Handel opcjami poprzez LYNX
Odkryj nieograniczone możliwości

Handluj opcjami na akcje, indeksy, futures i waluty łatwo i po niskich stawkach na wszystkich głównych giełdach na świecie.

W Europie możesz handlować na Euronext lub Eurex, których łączny wolumen obrotu wynosi ponad 2 miliardy kontraktów rocznie.

Handel w USA odbywa się na giełdach CME i CBOE. Dzięki dziennym, tygodniowym, miesięcznym i rocznym opcjom możesz reagować na ruchy cen ponad 3000 różnych akcji USA.

W ofercie LYNX są również dostępne azjatyckie giełdy Hong Kong Stock Exchange, Tokyo Stock Exchange i Korea Stock Exchange.

Zrób kolejny krok w inwestowaniu i otwórz rachunek inwestycyjny poprzez LYNX.

SKUTECZNY HANDEL OPCJAMI POPRZEZ LYNX

Możliwości handlowe

Handluj tysiącami opcji na akcje, indeksy, futures, ETF i forex w USA, Europie i Azji

 • Niskie i transparentne prowizje za opcje

 • Korzystne warunki wymiany walut dzięki kursom międzybankowym

 • Platforma do handlu na opcjach

 • Zaawansowane narzędzia dla efektywniejszego handlu opcjami

 • Bezpośredni dostęp do giełd opcyjnych na całym świecie

 • Nieograniczone tworzenie i analiza kombinacji opcyjnych

 • Łatwe wprowadzanie strategii opcyjnych

 • Szeroko zakrojona, darmowa edukacja w zakresie handlu opcjami


Platforma handlowa do handlu na opcjach

Broker do handlu opcjami z zaawansowaną platformą handlową

Podstawą sukcesu początkujących i zaawansowanych traderów opcyjnych jest platforma handlowa przystosowana do handlu na opcjach. Łatwo i szybko handluj opcjami, call, opcjami put oraz zaawansowanymi strategiami opcyjnymi, takimi jak Iron Condor, Butterfly, Straddle, Strangle albo opracuj i analizuj własne kombinacje opcyjne. Dzięki SMART Routing twoje zlecenia realizowane są po najlepszych możliwych cenach.

Twoje kombinacje opcyjne wysyłane są zasadniczo bezpośrednio na największe giełdy opcyjne, żeby mogły zostać zrealizowane po możliwie najkorzystniejszych cenach. Każdy trader opcyjny na pewno doceni zaawansowane możliwości analizy opcji. Możesz zobaczyć łańcuch opcyjny

w dzienniku transakcyjnym, wyświetlić współczynniki greckie i open interest, jak również analizować prawdopodobny rozwój opcji czy kombinacji opcyjnej w ramach profesjonalnych narzędzi tradingowych do handlu na opcjach – OptionTrader, ComboTrader oraz Probability Lab.

Platforma handlowa, na której możesz handlować opcjami za pośrednictwem LYNX

Sukces w handlu na opcjach to kwestia technologii:

 • Proste konstruowanie kombinacji opcyjnych
 • Kupno i sprzedaż opcji call i put
 • Obszerne analizy opcyjne
 • Wyświetlanie ryzykownych scenariuszy
 • Tworzenie własnych strategii opcyjnych


Narzędzia handlowe do handlu na opcjach

Broker do handlu opcjami z zaawansowanymi narzędziami tradingowymi

Z odpowiednimi narzędziami handel na opcjach jest łatwiejszy. Broker do handlu na opcjach LYNX zapewnia ci dostęp do profesjonalnych narzędzi tradingowych, ułatwiających handel opcjami i zwiększające jego efektywność.

Na potrzeby traderów opcyjnych odpowiadają bezpośrednio takie narzędzia, jak OptionTrader, OptionPortfolio, ComboTrader i Option Strategy Lab, które przenoszą analizę opcji na wyższy poziom i ułatwiają wprowadzanie zleceń opcyjnych.

OptionTrader służy do wyświetlania łańcucha opcyjnego dla danego aktywa bazowego. W jednym oknie śledzisz aktualne notowania cen w przejrzystym łańcuchu opcyjnym. Łatwo zajmujesz nowe pozycje, analizujesz otwarte transakcje i zarządzasz portfelem. Masz przejrzysty wgląd w najważniejsze parametry dla opcji: zmienność implikowaną, wartość wewnętrzną oraz współczynniki greckie.

Demonstracja handlowania w narzędziu OptionTrader

Narzędzie Options Portfolio służy do modyfikacji profilu ryzyka portfela na podstawie takich parametrów jak np. współczynniki greckie. Dzięki Options Portfolio zawsze znajdziesz najefektywniejsze rozwiązanie dla Twojego portfela inwestycyjnego pod względem kosztów.

Option portfolio bekijk uw risicoprofiel

W Option Strategy Lab możesz wprowadzać własne prognozy zmienności ceny instrumentu bazowego. Na podstawie Twoich szacunków są generowane propozycje odpowiednich strategii opcyjnych. Propozycje te filtrować możesz flitrować np. pod względem wysokości premii opcyjnych, cen wykonania lub terminów wygaśnięcia. Dostępny jest również wykres z oczekiwanym rozwojem zysków i strat z pozycji. Z Option Strategy Lab możesz również bezpośrednio wysyłać zlecenia na giełdę.

Szczegóły narzędzia handlowego Option Strategy Lab do analizy aktywów bazowych opcji

Combo Trader pomaga wysyłać całe kombinacje opcji na giełdę jednocześnie. Dzięki temu nie musisz już czekać, aż Twoje zlecenie zostanie zrealizowane noga po nodze. Podczas wykonywania zlecenia możesz mieć pewność, że cała kombinacja zostanie przyjęta przez cały czas. Na przykład, można łatwo wstawiać Straddles, Strangles i Butterflies.

Handel in optiecombinaties via de Combo Trader

Aplikacja mobilna do handlu na opcjach
Telefon komórkowy z aplikacją handlową LYNX Trading

Handel na opcjach w aplikacji mobilnej

Dzięki dostępowi do giełd opcyjnych na całym świecie możesz handlować opcjami o każdej porze dnia i nocy. Handel w aplikacji mobilnej sprawia, że dostęp do giełd opcyjnych w Ameryce, Europie i Azji jest łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.

W każdym miejscu i w każdej chwili możesz uzyskać natychmiastowy dostęp z telefonu komórkowego lub tabletu do przeglądu swojego portfela, zarządzania pozycjami, analizy opcji, tworzenia kombinacji opcyjnych, jak również wysyłania zleceń na giełdę. Aplikacja mobilna jest dostępna do urządzeń z systemem operacyjnym iOS i Android.

Przez aplikację możesz również wykonywać opcje znajdujące się w twoim portfelu. Jeśli nie masz potrzeby wprowadzania transakcji ani modyfikacji zleceń, skorzystaj z trybu read-only, by uzyskać szybki wgląd w aktualny stan twojego portfela i już wysłanych zleceń bez konieczności wpisywania swoich danych logowania.

 • Szybki i niezawodny wgląd w rachunek i zarządzanie nim

 • Łatwa analiza ruchów cenowych

 • Aplikacja na iOS (Apple) i Androida

 • Handel na opcjach w dowolnym miejscu i czasie

 • Możliwość handlu na ponad 150 giełdach w 33 krajach świata


Technologia SMART Routing

Najlepsza cena realizacji twoich transakcji

Dzięki unikalnemu SMART Routing zyskujesz decydującą przewagę w handlu na opcjach. Twoje zlecenia są wysyłane na wszystkie dostępne giełdy, ale realizowane tylko na tej giełdzie, która oferuje najlepszą cenę.

Inwestorzy często nie zdają sobie sprawy, że akcje są sprzedawane równolegle na wielu giełdach, na których mogą być notowane w różnych cenach. Unikalna, inteligentna, nawigacyjna funkcja SMART Routing gwarantuje realizację zlecenia w najlepszej obecnie cenie. Nie musisz wybierać giełdy dla swojej transakcji – platforma handlowa zrobi to automatycznie za ciebie.

SMART Routing nieprzerwanie monitoruje wszystkie dostępne giełdy i wysyła zlecenie na tę z najniższą ceną. Dzięki temu możesz być pewien, że twoje zlecenie zostanie zrealizowane po najlepszej cenie.

Ikona Smart Routing

Handel opcjami bez ukrytych prowizji

Niskie i przejrzyste prowizje
w handlu opcjami

Za pośrednictwem brokera LYNX zawsze handlujesz opcjami po korzystnych i przejrzystych prowizjach, zarówno na giełdach amerykańskich, takich jak Chicago Mercantile Exchange (CME) i Chicago Board Options Exchange (CBOE), jak i na europejskich giełdach Eurex, European Options Exchange (EOE) i inne.

LYNX stawia na przejrzystość i prostotę struktury prowizji. Dlatego wszystkie prowizje podawane są jako all-inclusive – a więc z uwzględnieniem kosztów giełd i innych stron trzecich. Całkowitą wysokość prowizji łatwo więc wyliczyć jako iloczyn prowizji dla jednego kontraktu opcyjnego oraz ilości opcji,

którymi handlujesz. Nie pobieramy żadnych minimalnych opłat za transakcje na opcjach. Ponadto z pewnością docenisz niskie wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego. Celem LYNX jest nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami.

Prowizje w handlu opcjami w LYNX

Zlecenia na opcje europejskie

Rodzaj opcjiProwizja za kontrakt
Opcje na akcje€3
Opcje na indeksy€3
Opcje na futures€3

Zlecenia na opcje amerykańskie

Rodzaj opcjiProwizja za kontrakt
Opcje na akcje$4
Opcje na indeksy$4
Opcje na futures$4

Zlecenia opcyjne rozliczane są za pośrednictwem LYNX na podstawie kontraktów i nie jest ustalana minimalna cena ofertowa za zlecenie.

Więcej informacji o prowizjach i opłatach za handel akcjami możesz znaleźć w sekcji Opłaty i Prowizje.


Handel na opcjach Co powinieneś wiedzieć
Co to są opcje?

Opcja daje kupującemu prawo kupna lub sprzedaży określonego aktywa bazowego za z góry ustaloną cenę w określonym terminie. Aktywami bazowymi, którymi najczęściej handluje się za pośrednictwem opcji są akcje, indeksy, waluty albo towary. Opcjami handluje się na giełdach instrumentów pochodnych, nazywanych także giełdami kontraktów terminowych. Tansakcje przeprowadzane są na tych giełdach w czasie rzeczywistym, natomiast do ich realizacji dochodzi dopiero w przyszłości. Żeby inwestor mógł kupować lub sprzedawać opcje na takich giełdach, musi posiadać rachunek inwestycyjny u brokera do handlu na opcjach, który odgrywa rolę pośrednika i zapewnia transfer zlecenia opcyjnego na giełdę.

Zalety i wady handlu na opcjach

Dlaczego inwestorzy handlują opcjami?

Opcje dają szeroki zakres możliwości, możesz generować dzięki nim dodatkowy dochód z aktualnego portfela, a także lepiej zarządzać jego ryzykiem, np. zabezpieczyć portfel akcji przed spadkami na giełdzie. Opcje są korzystne zarówno w handlu krótkoterminowym jak i długoterminowym.

Zalety handlu na opcjach i powiązane z nim ryzyko

Zalety handlu na opcjach

Opcje mogą służyć do zabezpieczenia twojego portfela. Stosując pewne strategie opcyjne, możesz chronić swoje pozycje przed kryzysem na giełdzie.

Opcje pozwalają na generowanie dodatkowego dochodu na przykład poprzez wystawienie opcji na akcje, które posiadasz w swoim portfelu.

Handel na opcjach wiąże się z niższymi wydatkami kapitałowymi niż bezpośredni zakup aktywa bazowego. Prawo do kupna aktywa bazowego, na przykład akcji, za pełną cenę aktywa bazowego nabywasz dopiero w przyszłości po z góry ustalonej cenie.

Handlując opcjami możesz wykorzystać zalety efektu dźwigni.

Ze względu na szeroką gamę strategii opcyjnych, opcje mogą być służyć do wykorzystywania właściwie każdej szansy inwestycyjnej. Dzięki opcjom możesz zarabiać na trendach wzrostowych, spadkowych i bocznych.

Ryzyko związane z handlem opcjami

Handlując opcjami, możesz stracić całość zainwestowanego kapitału, jeśli cena aktywa bazowego nie rozwija się w oczekiwanym kierunku.

Opcjami zawsze trzeba handlować jako całymi kontraktami. Niemożliwy jest zakup tylko części kontraktu opcyjnego. Dlatego też kupując opcje, nabywasz z góry ustaloną ilość sztuk aktywa bazowego, która jest niezmienna.

Wystawienie opcji niesie ze sobą znacząco wyższe ryzyko niż ich kupno. Wystawiając opcje, otrzymasz premię opcyjną w momencie wykonania transakcji. Jednak potencjalna strata może przewyższyć tę otrzymaną premię w chwili, gdy zostaniesz zobowiązany do przyjęcia lub dostarczenia aktywa bazowego. Obowiązek ten niesie dla ciebie teoretycznie nieograniczone ryzyko straty.

Cena opcji tworzona jest przez animatorów rynku, którzy mają obowiązek notowania cen. Jednak w okresach zwiększonej zmienności może się zdarzyć, że notowania nie będą dostępne.

Opcje mają termin wygaśnięcia, więc ich żywotność jest ograniczona. Wartość czasowa opcji maleje wraz ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia. Dlatego warto się upewnić, że wybrana przez ciebie opcja ma wystarczająco dużo czasu, by móc zrealizować twój zamysł inwestycyjny.

Inwestując w zagraniczne opcje w walutach obcych narażasz się na ryzyko walutowe, które może znacząco wpłynąć na faktyczny zwrot z inwestycji.

Profil inwestora i cele inwestycyjne

Ten produkt jest odpowiedni jeśli chcesz:

 • Zabezpieczyć swoje pozycje (hedging)
 • Wykorzystać dźwignię finansową
 • Uzyskiwać przychody w postaci premii za wystawienie opcji
 • Inwestować krótkoterminowo (horyzont czasowy < 3 lata)

Ten produkt NIE jest odpowiedni jeśli chcesz:

 • Utrzymać kapitał
 • Pomnażać kapitał
 • Inwestować średnioterminowo (horyzont czasowy od 3 do 10 lat).
 • Inwestować długoterminowo (horyzont czasowy > 10 lat)

Tolerancja ryzyka

Ten produkt jest odpowiedni jeśli jesteś przygotowany na:

 • Stratę całego zainwestowanego kapitału
 • Stratę większą niż cały zainwestowany kapitał
 • Inwestowanie z dźwignią finansową
 • Inwestycję w kompleksowy produkt inwestycyjny
 • Inwestycję w produkt o wysokim ryzyku

Ten produkt NIE jest odpowiedni jeśli

 • Nie chcesz pozwolić na żadną, nawet najmniejszą stratę kapitału
 • Chcesz inwestować w produkty o małym stopniu skomplikowania
 • Interesują Cię inwestycje z niskim stopniem ryzyka
 • Jesteś zainteresowany inwestycjami ze średnim stopniem ryzyka

LYNX oferuje następujące grupy produktów * do handlu opcjami:

Grupa produktówStopień ryzyka
Opcje Long EURWysokie
Opcje Long (inne niż EUR)Wysokie
Opcje Long dla rynków rozwijających sięWysokie
Opcje Short EURWysokie
Opcje Short (inne niż EUR)Wysokie
Opcje Short dla rynków rozwijających sięWysokie

*Grupą produktów w tym przypadku są instrumenty finansowe charakteryzujące się podobieństwem w zakresie pewnych cech (np. wydajność produktu, złożoność i ryzyko).

Więcej informacji na temat opcji i ich funkcji można znaleźć na stronie Charakterystyka opcji.


Handel na opcjach online

Dlaczego handlować opcjami za pośrednictwem LYNX?

LYNX to broker do handlu na opcjach, dysponujący najbardziej zaawansowaną ofertą dla traderów opcyjnych spośród polskich brokerów. Za pośrednictwem popularnych platform możesz kupować i sprzedawać opcje na akcje, indeksy i futures na giełdach w Ameryce, Europie i Azji. Na przykład dostęp do największego na świecie rynku opcji w USA pozwala na handel opcjami na ponad 3000 amerykańskich akcji, ale też opcjami na towary, takie jak ropa naftowa lub złoto, jak również opcjami na indeksy S&P 500, Nasdaq, Dow Jones, Russell i inne. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym inwestorem, czy doświadczonym traderem z pewnością docenisz edukacje w zakresie handlu na opcjach oraz innych obszarów inwestowania i tradingu, jak również bezpłatne konsultacje z naszymi doświadczonymi ekspertami inwestycyjnymi, którzy mają wieloletnie, praktyczne doświadczenie w handlu na opcjach.

 • Niskie i przejrzyste prowizje
 •  Wymiana walut po kursach międzybankowych
 • Szeroki wybór opcji
 •  Niskie wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego
 •  Platforma dostosowana do handlu na opcjach
 •  Indywidualne warunki dla aktywnych traderów

Handel popularnymi instrumentami

Popularne opcje w LYNX

Opcje którymi możesz handlować za pośrednictwem LYNX są różnorodne, zarówno w kwestii ilości dostępnych krajów czy giełd. Już teraz skorzystaj z możliwości handlu najbardziej popularnymi opcjami na najróżniejszych

giełdach całego świata. Handluj za pośrednictwem LYNX opcjami z różnymi terminami wygaśnięcia, dziennymi, tygodniowymi lub miesięcznymi. Do najbardziej popularnych opcji należą:

Opcje na akcje niemieckie

 • Opcje na akcje BMW
 • Opcje na akcje Commerzbank
 • Opcje na akcje Lufthansa
 • Opcje na akcje SAP

Opcje na akcje europejskie

 • Opcje na akcje Airbus
 • Opcje na akcje Allianz
 • Opcje na akcje Philips
 • Opcje na akcje Telefónica
 • Opcje na akcje Total

Opcje na akcje amerykańskie

 • Opcje na akcje Amazon
 • Opcje na akcje Apple
 • Opcje na akcje Facebook
 • Opcje na akcje Google
 • Opcje na akcje Tesla

Opcje na indeksy europejskie

 • Opcje na DAX
 • Opcje na AEX
 • Opcje na Euro Stoxx 50

Opcje na indeksy amerykańskie

 • Opcje na S&P 500
 • Opcje na Dow Jones
 • Opcje na Russel 2000

Opcje na amerykańskie futures

 • Opcje na futures E-mini S&P 500
 • Opcje na futures E-Mini Nasdaq 100
 • Opcje na futures E-Mini Russel 2000

Opcje na ETF-y

 • SPDR S&P 500 ETF Trust
 • PowerShares QQQ Trust
 • iShares Russell 2000 ETF

Opcje na pary walutowe

 • Opcje na EUR/USD
 • Opcje na GBP/USD
 • Opcje na GBP/EUR
 • Opcje na USD/JPY

Naucz się handlu na opcjach

LYNX nauczy cię handlu opcjami

Handel na opcjach ma interesujący potencjał zysku również przy niższych inwestycjach. Wiąże się z nim jednak również wysokie ryzyko. Tylko inwestorzy, którzy przyswoją sobie podstawy handlu na opcjach, mogą osiągać z niego stałe zyski. Broker do handlu na opcjach LYNX przygotował więc dla ciebie szczegółowy program edukacji w zakresie handlu opcjami, poznasz z nami podstawy handlu na opcjach, a także zaawansowane

strategie opcyjne. Stworzyliśmy dla ciebie popularny e-book o opcjach, regularnie przygotowujemy webinary dotyczące handlu na opcjach i innych zagadnień giełdowych, a ponadto publikujemy artykuły o handlu na giełdzie i różnych obszarach tradingu. Więcej informacji o edukacji znajdziesz na naszym Portalu Inwestycyjnym.

LYNX – Więcej niż broker do handlu na opcjach

Za pośrednictwem brokera online LYNX możesz handlować nie tylko opcjami. Więcej informacji o pozostałych produktach znajdziesz tutaj: