Kalendarz dywidendowy

W kalendarzu dywidendowym LYNX znajdziesz wszystkie istotne w 2021 roku informacje dotyczące dywidend.

Dzięki naszemu kalendarzowi dywidendowymi dowiesz się, które spółki giełdowe wypłacają najwyższe dywidendy i które akcje dywidendowe będą mieć w 2021 roku najwyższą stopę dywidendy.

Chcesz wiedzieć, która spółka wypłaca dywidendy i jaka jest ich wysokość? A może chcesz na przykład porównać dywidendy JP Morgan albo Apple?

Dzięki nam zyskasz kompleksowy przegląd terminów związanych z dywidendami największych spółek świata, w tym ex-dividend date i terminy wypłat.

Czym jest dywidenda?

Dywidenda to wypłata części zysków firmy akcjonariuszom o której decyduje zarząd firmy.

Spółki notowane na giełdzie wypłacają dywidendy w ramach wynagrodzenia dla inwestorów za ulokowanie ich kapitału w danej spółce.

Co to jest dzień ogłoszenia dywidendy (Declartion date)?

Dzień, w którym spółka ogłasza dywidendę. Często nazywany jest również „announcement date“. Inwestorzy na ogół nie przywiązują wagi do daty ogłoszenia dywidendy.

Co to jest ex-dividend date?

Jest to pojęcie inwestycyjne obejmujące termin wypłaty dywidend z akcji spółek, funduszy emerytalnych lub innych udziałów finansowych publicznych i prywatnych. Często pokrywa się z terminem w którym odbywa się walne zgromadzenie spółki.

Z punktu widzenia sprzedającego ex-dividend date to pierwszy dzień, w którym można sprzedawać akcje bez utraty prawa do wypłaty dywidendy.

Z punktu widzenia kupującego ex-dividend date to natomiast pierwszy dzień, kiedy kupujący nie jest uprawniony do następnej dywidendy.

Jest to najważniejsza data, którą śledzą inwestorzy dywidendowi. Zdarza się, że ex-dividend date wpływa na cenę akcji. Tego dnia akcje zwykle tracą na wartości o wysokość wypłacanej dywidendy.

Żeby więc uzyskać dywidendę, należy kupić akcje PRZED ex-dividend date.

Co to jest Record date?

Record day – decydujący dzień jest dniem, w którym inwestor musi posiadać akcje, aby mieć prawo do wypłacenia dywidendy. Zazwyczaj przypada 2 dni robocze po ex-dividend date.

Co to jest dzień wypłaty?

Dzień wypłaty (payment day) to dzień, w którym firma rozpoczyna wypłatę dywidendy. Dzień wypłaty zazwyczaj dzieli od ex-dividend day około miesiąca, ale nie jest to bezwyjątkowa zasada. Każda firma sama ustanawia dzień wypłaty.

Kalendarz dywidendowy: przegląd dywidend na 2021 rok

Tutaj znajdziesz kompletne zestawienie na nadchodzący sezon dywidendowy.

Kalendarz dywidendowy DAX

SpółkaISINDywidenda 2020Dzień Ex-dividendDzień wypłaty dywidendy
adidasDE000A1EWWW03.0013.05.202118.05.2021
Airbus SENL00002351900.00
AllianzDE00084040059.6006.05.202110.05.2021
BASFDE000BASF1113.3030.04.202104.05.2021
BAYERDE000BAY00172.0028.04.202130.04.2021
BMWDE00051900031.9014.05.202118.05.2021
BrenntagDE000A1DAHH01.3511.06.202115.06.2021
ContinentalDE00054390040.00
CovestroDE00060621441.3019.04.202121.04.2021
DaimlerDE00071000001.3501.04.202107.04.2021
Delivery Hero SEDE000A2E4K430.00
Deutsche BankDE00051400080.00
Deutsche BoerseDE00058100553.0020.05.202125.05.2021
Deutsche PostDE00055520041.3507.05.202111.05.2021
Deutsche TelekomDE00055575080.6006.04.202108.04.2021
Beiersdorf AGDE00052000000.7006.04.202108.04.2021
E.ONDE000ENAG9990.4720.05.202124.05.2021
Fresenius M.C.DE00057858021.3421.05.202126.05.2021
Fresenius SEDE00057856040.8824.05.202127.05.2021
HeidelbergCementDE00060470042.2007.05.202111.05.2021
HelloFreshDE000A1614080.00
HenkelDE00060484321.8519.04.202121.04.2021
InfineonDE00062310040.2226.02.202102.03.2021
LindeIE00BZ12WP823.6026.02.202102.03.2021
MerckDE00065999051.4026.04.202128.04.2021
MTU Aero EnginesDE000A0D9PT01.2522.04.202126.04.2021
Munich Re SEDE00084300269.8029.04.202103.05.2021
PorscheDE000PAH00382.2126.07.202128.07.2021
PUMADE00069696030.1606.05.202110.05.2021
QIAGENNL00121692130.00
RWEDE00070371290.8529.04.202144319
SAPDE00071646001.8513.05.202144334
SartoriusDE00071656070.7129.03.202144286
Siemens AGDE00072361013.5004.02.202144235
Siemens EnergyDE000ENER6Y00.00
Siemens HealthineersDE000SHL10060.8015.02.202144244
Symrise AGDE000SYM99990.9706.05.202144326
VolkswagenDE00076640394.8623.07.202144404
VonoviaDE000A1ML7J11.6919.04.202144335
ZalandoDE000ZAL11110.00

Kalendarz dywidendowy świat

TickerSpółkaDzień wypłatyDywidendaDochód z dywidendyDzień Ex-dividend
INTCIntel Corporation01.06.20210.352.23%06.05.2021
ORA Ormat Technologies, Inc. 01.06.20210.120.69%17.05.2021
AMGNAmgen Inc.08.06.20211.763.12%14.05.2021
JNJJohnson & Johnson08.06.20211.062.61%24.05.2021
ADI Analog Devices, Inc. 08.06.20210.691.89%27.05.2021
IBMInternational Business Machines Corporation10.06.20211.644.63%07.05.2021
EXCExelon Corporation10.06.20210.383.43%13.05.2021
CVXChevron Corporation10.06.20211.345.22%18.05.2021
MSFTMicrosoft Corporation10.06.20210.560.95%19.05.2021
ULUnilever PLC10.06.20210.523.63%20.05.2021
CDWCDW10.06.20210.400.91%24.05.2021
WBAWalgreens Boots Alliance Inc.11.06.20210.473.46%20.05.2021
DOWDow Chemical Company (The)11.06.20210.704.36%27.05.2021
AIArlington Asset Investment Corp11.06.20210.086.57%28.05.2021
MMM3M Company12.06.20211.482.86%20.05.2021
ALV Autoliv, Inc. 14.06.20210.441.75%27.05.2021
CSXCSX Corporation15.06.20210.281.09%27.05.2021
MCDMcDonald's Corporation15.06.20211.292.24%28.05.2021
AMAT Applied Materials, Inc. 17.06.20210.240.82%26.05.2021
HONHoneywell International Inc.17.06.20211.061.89%02.06.2021
HD Home Depot, Inc. (The) 17.06.20211.652.10%02.06.2021
MCMoelis18.06.20210.553.85%07.05.2021
KHCThe Kraft Heinz Company25.06.20210.403.99%27.05.2021
SUSuncor Energy Inc.25.06.20210.213.20%03.06.2021
GS Goldman Sachs Group, Inc. (The) 29.06.20211.251.51%28.05.2021
PEP Pepsico, Inc. 30.06.20211.082.95%03.06.2021
TRV The Travelers Companies, Inc. 30.06.20210.882.28%09.06.2021
NKE Nike, Inc. 01.07.20210.280.83%28.05.2021
ADP Automatic Data Processing, Inc. 01.07.20210.931.96%10.06.2021
KOCoca-Cola Company (The)01.07.20210.423.10%14.06.2021
MRK Merck & Company, Inc. 07.07.20210.653.29%14.06.2021
DTEDTE Energy Company15.07.20211.093.13%29.06.2021
XELXcel Energy Inc.20.07.20210.462.58%14.06.2021
DGDollar General Corporation20.07.20210.420.85%02.07.2021
CSCO Cisco Systems, Inc. 28.07.20210.372.78%02.07.2021
JPMJ P Morgan Chase & Co31.07.20210.902.19%02.07.2021
AXPAmerican Express Company10.08.20210.431.10%01.07.2021
WMT Wal-Mart Stores, Inc. 03.01.20220.551.49%09.12.2021
VIVTelefonica Brasil S.A.31.07.20220.023.51%30.03.2021

Historia i rozwój dywidend poszczególnych akcji

Interesuje cię konkretna spółka i chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji o jej akcjach i historii dywidend? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki na stronie Kursy & Wykresy.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o akcjach dywidendowych.

Dowiedz się wszystkiego o akcjach z wysokimi dywidendami, aby udoskonalić swoją strategię dywidendową, bazując na polecanych przez nas najlepszych akcjach dywidendowych 2021 roku.

Wyjątkowe korzyści, które oferuje LYNX podczas handlu akcjami dywidendowymi

Za pośrednictwem LYNX możesz handlować akcjami firm, które regularnie wypłacają dywidendy. LYNX oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych giełd na świecie, zapewniając tym samym optymalne warunki do maksymalnego wykorzystywania możliwości, jakie daje inwestowanie w dywidendy.

Wypłata dywidendy odbywa się automatycznie za pośrednictwem LYNX . Jeśli przysługuje ci prawo do dywidendy, nie musisz się o nic martwić, bo odpowiednia kwota zostanie przelana na twój rachunek inwestycyjny w dniu wypłaty. Księgowanie dywidendy jest darmowy. Zysk z dywidendy jest opodatkowany według stawki obowiązującej w kraju, z której dywidenda pochodzi.

Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania dotyczące handlu za pośrednictwem LYNX, skontaktuj się z nami drogą mailową (info@lynxbroker.pl) albo telefonicznie (800 080 563). Ewentualnie możesz skorzystać z chatu online dostępnego w prawym dolnym rogu strony. Pozostajemy do twojej dyspozycji codziennie od 9:00 do 18:00.

Rozwój dywidend poszczególnych akcji

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwoju dywidend konkretnych akcji i szukasz bardziej szczegółowej historii dywidend? Skorzystaj więc z funkcji wyszukiwania dostępnej na naszej stronie Aktualne ceny akcji.