Kalendarz dywidendowy

W kalendarzu dywidendowym LYNX znajdziesz wszystkie istotne w 2023 roku informacje dotyczące dywidend.

Dzięki naszemu kalendarzowi dywidendowymi dowiesz się, które spółki giełdowe wypłacają najwyższe dywidendy i które akcje dywidendowe będą mieć w 2023 roku najwyższą stopę dywidendy.

Chcesz wiedzieć, która spółka wypłaca dywidendy i jaka jest ich wysokość? A może chcesz na przykład porównać dywidendy JP Morgan albo Apple?

Dzięki nam zyskasz kompleksowy przegląd terminów związanych z dywidendami największych spółek świata, w tym ex-dividend date i terminy wypłat.

Czym jest dywidenda?

Dywidenda to wypłata części zysków firmy akcjonariuszom o której decyduje zarząd firmy.

Spółki notowane na giełdzie wypłacają dywidendy w ramach wynagrodzenia dla inwestorów za ulokowanie ich kapitału w danej spółce.

Co to jest dzień ogłoszenia dywidendy (Declartion date)?

Dzień, w którym spółka ogłasza dywidendę. Często nazywany jest również „announcement date“. Inwestorzy na ogół nie przywiązują wagi do daty ogłoszenia dywidendy.

Co to jest ex-dividend date?

Jest to pojęcie inwestycyjne obejmujące termin wypłaty dywidend z akcji spółek, funduszy emerytalnych lub innych udziałów finansowych publicznych i prywatnych. Często pokrywa się z terminem w którym odbywa się walne zgromadzenie spółki.

Z punktu widzenia sprzedającego ex-dividend date to pierwszy dzień, w którym można sprzedawać akcje bez utraty prawa do wypłaty dywidendy.

Z punktu widzenia kupującego ex-dividend date to natomiast pierwszy dzień, kiedy kupujący nie jest uprawniony do następnej dywidendy.

Jest to najważniejsza data, którą śledzą inwestorzy dywidendowi. Zdarza się, że ex-dividend date wpływa na cenę akcji. Tego dnia akcje zwykle tracą na wartości o wysokość wypłacanej dywidendy.

Żeby więc uzyskać dywidendę, należy kupić akcje PRZED ex-dividend date.

Co to jest Record date?

Record day – decydujący dzień jest dniem, w którym inwestor musi posiadać akcje, aby mieć prawo do wypłacenia dywidendy. Zazwyczaj przypada 2 dni robocze po ex-dividend date.

Co to jest dzień wypłaty?

Dzień wypłaty (payment day) to dzień, w którym firma rozpoczyna wypłatę dywidendy. Dzień wypłaty zazwyczaj dzieli od ex-dividend day około miesiąca, ale nie jest to bezwyjątkowa zasada. Każda firma sama ustanawia dzień wypłaty.

Kalendarz dywidendowy: przegląd dywidend na 2023 rok

Tutaj znajdziesz kompletne zestawienie na nadchodzący sezon dywidendowy.

Kalendarz dywidendowy DAX

SpółkaISINDywidenda 2022Dzień Ex-dividendDzień wypłaty dywidendy
adidasDE000A1EWWW012.05.202316.05.2023
Airbus SENL000023519017.04.202319.04.2023
AllianzDE000840400505.05.202309.05.2023
BASFDE000BASF11128.04.202302.05.2023
BAYERDE000BAY001701.05.202303.05.2023
BMWDE000519000312.05.202316.05.2023
BrenntagDE000A1DAHH009.06.202313.06.2023
ContinentalDE000543900401.05.202303.05.2023
CovestroDE000606214417.04.202319.04.2023
Mercedes-Benz Group AGDE000710000004.05.202308.05.2023
Delivery Hero SEDE000A2E4K43#N/A
Deutsche BankDE000514000819.05.202323.05.2023
Deutsche BoerseDE000581005517.05.202319.05.2023
Deutsche PostDE000555200411.05.202315.05.2023
Deutsche TelekomDE0005557508e 0.706.04.202312.04.2023
Beiersdorf AGDE000520000018.04.202320.04.2023
E.ONDE000ENAG99912.05.202316.05.2023
Fresenius M.C.DE000578580212.05.202316.05.2023
Fresenius SEDE000578560415.05.202312.06.2023
HeidelbergCementDE000604700402.06.202307.06.2023
HelloFreshDE000A161408#N/A
HenkelDE000604843231.03.202304.04.2023
InfineonDE0006231004e 0.3217.02.202321.02.2023
LindeIE00BZ12WP8217.02.202321.02.2023
MerckDE000659990524.04.202326.04.2023
MTU Aero EnginesDE000A0D9PT020.04.202324.04.2023
Munich Re SEDE000843002608.05.202310.05.2023
PorscheDE000PAH003815.05.202317.05.2023
PUMADE0006969603#N/A18.04.202320.04.2023
QIAGENNL0012169213
RWEDE0007037129e 0.928.04.202345048
SAPDE000716460012.05.202345062
SartoriusDE000716560724.03.202345013
Siemens AGDE0007236101e 4.2510.02.202344971
Siemens EnergyDE000ENER6Y0e 0
Siemens HealthineersDE000SHL1006e 0.9516.02.202344977
Symrise AGDE000SYM999904.05.202345054
VolkswagenDE0007664039e 19.0611.05.202345062
VonoviaDE000A1ML7J118.05.202345068
ZalandoDE000ZAL1111

Kalendarz dywidendowy świat

TickerSpółkaDzień wypłatyDywidendaDochód z dywidendyDzień Ex-dividend
INTCIntel Corporation01.06.20210.352.23%06.05.2021
ORA Ormat Technologies, Inc. 01.06.20210.120.69%17.05.2021
AMGNAmgen Inc.08.06.20211.763.12%14.05.2021
JNJJohnson & Johnson08.06.20211.062.61%24.05.2021
ADI Analog Devices, Inc. 08.06.20210.691.89%27.05.2021
IBMInternational Business Machines Corporation10.06.20211.644.63%07.05.2021
EXCExelon Corporation10.06.20210.383.43%13.05.2021
CVXChevron Corporation10.06.20211.345.22%18.05.2021
MSFTMicrosoft Corporation10.06.20210.560.95%19.05.2021
ULUnilever PLC10.06.20210.523.63%20.05.2021
CDWCDW10.06.20210.400.91%24.05.2021
WBAWalgreens Boots Alliance Inc.11.06.20210.473.46%20.05.2021
DOWDow Chemical Company (The)11.06.20210.704.36%27.05.2021
AIArlington Asset Investment Corp11.06.20210.086.57%28.05.2021
MMM3M Company12.06.20211.482.86%20.05.2021
ALV Autoliv, Inc. 14.06.20210.441.75%27.05.2021
CSXCSX Corporation15.06.20210.281.09%27.05.2021
MCDMcDonald's Corporation15.06.20211.292.24%28.05.2021
AMAT Applied Materials, Inc. 17.06.20210.240.82%26.05.2021
HONHoneywell International Inc.17.06.20211.061.89%02.06.2021
HD Home Depot, Inc. (The) 17.06.20211.652.10%02.06.2021
MCMoelis18.06.20210.553.85%07.05.2021
KHCThe Kraft Heinz Company25.06.20210.403.99%27.05.2021
SUSuncor Energy Inc.25.06.20210.213.20%03.06.2021
GS Goldman Sachs Group, Inc. (The) 29.06.20211.251.51%28.05.2021
PEP Pepsico, Inc. 30.06.20211.082.95%03.06.2021
TRV The Travelers Companies, Inc. 30.06.20210.882.28%09.06.2021
NKE Nike, Inc. 01.07.20210.280.83%28.05.2021
ADP Automatic Data Processing, Inc. 01.07.20210.931.96%10.06.2021
KOCoca-Cola Company (The)01.07.20210.423.10%14.06.2021
MRK Merck & Company, Inc. 07.07.20210.653.29%14.06.2021
DTEDTE Energy Company15.07.20211.093.13%29.06.2021
XELXcel Energy Inc.20.07.20210.462.58%14.06.2021
DGDollar General Corporation20.07.20210.420.85%02.07.2021
CSCO Cisco Systems, Inc. 28.07.20210.372.78%02.07.2021
JPMJ P Morgan Chase & Co31.07.20210.902.19%02.07.2021
AXPAmerican Express Company10.08.20210.431.10%01.07.2021
WMT Wal-Mart Stores, Inc. 03.01.20220.551.49%09.12.2021
VIVTelefonica Brasil S.A.31.07.20220.023.51%30.03.2021

Historia i rozwój dywidend poszczególnych akcji

Interesuje cię konkretna spółka i chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji o jej akcjach i historii dywidend? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki na stronie Kursy & Wykresy.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o akcjach dywidendowych.

Dowiedz się wszystkiego o akcjach z wysokimi dywidendami, aby udoskonalić swoją strategię dywidendową, bazując na polecanych przez nas najlepszych akcjach dywidendowych 2023 roku.

Wyjątkowe korzyści, które oferuje LYNX podczas handlu akcjami dywidendowymi

Za pośrednictwem LYNX możesz handlować akcjami firm, które regularnie wypłacają dywidendy. LYNX oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych giełd na świecie, zapewniając tym samym optymalne warunki do maksymalnego wykorzystywania możliwości, jakie daje inwestowanie w dywidendy.

Wypłata dywidendy odbywa się automatycznie za pośrednictwem LYNX . Jeśli przysługuje ci prawo do dywidendy, nie musisz się o nic martwić, bo odpowiednia kwota zostanie przelana na twój rachunek inwestycyjny w dniu wypłaty. Księgowanie dywidendy jest darmowy. Zysk z dywidendy jest opodatkowany według stawki obowiązującej w kraju, z której dywidenda pochodzi.

Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania dotyczące handlu za pośrednictwem LYNX, skontaktuj się z nami drogą mailową (info@lynxbroker.pl) albo telefonicznie (800 080 563). Ewentualnie możesz skorzystać z chatu online dostępnego w prawym dolnym rogu strony. Pozostajemy do twojej dyspozycji codziennie od 9:00 do 18:00.

Rozwój dywidend poszczególnych akcji

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwoju dywidend konkretnych akcji i szukasz bardziej szczegółowej historii dywidend? Skorzystaj więc z funkcji wyszukiwania dostępnej na naszej stronie Aktualne ceny akcji.