze świata handlu i finansów. To na ich podstawie inwestorzy podejmują decyzje handlowe, pozwalające im osiągać sukcesy na rynkach.

Wydarzenia te to na przykład publikacja danych ekonomicznych, takich jak PKB, poziom inflacji albo bezrobocia, a także na temat różnych wskaźników, takich jak wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej czy indeks nabywczy menedżerów (PMI).

Nasz kalendarz ekonomiczny zawiera informacje z krajów europejskich, Azji i USA. Uzyskasz dzięki niemu istotne dane niezbędne podczas handlu i inwestowania w skali globalnej na rynkach akcji. Sprawdź, na jakie wydarzenia ekonomiczne będą w tym tygodniu reagować rynki i odpowiednio się na nie przygotuj z kalendarzem ekonomicznym LYNX.

Kalendarz ekonomiczny 2024 – aktualne dane

Interpretuj i analizuj kalendarz ekonomiczny we właściwy sposób

Publikacja informacji ekonomicznych jest nie tylko ważnym wskaźnikiem rozwoju gospodarczego kraju bądź regionu. Może również wywoływać znaczące ruchy na giełdzie.

W związku z tym warto wiedzieć, kiedy poszczególne dane są publikowane. Nie wszystkie te wydarzenia wspominane są w wiadomościach ekonomicznych, choć mogą mieć olbrzymi wpływ na ruchy cenowe. Dlatego właśnie udostępniamy nasz przejrzysty kalendarz ekonomiczny, dzięki któremu co rano możesz się zapoznać z poszczególnymi wydarzeniami. Kalendarz przyniesie korzyści również inwestorom handlującym na forex, ponieważ rynek walutowy jest szczególnie wrażliwy na zmiany kluczowych stóp procentowych przez banki centralne.

Wydarzenia ekonomiczne wpływają na rynki tylko w pewnym zakresie

Oprócz wydarzeń ekonomicznych istnieje wiele innych danych, które mają znaczenie dla inwestorów, a mimo to często nie uwzględnia się ich w kalendarzach ekonomicznych.

Z Portalu Inwestycyjnego LYNX dowiesz się o wszystkich ważnych danych z rynków akcji. Publikujemy dla ciebie wyniki kwartalne firm, spodziewane dywidendy w kalendarzu dywidendowym, a także kalendarz IPO zawierający informacje o najbardziej wyczekiwanych w tym roku IPO. Ponadto na portalu znajdziesz aktualne godziny otwarcia poszczególnych giełd, ze świętami giełdowymi włącznie.