Jak zacząć handlować

Jeżeli chcesz zacząć handlować na giełdzie, powinieneś w pierwszej kolejności przyswoić sobie podstawy tradingu. Naucz się z LYNX, na czym polega handel i na co powinieneś zwrócić uwagę jako początkujący.

Wytłumaczymy ci najważniejsze pojęcia związane z tradingiem i poprowadzimy krok po kroku od teorii do twoich pierwszych faktycznych transakcji. Ucz się online, siedząc wygodnie w domu jakimi produktami można handlować na giełdzie, jak wprowadzać zlecenia giełdowe i jak rozwijać swoje strategie handlowe, tak, by odpowiadały twoim celom biznesowym, wielkości kapitału oraz tolerancji na ryzyko. Z odpowiednią wiedzą na temat handlu oraz know-how, masz szansę uniknąć typowych błędów nowicjuszy oraz nierozważnych decyzji biznesowych. Zaawansowani traderzy mogą z kolei korzystać z analiz akcji naszych specjalistów inwestycyjnych.

Niezależnie od tego, czy chcesz handlować na akcjach czy może na parach walutowych bez względu na wybrane narzędzia handlowe, analiza pozostaje najprawdopodobniej najistotniejszym aspektem tradingu. Jednym z najważniejszych elementów analizy jest analiza wykresu: spojrzenie na historyczne ceny, na przykład akcji albo kursy wymiany walut przynosi informacje, które mogą okazać się cenne przy przewidywaniu rozwoju cen w przyszłości. Odwiedź sekcję Analiza techniczna, dzie przybliżamy ci ważne zagadnienia – od rodzajów wykresów aż po wskaźniki analizy technicznej. Kolejnym sposobem wyceny akcji jest ocena kluczowych danych na temat spółki. Więcej o interpretacji  czynników analizy fundamentalnej znajdziesz w sekcji Analiza fundamentalna. Jeśli opanowałeś obie wspomniane analizy, możesz przy wykorzystaniu platformy handlowej naszego brokera online efektywnie analizować papiery wartościowe, a tym samym handlować z sukcesem.

Naucz się skutecznego handlu

Ponieważ początkujący często popełniają błędy, zawsze lepiej jest zaczynać handel od rachunku demo. Tam możesz zdobyć doświadczenie w tradingu bez ryzykowania rzeczywistych pieniędzy oraz testować wskazówki inwestycyjne w realnych warunkach. Wspieramy twój rozwój nie tylko artykułami edukacyjnymi, lecz także materiałami publikowanymi na naszym kanale YouTube oraz bogatą ofertą bezpłatnych kursów online dla początkujących. Ich celem jest przygotowanie cię do realnego handlu na giełdzie w najlepszy możliwy sposób, żebyś zyskał gotowość do podejmowania rozważnych decyzji biznesowych w każdej sytuacji rynkowej, niezależnie od tego, czy celujesz w day trading, czy może długoterminową akumulację kapitału.

Przewodnik handlowy dla początkujących na rok 2024