Jak kupować akcje

Znajdziesz tu wszystko, co powinieneś wiedzieć, jeśli zdecydowałeś się na zakup akcji – od podstaw handlu na akcjach, poprzez zalety i wady inwestowania w akcje, aż po konkretne wskazówki, czego szukać na giełdzie, by zbudować skuteczny portfel akcji.

Akcje są zdecydowanie najpopularniejszymi wśród inwestorów papierami wartościowymi. Ponieważ kupno akcji jest łatwe, a związane z nim ryzyko ograniczone, są one narzędziem inwestycyjnym odpowiednim nawet dla giełdowych nowicjuszy. Każdy inwestor giełdowy bezustannie zadaje sobie te same pytania: Które akcje kupić? Kiedy? Na której giełdzie? W naszych przewodnikach po akcjach wyjaśniamy, jak i gdzie kupować akcje online oraz jak znaleźć takie, które będą najlepsze dla twojego rachunki inwestycyjnego.

Akcje dla początkujących - Informacje i wskazówki

Jeżeli chcesz kupić akcje, powinieneś wiedzieć, jak to zrobić. Podstawowe informacje i instrukcje dla początkujących są niezbędnym warunkiem sukcesu na rynkach kapitałowych.

Ponieważ ceny akcji mogą nie tylko rosnąć, lecz także spadać, inwestowanie w akcje zawsze niesie ze sobą pewien zakres ryzyka. W perspektywie długoterminowej akcje mają jednak tendencję do wzrostu i generowania wyższych zysków niż lokaty terminowe, niemniej dotyczą ich pewne wahania. Inwestujący w akcje mogą te wahania wykorzystać, jeżeli wiedzą, jak to zrobić.

Z LYNX możesz się nauczyć, jak efektywnie kupować akcje i nieustannie zdobywać nową wiedzę na temat handlu papierami wartościowymi, dopóki nie będziesz wiedział, na czym powinieneś skupiać swoją uwagę oraz w jakich warunkach opłaca się inwestować w akcje. Dzięki programowi edukacyjnemu LYNX bardzo szybko z nowicjusza na rynkach kapitałowych staniesz się profesjonalistą.

Kupno i sprzedaż akcji - Jak to działa?

Jeżeli chcesz inwestować w akcje, pierwszym krokiem jest otwarcie rachunku inwestycyjnego w domu maklerskim bądź za pośrednictwem brokera online.

Następnie powinieneś zdefiniować swoje cele inwestycyjne, niektórzy mają nadzieję na szybkie wzbogacenie, natomiast inni chcą długoterminowo i stabilnie zarabiać na swoim kapitale. Później możesz wybrać konkretne akcje, w które chciałbyś zainwestować. Możesz oprzeć się na wskazówkach dotyczących akcji lub analizach LYNX, pozwalających na szybkie przyswojenie podstaw handlu, takich jak tworzenie wykresów i analiza fundamentalna.

Większość nowicjuszy na początku kupuje renomowane akcje, takie jak Apple, Amazon czy Microsoft. Jednak zawsze warto poszerzać swoje horyzonty inwestycyjne i uwzględniać na swojej liście obserwowanych akcji nowe spółki, ponieważ inne akcje też osiągają wysokie stopy wzrostu.

Inwestować w akcje czy nie – oto jest pytanie. Odpowiedź na nie pojawi się automatycznie, jak tylko zdobędziesz praktyczne umiejętności i zrozumiesz potencjał tej klasy aktywów. Właśnie dlatego zaleca się najpierw kupować i sprzedawać akcje za pośrednictwem rachunku demo.

Przewodnik po kupnie akcji w 2024 roku