Kalendarz dywidendowy

W kalendarzu dywidendowym LYNX znajdziesz wszystkie istotne w 2022 roku informacje dotyczące dywidend.

Dzięki naszemu kalendarzowi dywidendowymi dowiesz się, które spółki giełdowe wypłacają najwyższe dywidendy i które akcje dywidendowe będą mieć w 2022 roku najwyższą stopę dywidendy.

Chcesz wiedzieć, która spółka wypłaca dywidendy i jaka jest ich wysokość? A może chcesz na przykład porównać dywidendy JP Morgan albo Apple?

Dzięki nam zyskasz kompleksowy przegląd terminów związanych z dywidendami największych spółek świata, w tym ex-dividend date i terminy wypłat.

Czym jest dywidenda?

Dywidenda to wypłata części zysków firmy akcjonariuszom o której decyduje zarząd firmy.

Spółki notowane na giełdzie wypłacają dywidendy w ramach wynagrodzenia dla inwestorów za ulokowanie ich kapitału w danej spółce.

Co to jest dzień ogłoszenia dywidendy (Declartion date)?

Dzień, w którym spółka ogłasza dywidendę. Często nazywany jest również „announcement date“. Inwestorzy na ogół nie przywiązują wagi do daty ogłoszenia dywidendy.

Co to jest ex-dividend date?

Jest to pojęcie inwestycyjne obejmujące termin wypłaty dywidend z akcji spółek, funduszy emerytalnych lub innych udziałów finansowych publicznych i prywatnych. Często pokrywa się z terminem w którym odbywa się walne zgromadzenie spółki.

Z punktu widzenia sprzedającego ex-dividend date to pierwszy dzień, w którym można sprzedawać akcje bez utraty prawa do wypłaty dywidendy.

Z punktu widzenia kupującego ex-dividend date to natomiast pierwszy dzień, kiedy kupujący nie jest uprawniony do następnej dywidendy.

Jest to najważniejsza data, którą śledzą inwestorzy dywidendowi. Zdarza się, że ex-dividend date wpływa na cenę akcji. Tego dnia akcje zwykle tracą na wartości o wysokość wypłacanej dywidendy.

Żeby więc uzyskać dywidendę, należy kupić akcje PRZED ex-dividend date.

Co to jest Record date?

Record day – decydujący dzień jest dniem, w którym inwestor musi posiadać akcje, aby mieć prawo do wypłacenia dywidendy. Zazwyczaj przypada 2 dni robocze po ex-dividend date.

Co to jest dzień wypłaty?

Dzień wypłaty (payment day) to dzień, w którym firma rozpoczyna wypłatę dywidendy. Dzień wypłaty zazwyczaj dzieli od ex-dividend day około miesiąca, ale nie jest to bezwyjątkowa zasada. Każda firma sama ustanawia dzień wypłaty.

Kalendarz dywidendowy: przegląd dywidend na 2022 rok

Tutaj znajdziesz kompletne zestawienie na nadchodzący sezon dywidendowy.

Kalendarz dywidendowy DAX

SpółkaISINDywidenda 2020Dzień Ex-dividendDzień wypłaty dywidendy
adidasDE000A1EWWW013.05.202217.05.2022
Airbus SENL000023519019.04.202221.04.2022
AllianzDE000840400505.05.202209.05.2022
BASFDE000BASF11102.05.202204.05.2022
BAYERDE000BAY001702.05.202204.05.2022
BMWDE000519000312.05.202216.05.2022
BrenntagDE000A1DAHH010.06.202214.06.2022
ContinentalDE000543900402.05.202204.05.2022
CovestroDE000606214422.04.202226.04.2022
Mercedes-Benz Group AGDE000710000002.05.202204.05.2022
Delivery Hero SEDE000A2E4K43#N/A
Deutsche BankDE000514000820.05.202224.05.2022
Deutsche BoerseDE000581005519.05.202223.05.2022
Deutsche PostDE000555200409.05.202211.05.2022
Deutsche TelekomDE000555750808.04.202212.04.2022
Beiersdorf AGDE000520000019.04.202221.04.2022
E.ONDE000ENAG99913.05.202217.05.2022
Fresenius M.C.DE000578580213.05.202217.05.2022
Fresenius SEDE000578560416.05.202213.06.2022
HeidelbergCementDE000604700413.05.202217.05.2022
HelloFreshDE000A161408
HenkelDE000604843205.04.202207.04.2022
InfineonDE000623100418.02.202222.02.2022
LindeIE00BZ12WP8218.02.202222.02.2022
MerckDE000659990525.04.202227.04.2022
MTU Aero EnginesDE000A0D9PT006.05.202210.05.2022
Munich Re SEDE000843002629.04.202203.05.2022
PorscheDE000PAH003816.05.202218.05.2022
PUMADE000696960312.05.202216.05.2022
QIAGENNL0012169213
RWEDE000703712929.04.202244684
SAPDE0007164600#REF!
SartoriusDE000716560728.03.202244650
Siemens AGDE000723610111.02.202244607
Siemens EnergyDE000ENER6Y0#N/A
Siemens HealthineersDE000SHL100616.02.202244610
Symrise AGDE000SYM999904.05.202244687
VolkswagenDE000766403913.05.202244698
VonoviaDE000A1ML7J102.05.202244706
ZalandoDE000ZAL1111

Kalendarz dywidendowy świat

TickerSpółkaDzień wypłatyDywidendaDochód z dywidendyDzień Ex-dividend
INTCIntel Corporation01.06.20210.352.23%06.05.2021
ORA Ormat Technologies, Inc. 01.06.20210.120.69%17.05.2021
AMGNAmgen Inc.08.06.20211.763.12%14.05.2021
JNJJohnson & Johnson08.06.20211.062.61%24.05.2021
ADI Analog Devices, Inc. 08.06.20210.691.89%27.05.2021
IBMInternational Business Machines Corporation10.06.20211.644.63%07.05.2021
EXCExelon Corporation10.06.20210.383.43%13.05.2021
CVXChevron Corporation10.06.20211.345.22%18.05.2021
MSFTMicrosoft Corporation10.06.20210.560.95%19.05.2021
ULUnilever PLC10.06.20210.523.63%20.05.2021
CDWCDW10.06.20210.400.91%24.05.2021
WBAWalgreens Boots Alliance Inc.11.06.20210.473.46%20.05.2021
DOWDow Chemical Company (The)11.06.20210.704.36%27.05.2021
AIArlington Asset Investment Corp11.06.20210.086.57%28.05.2021
MMM3M Company12.06.20211.482.86%20.05.2021
ALV Autoliv, Inc. 14.06.20210.441.75%27.05.2021
CSXCSX Corporation15.06.20210.281.09%27.05.2021
MCDMcDonald's Corporation15.06.20211.292.24%28.05.2021
AMAT Applied Materials, Inc. 17.06.20210.240.82%26.05.2021
HONHoneywell International Inc.17.06.20211.061.89%02.06.2021
HD Home Depot, Inc. (The) 17.06.20211.652.10%02.06.2021
MCMoelis18.06.20210.553.85%07.05.2021
KHCThe Kraft Heinz Company25.06.20210.403.99%27.05.2021
SUSuncor Energy Inc.25.06.20210.213.20%03.06.2021
GS Goldman Sachs Group, Inc. (The) 29.06.20211.251.51%28.05.2021
PEP Pepsico, Inc. 30.06.20211.082.95%03.06.2021
TRV The Travelers Companies, Inc. 30.06.20210.882.28%09.06.2021
NKE Nike, Inc. 01.07.20210.280.83%28.05.2021
ADP Automatic Data Processing, Inc. 01.07.20210.931.96%10.06.2021
KOCoca-Cola Company (The)01.07.20210.423.10%14.06.2021
MRK Merck & Company, Inc. 07.07.20210.653.29%14.06.2021
DTEDTE Energy Company15.07.20211.093.13%29.06.2021
XELXcel Energy Inc.20.07.20210.462.58%14.06.2021
DGDollar General Corporation20.07.20210.420.85%02.07.2021
CSCO Cisco Systems, Inc. 28.07.20210.372.78%02.07.2021
JPMJ P Morgan Chase & Co31.07.20210.902.19%02.07.2021
AXPAmerican Express Company10.08.20210.431.10%01.07.2021
WMT Wal-Mart Stores, Inc. 03.01.20220.551.49%09.12.2021
VIVTelefonica Brasil S.A.31.07.20220.023.51%30.03.2021

Historia i rozwój dywidend poszczególnych akcji

Interesuje cię konkretna spółka i chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji o jej akcjach i historii dywidend? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki na stronie Kursy & Wykresy.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o akcjach dywidendowych.

Dowiedz się wszystkiego o akcjach z wysokimi dywidendami, aby udoskonalić swoją strategię dywidendową, bazując na polecanych przez nas najlepszych akcjach dywidendowych 2022 roku.

Wyjątkowe korzyści, które oferuje LYNX podczas handlu akcjami dywidendowymi

Za pośrednictwem LYNX możesz handlować akcjami firm, które regularnie wypłacają dywidendy. LYNX oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych giełd na świecie, zapewniając tym samym optymalne warunki do maksymalnego wykorzystywania możliwości, jakie daje inwestowanie w dywidendy.

Wypłata dywidendy odbywa się automatycznie za pośrednictwem LYNX . Jeśli przysługuje ci prawo do dywidendy, nie musisz się o nic martwić, bo odpowiednia kwota zostanie przelana na twój rachunek inwestycyjny w dniu wypłaty. Księgowanie dywidendy jest darmowy. Zysk z dywidendy jest opodatkowany według stawki obowiązującej w kraju, z której dywidenda pochodzi.

Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania dotyczące handlu za pośrednictwem LYNX, skontaktuj się z nami drogą mailową (info@lynxbroker.pl) albo telefonicznie (800 080 563). Ewentualnie możesz skorzystać z chatu online dostępnego w prawym dolnym rogu strony. Pozostajemy do twojej dyspozycji codziennie od 9:00 do 18:00.

Rozwój dywidend poszczególnych akcji

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwoju dywidend konkretnych akcji i szukasz bardziej szczegółowej historii dywidend? Skorzystaj więc z funkcji wyszukiwania dostępnej na naszej stronie Aktualne ceny akcji.