Rodzaje zleceń i dodatkowe funkcje przy ich składaniu

Jedną z najważniejszych umiejętności, które powinieneś posiadać w handlu, jest wszechstronne zrozumienie rodzajów zleceń oraz dodatkowych funkcji podczas ich składania. W końcu każdy zakup lub sprzedaż papieru wartościowego, czy to akcji, opcji lub certyfikatu, odbywa się poprzez zlecenie, które Twój broker internetowy przesyła na giełdę.

Dostępne są różne rodzaje zleceń, przydatne w różnych fazach rynku. Większość inwestorów zna tylko zlecenia rynkowe, zlecenia z limitem oraz zlecenia typu stop. Istnieje jednak wiele innych rodzajów zleceń, które można wykorzystać w celu podniesienia poziomu profesjonalizmu swojego tradingu. Te tak zwane inteligentne zlecenia są coraz popularniejsze, ponieważ przynoszą korzyści dzięki automatyzacji transakcji kupna i sprzedaży, a tym samym ich optymalizacji. Pozwala to nie tylko oszczędzać czas traderów, lecz także sprzyja minimalizacji ponoszonego przez nich ryzyka przy założeniu, że wiedzą w jaki sposób korzystać z tych rodzajów zleceń. Na przykład dzięki zleceniu trailing stop twój stop loss automatycznie śledzi zmianę ceny, w związku z czym nie musisz ręcznie modyfikować pozycji.

Istnieje również wiele opcji uzupełniania zleceń, na przykład DAY, GTC i GTD, za pomocą których możesz określić dokładny czas ważności zlecenia. Jeśli zlecenie nie zostanie aktywowane, zostanie automatycznie usunięte z systemu, więc nie musisz się obawiać, że dojdzie do jego realizacji później tylko dlatego, że zapomniałeś je usunąć. Istnieje wiele innych funkcji powiązanych z czasem trwania zlecenia. Funkcja Fill or Kill gwarantuje na przykład, że zlecenie zrealizowane zostanie natychmiast w pełnym rozmiarze lub w całości anulowane. Bardzo korzystne są również kombinacje zleceń, w których jedno zlecenie zostaje aktywowane albo automatycznie usunięte dopiero po realizacji innego zlecenia. Takie kombinacje umożliwiają określenie swoich pozycji i czerpanie zysków.

Rodzaje zleceń - prosto i praktycznie

Dowiesz się tu wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o rodzajach zleceń i dodatkowych funkcji podczas ich składania. Zaprezentujemy ci najważniejsze rodzaje zleceń i przedstawimy przydatne wyjaśnienia ich praktycznego wykorzystania.

Zapoznamy cię z zaletami i wadami oraz opiszemy szanse i ryzyka powiązane z różnymi rodzajami zleceń. LYNX za pośrednictwem swoich platformach handlowych oferuje szereg rodzajów zleceń, ich kombinacje oraz dodatkowych funkcji. Kombinacja zleceń w tradingu to fascynujący temat, ponieważ umożliwia optymalne reagowanie na wszelkie wahania cen.

Wszystko na temat rodzajów zleceń i ich dodatkowych funkcji