Broker do handlu penny stocks LYNX:
Handluj akcjami pink sheet na OTC na całym świecie

LYNX umożliwia ci handel akcjami pink sheet, penny stocks i akcjami OTC po wyjątkowo niskich prowizjach.

Dzięki możliwości handlu ponad 7000 penny stocks nie umknie ci już żadna szansa inwestycyjna.

Penny stocks są bardzo popularne wśród wielu traderów, ponieważ umożliwiają osiąganie szybkich zysków po bardzo niskich cenach dzięki swojej wysokiej zmienności. Z drugiej strony akcje te są również ryzykowne ze względu na swoje gwałtowne ruchy. Akcje sprzedawane za mniej niż 1 USD nazywane są penny stocks. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznaje jednak za penny stocks już akcje, których cena jest niższa niż 5 USD.

Akcjami tymi nie można handlować na regulowanych amerykańskich giełdach, takich jak NYSE czy NASDAQ, a jedynie za pośrednictwem systemów over-the-counter (OTC), jak na przykład OTC Bulletin Board (OTCBB). LYNX daje ci dostęp do tych rynków, dzięki czemu możesz szybko i łatwo handlować penny stocks nie tylko w USA, lecz także w Kanadzie, Australii, Niemczech i Holandii.

ikona pink sheet i OTCBB
 • Niskie i przejrzyste prowizje dla penny stocks

 • Platforma handlowa z szerokim zakresem zleceń

 • Zaawansowane narzędzia dla efektywniejszego handlu

 • Łatwy dostęp do zagranicznych giełd oraz rynku pozagiełdowego OTC

 • Screener do wyszukiwania penny stocks

 • Bezpłatne analizy akcji i wskazówki profesjonalnych traderów


Najlepsza platforma handlowa dla penny stocks

Tani broker do handlu penny stocks z zaawansowaną platformą handlową

Jeśli chcesz skutecznie handlować penny stocks, kluczowe będzie znajdowanie odpowiednich szans inwestycyjnych. Do tego z kolei potrzebujesz platformy handlowej, która będzie nie tylko niezawodna, lecz także umożliwi ci wyszukiwanie możliwości inwestycyjnych i wprowadzanie zleceń w taki sposób, byś mógł szybko reagować na zmiany na rynku.

Platformy handlowe LYNX w optymalny sposób służą inwestorom i traderom podczas handlu na zmiennych rynkach. Wyróżniają się przede wszystkim dużą stabilnością i zapewniają stały dostęp do rynku, nawet w okresach dużej zmienności. Platforma handlowa Trader Workstation (TWS) oferuje ponadto kompleksowe funkcje analityczne z ponad 120 wskaźnikami, skanerem rynku penny stocks, screeningiem i ponad 60 rodzajami zleceń oraz algorytmów służących optymalizacji otwierania i zamykania pozycji z penny stocks

Zbliżenie na platformę handlową i akcje groszowe

Sukces w handlu Penny Stocks to kwestia technologii:

 • Ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów dla profesjonalnego handlu
 • Możliwość otwierania zarówno długich, jak i krótkich pozycji na penny stocks
 • Bezpłatne narzędzia handlowe, takie jak MarketScanner
 • Stabilność nawet w niestabilnych sytuacjach na giełdzie
 • Dostępna jako program na komputer oraz jako mobilna aplikacja handlowa


Narzędzia handlowe dla penny stocks

Broker do handlu penny stocks oferujący przydatne narzędzia handlowe

Korzystanie z naszych bezpłatnych narzędzi handlowych pomoże ci zwiększyć efektywność handlu penny stocks.

Narzędzia handlowe opracowane zostały przede wszystkim dla ambitnych traderów, stawiających sobie za cel profesjonalizację handlu papierami wartościowymi i zwiększenie swoich zysków. Zwłaszcza narzędzia MarketScanner i ChartTrader znajdują szerokie zastosowanie, ponieważ pozwalają kilkoma kliknięciami znaleźć najlepsze penny stocks, analizować je oraz handlować nimi.

Marketscanner

MarketScanner to bardzo przydatne narzędzie służące rozpoznawaniu obiecujących akcji. W ciągu kilku sekund identyfikuje wybrane parametry, takie jak cena akcji, wolumen obrotu, najwyższa i najniższa cena albo rentowność. Wybór kryteriów wyszukiwania jest olbrzymi i czyni z MarketScannera oczywisty wybór do analizy penny stocks. Jeżeli znalazłeś odpowiednie akcje, możesz wysłać zlecenie bezpośrednio z poziomu wyników wyszukiwania.

Szczegóły narzędzia handlowego MarketScanner

ChartTrader

Penny stocks są często narażone na silne wahania cen ze względu na ich niską cenę. Ponieważ penny stocks, tak samo jak pozostałe akcje, różnią się zmiennością, przed otwarciem pozycji warto sprawdzić, jakie były ruchy cenowe danych akcji w przeszłości. Otwórz wykres, ustal horyzont czasowy i sprawdź, czy kupno lub sprzedaż danych akcji mogłyby się opłacić. W ChartTrader możesz korzystać z ponad 120 wskaźników technicznych do analiz poszczególnych penny stocks oraz handlować najlepszymi akcjami bezpośrednio z wykresu.

Wykres cen akcji AREB w ChartTrader


Aplikacja mobilna do handlu penny stocks

Aplikacja mobilna
do handlu Penny Stocks

Urządzenie mobilne z aplikacją LYNX Trading umożliwiającą handel akcjami groszowymi

Handel mobilny przynosi inwestorom wiele korzyści. Monitorując swój portfel nie musisz pozostawać w jednym miejscu i masz możliwość reagowania w każdej chwili, zarówno w sytuacji, kiedy chcesz budować nowe interesujące pozycje, zrealizować zysk albo zamknąć mniej zyskowne pozycje.

Zwłaszcza w przypadku penny stocks warto mieć nieprzerwany wgląd w swój rachunek. Z naszą mobilną aplikacją handlową na smartfony i tablety jest to łatwe, ponieważ zawsze masz dostęp do swojego rachunku inwestycyjnego.

Popularną funkcją jest logowanie do aplikacji w trybie tylko do odczytu, który pozwala na logowanie bez wpisywania loginu i hasła, umożliwiające uzyskanie szybkiego wglądu w swój rachunek. Gdybyś chciał przeprowadzić transakcję, konieczna będzie weryfikacja za pomocą nazwy użytkownika i hasła albo Face ID czy Touch ID.

 • Profesjonalna aplikacja do handlu penny stocks

 • Przydatne funkcje do handlu penny stocks na komórce

 • Handluj penny stocks w każdej chwili i miejscu

 • Dostępna na iOS (Apple) i Androida


Handluj penny stocks bez ukrytych opłat

Niskie i przejrzyste prowizje do handlu akcjami groszowymi

Handlując penny stocks, poruszasz się po bardzo ryzykownym rynku. Dzięki kilku transakcjom możesz zarobić mnóstwo pieniędzy, ale możesz je również stracić. Możesz jednak stracić pieniądze nie tylko wskutek nieudanej transakcji, lecz także wtedy, kiedy broker nalicza zbyt wysokie prowizje za handel penny stocks. Nie masz wpływu na rynek, ale na wybór brokera – owszem.

W takich krajach, jak Niemcy, Holandia czy Australia wysokość prowizji zależy od wolumenu obrotu, co powoduje, że handel penny stocks staje się bardzo atrakcyjny. W związku z niską ceną tych akcji możesz nabyć w ramach swojej inwestycji stosunkowo dużą ich ilość. Jednak na takich rynkach, jak amerykański czy kanadyjski prowizje powiązane są z ilością akcji w transakcji, co jest mniej korzystne, zwłaszcza dla inwestorów pink sheet. Jesteśmy tego świadomi, dlatego ustaliliśmy maksymalny poziom opłaty, którą inwestor uiszcza za transakcję penny stocks. Ten maksymalny poziom to w USA 2% wartości transakcji, natomiast w Kanadzie 1% wartości transakcji. Jako inwestor w akcje z pewnością docenisz także korzystne kursy wymiany walut z bardzo niskimi spreadami. Ich osiągnięcie możliwe jest dzięki ekskluzywnemu, bezpośredniemu dostępowi do rynku międzybankowego, gdzie kursy par walutowych notowane są przez 17 światowych banków.

Wyszkolony specjalista ds obsługi klienta LYNX doradzający klientom na firmowym rachunku inwestycyjnym
Korzystna
wymiana walut
Mając dostęp do jednego z największych międzybankowych rynków walutowych, wymieniasz waluty po kursach z bardzo wąskimi i stabilnymi spreadami. Dla PLN spready wynoszą od 0,002, a dla EUR i USD od 0,1 pipsa.
Inwestor handlujący OTC za pośrednictwem brokera internetowego LYNX
Dostęp do pink sheets
I OTCBB
Z firmą LYNX możesz z łatwością handlować na rynkach pozagiełdowych OTC w Stanach Zjednoczonych. Pink Sheets i OTC Bulletin Board zapewniają tysiące akcji, którymi możesz handlować.
Inwestor handlujący akcjami groszowymi za pośrednictwem konta demo LYNX
Rachunek demo
do handlu penny stocks
Jeżeli masz w LYNX rachunek do handlu penny stocks, możesz w prosty sposób stworzyć bezpłatny rachunek demonstracyjny. Tam możesz przetestować swoje strategie handlu na penny stocks, zanim wykorzystasz je na swoim rzeczywistym rachunku.

Prowizje brokera do handlu penny stocks LYNX

Prowizje za handel akcjami pink sheet USA

Prowizja: 1 cent za akcję, min. 5 USD, max. 2% wartości transakcji

TransakcjaProwizja
1.000 akcji pink sheet, $0.5 za akcję10 USD
100.000 akcji, 1 cent za akcję20 USD

W przypadku zakupu akcji groszowych w USA i Kanadzie opłata jest oparta o liczbę akcji dla jednej transakcji. Ma tutaj również zastosowanie opłata minimalna oraz maksymalna, obliczona od od wartości transakcji. Pełną listę prowizji można znaleźć na stronie Opłaty i Prowizje.

Prowizje za handel akcjami pink sheet Niemcy

Prowizja: 0.12 % wartości transakcji, minimalna prowizja €6

TransakcjaProwizja
Akcje za €2.0006 EUR
Akcie za €6.0007,20 EUR
Handel penny stocks: co powinieneś wiedzieć

Definicja: Czym jest broker do handlu penny stocks?

Penny stocks (akcje groszowe) są zazwyczaj akcjami małych, nieznanych spółek, ale też niewypłacalnych firm, których wartość jest niższa niż jeden w lokalnej walucie. W strefie euro wartość rynkowa tych akcji nie przewyższa 1 EUR, a w Wielkiej Brytanii 1 GBP. W USA ta definicja jest nieco odmienna, ponieważ tam już akcje o wartości poniżej 5 USD nazywane są penny stocks. Akcje te znajdują się często na rynkach północnoamerykańskim, azjatyckim i australijskim. Większością tych wysoce spekulacyjnych akcji nie handluje się na regulowanych giełdach. W Niemczech wieloma akcjami handluje się na nieregulowanym rynku pozagiełdowym (over-the-counter). W USA można je kupować i sprzedawać za pośrednictwem wolnodostępnych platform handlowych (OTC), takich jak Pink Sheets oraz OTC Bulletin Board (OTCBB). Żeby móc handlować penny stocks jako inwestor indywidualny, potrzebujesz brokera do handlu penny stocks, który przesyła zlecenie do centrum handlu penny stocks. Czołowi brokerzy, tacy jak LYNX, oferują szeroki wybór akcji, którymi można handlować na całym świecie.

Zalety handlu penny stocks i powiązane z nim ryzyko

Dlaczego miałbyś zdecydować się na handel penny stocks?

Penny stocks to niosące ze sobą duże ryzyko, wysoce spekulacyjne akcje, które dają jednak pewne możliwości. Inwestorzy spekulacyjni inwestują często w penny stocks, ponieważ wzrost wartości akcji o kilka centów niesie ze sobą wysokie zyski. Większość inwestorów zajmuje się zwykle znanymi akcjami o wyższej cenie rynkowej. Penny stocks są w centrum uwagi tylko niewielkiej liczny traderów. To zwiększa szanse na znalezienie akcji spółek, które były dotychczas nieznane, ale ich fundamentalna sytuacja jest zasadniczo dobra, działają w innowacyjnym sektorze i niosą obietnice pozytywnego wzrostu.

Zalety handlu penny stocks i powiązane z nim ryzyko

Zalety handlu penny stocks

Wzrost cen

Penny stocks są często bardzo niestałe. Nawet niewielki wzrost wartości akcji może prowadzić do dużych zysków.

Krótka sprzedaż

Cena penny stocks często bardzo szybko rośnie ze względu na niski wolumen transakcyjny. Następnie jednak zazwyczaj spada ona z powrotem do swojego pierwotnego poziomu. Krótka sprzedaż oferuje doświadczonym inwestorom duże szanse na zwrot z inwestycji.

Niedoszacowane spółki

Wśród penny stocks znaleźć można również papiery wartościowe firm, które co do zasady działają prawidłowo. Niedoszacowane spółki, których dotychczas nie odkryła szeroka publika, mogą zapewnić wysoki potencjał wzrostu.

Przejęcie spółki

Ta metoda jest stosowana, gdy firma chce wejść na giełdę, ale chce uniknąć kosztownej pierwszej oferty publicznej (IPO). Na giełdzie często notowana jest duża liczba firm, które są w stanie upadłości i nie prowadzą już żadnej działalności. Celem jest zdobycie wystarczającej liczby akcji i zdecydowanego udziału w spółce, która jest już notowana na giełdzie. Następnie zostanie połączona ze spółką notowaną na giełdzie. Tymi tylnymi drzwiami prywatna firma może wejść na giełdę i stać się spółką notowaną na giełdzie.

Ryzyko związane z handlem penny stocks

Ryzyko straty

Penny stocks są wysoce spekulacyjnymi papierami wartościowymi, które często pozostają na takim samym poziomie przez kilka lat albo są niedoszacowane. Oprócz tego istnieje ryzyko, że wolumen transakcyjny się zmniejszy, więc ceny ofertowe i transakcyjne bardzo się od siebie oddalą. Zawsze istnieje również ryzyko całkowitej utraty inwestycji.

Brak przejrzystości

Spółki, których akcjami handlować można na rynku pozagiełdowym, nie podlegają surowym regulacjom, które obowiązują na regulowanych giełdach. Na przykład publikacje sprawozdań rocznych i bilansów nie jest obowiązkowe. Dla inwestora oznacza to mniej przejrzystości i tym większe ryzyko.

Zwodnicze oferty

Z penny stocks wiążą się niekiedy zwodnicze oferty. Są to na przykład e-maile z propozycją zakupu akcji, które mają rzekomo doskonałe perspektywy. Celem tych e-maili jest przyciągnięcie do inwestycji jak największej ilości inwestorów. Ze względu na nagły wzrost wolumenu cena akcji na krótką chwilę wzrasta, co powoduje, że nadawcy maila realizują zysk.

Ryzyko walutowe

Inwestując w akcje na popularnych rynkach zagranicznych, takich jak Australia, Azja czy USA, zawsze ponosisz ryzyko walutowe. Może ono negatywnie wpływać na zwrot z inwestycji.

Specyficzne ryzyko spółki

Niewłaściwe decyzje managementu, słaba sprzedaż czy spadek zysków mogą negatywnie wpływać na cenę akcji oraz wypłaty dywidend.


Handel penny stocks online

Dlaczego wybrać właśnie brokera do handlu penny stocks LYNX?

LYNX umożliwia handel penny stocks na całym świecie i daje dostęp do popularnych rynków, takich jak USA, Kanada, Australia i Azja. Otwiera w ten sposób całą gamę możliwości inwestycyjnych. Na całym świecie jest do dyspozycji ponad 10 000 akcji. W samych tylko USA na rynku OTC oferowanych jest ponad 7 000 akcji. Handlując penny stocks bezpośrednio na giełdach krajowych można korzystać z wyższych wolumenów obrotu i węższych spreadów. Oprócz tego możesz zyskiwać z LYNX nie tylko na rosnących cenach penny stocks, lecz także na spadkach, ponieważ wiele penny stocks można sprzedawać na krótko. Z brokerem do handlu penny stocks LYNX jesteś w najlepszych rękach.

 • Handluj penny stocks po niskich prowizjach
 • Software przyjazny dla użytkownika
 • Handel penny stocks przez aplikację
 • Duży wybór rodzajów zleceń
 • Ubezpieczenie depozytu
 • MarketScanner do wyszukiwania penny stocks
 • Indywidualne oferty dla handlujących aktywnie

LYNX - znacznie więcej niż broker do handlu penny stocks

Za pośrednictwem brokera online LYNX możesz handlować nie tylko penny stocks. Więcej informacji o pozostałych produktach znajdziesz tutaj: