LYNX broker do handlu certyfikatami typu turbo i sprinter

Handluj za pośrednictwem LYNX szeroką gamą certyfikatów z dźwignią od wielu globalnych emitentów. Korzystaj z zaawansowanych platform handlowych i profesjonalnych narzędzi handlowych.

Poprzez LYNX handlujesz certyfikatami znanych i płynnych dostawców takich jak Sprintery ING czy Turbos wydawane przez Commerzbank, Deutsche Bank, BNP Paribas, Goldman Sachs i wielu innych.

Dysponując certyfikatami możesz doskonale reagować na różne sytuacje na rynkach giełdowych, ponieważ istnieją one w Europie i cieszą się dużą popularnością. Certyfikaty są dostępne dla indeksów giełdowych, akcji, towarów i obligacji. Cena nie zależy od podaży i popytu ale jest zasadniczo określana przez ruch cen aktywów bazowych. Wysoką płynność gwarantuje emitent certyfikatów, dlatego jako inwestor zawsze możesz kupować i sprzedawać certyfikaty po cenach rynkowych. Te produkty inwestycyjne są lewarowaną inwestycją w wybrane aktywa bazowe. W ten sposób możesz szybko skorzystać ze wzrostu lub spadku cen aktywów bazowych. Jednak straty mogą również ulec przyspieszeniu, jeśli cena instrumentu bazowego zmieni się przeciwnie do kierunku Twojej transakcji.

W ostatnich latach handel certyfikatami stał się znacznie bardziej popularny. Inwestorów przyciągają potencjalnie wysokie zwroty z niewielkiej zainwestowanej kwoty, przy czym straty są ograniczone do zainwestowanej kwoty. Ponadto można spekulować na spadek aktywów bazowych bez konieczności spełnienia wysokich wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego. Wszystko to w połączeniu z szeroką gamą produktów i niskimi cenami obrotu sprawia, że ​​certyfikaty są bardzo popularnym produktem.

Handel certyfikatami z brokerem online LYNX
 • Niskie i przejrzyste prowizje

 • Platformy transakcyjne zoptymalizowane pod kątem handlu certyfikatami

 • Bezpośredni dostęp do certyfikatów od znanych emitentów

 • Ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów usprawniających handel

 • Duży wybór certyfikatów na akcje, indeksy, towary i waluty

 • Edukacja dla wszystkich typów inwestorów i traderów


Platforma handlowa do handlu certyfikatami

LYNX broker z doskonałą platformą handlową

Aby przewyższyć rynki, musisz posiadać platformę na której możesz nie tylko polegać ale także platformę, która oferuje zaawansowane możliwości analityczne i skuteczne narzędzia do handlu tymi lewarowanymi produktami.

Aby pokonać rynek certyfikatów, potrzebujesz nie tylko odpowiedniego certyfikatu, ale także platformy transakcyjnej, która oferuje wszystko, czego potrzebujesz do efektywnego handlu certyfikatami. Jeśli masz już certyfikat, którym chcesz handlować, możesz łatwo i szybko znaleźć go na platformie transakcyjnej za pomocą WKN lub ISIN. Następnie wybierasz preferowaną giełdę i wysyłasz zlecenie szybko i bezpiecznie. Istnieje wiele rodzajów zleceń i algorytmów, dzięki którym możesz kupić lub sprzedać w odpowiednim czasie. Jeśli nie wiesz, w który certyfikat chcesz zainwestować, możesz wpisać nazwę lub symbol aktywa bazowego, a następnie ustawić wymagane parametry certyfikatu. Inteligentny filtr wyświetla wszystkie certyfikaty, które spełniają Twoje kryteria.

Inwestor handlujący certyfikatami i innymi papierami wartościowymi za pośrednictwem mobilnej aplikacji handlowej i platformy komputerowej

Sukces na rynku certyfikatów to kwestia technologii:

 • Rozbudowane możliwości analizy instrumentów bazowych
 • Innowacyjny filtr certyfikatów
 • Ponad 60 rodzajów zleceń i algorytmów
 • Bezpłatne narzędzia handlowe, takie jak MarketScanner
 • Mobilna aplikacja handlowa na smartfony i tablety


Narzędzia do handlu certyfikatami

Broker do handlu certyfikatami

Platforma handlowa Trader Workstation zawiera wiele bezpłatnych narzędzi handlowych, które oferują unikalne korzyści handlowe i są zoptymalizowane pod kątem handlu różnymi instrumentami.

Jeżeli na przykład szukasz instrumentu bazowego, na którym chcesz handlować za pośrednictwem certyfikatu, możesz wykorzystać do analizy narzędzia handlowe, takie jak ChartTrader i MarketScanner. Za pośrednictwem ChartTraderze za pomocą wskaźników możesz analizować papiery wartościowe. Narzędzie MarketScanner ułatwi ci znalezienie papierów wartościowych o danych właściwościach.

MarketScanner

W celu znalezienia odpowiedniej bazy do handlu certyfikatami możesz wykorzystać różne opcje filtrowania. Zdefiniuj kryteria wyszukiwania, takie jak cena, branża, wydajność lub wielkość transakcji, by uzyskać odpowiednie papiery wartościowe. Ustawienia filtrowania można w prosty sposób zapisać, co sprawia, że kolejne wyszukiwania są jeszcze wygodniejsze. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego aktywa bazowego, możesz nabywać różne rodzaje certyfikatów powiązanych z danym aktywem, na przykład certyfikaty faktorowe, certyfikaty dyskontowe, certyfikaty knockout i inne rodzaje certyfikatów.

Szczegóły narzędzia handlowego MarketScanner do łatwiejszego handlu certyfikatami


Aplikacja mobilna do handlu certyfikatami

Handluj certyfikatami
z pomocą aplikacji mobilnej

Urządzenie typu smartfon z mobilną aplikacją do handlu certyfikatami

Certyfikaty mogą podlegać dużym wahaniom cenowym, ponieważ zwykle silnie reagują na zmiany ceny aktywa bazowego w związku z efektem dźwigni. Handlując certyfikatami, należy więc regularnie monitorować swoje pozycje.

Jest to możliwe w każdej chwili, jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej na iOS i Androida. Znalezienie certyfikatów jest bardzo proste. Najłatwiej jest, jeżeli już wiesz, jakim certyfikatem chcesz handlować. Wówczas wystarczy wprowadzić ISIN certyfikatu w aplikacji, a następnie wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę. Jeżeli natomiast nie wiesz jeszcze, którym certyfikatem chciałbym handlować, wprowadź symbol w aplikacji mobilnej i kliknij w “Structured Products”. Następnie możesz za pomocą różnych filtrów ustalić parametry certyfikatu, takie jak bariera knock-out lub poziom bonusu, aby szybko uzyskać dostęp do pożądanego certyfikatu.

Żeby umożliwić zminimalizowanie powtarzania wprowadzania twoich danych dostępu i szybkie logowanie, aplikacja została wyposażona w takie funkcje techniczne, jak Touch ID i Face ID. Oprócz tego masz do dyspozycji tryb tylko do odczytu, pozwalający na logowanie bez twoich danych dostępu. Wprawdzie nie możesz w tym trybie przeprowadzać transakcji, ale pozwala on na uzyskanie szybkiego wglądu na stan twojego rachunku inwestycyjnego, co przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy handlujesz zmiennymi certyfikatami.

 • Profesjonalna aplikacja handlowa dla certyfikatów

 • Przydatne funkcje do handlu certyfikatami na telefonie komórkowym

 • Handluj certyfikatami zawsze i wszędzie

 • Dostępne na iOS (Apple) i Android


Handel certyfikatami bez ukrytych kosztów

Niskie i przejrzyste prowizje podczas inwestycji w certyfikaty

W przypadku handlu certyfikatami nie tylko dostęp certyfikatów jest ważnym kryterium wyboru najlepszego brokera online, istotna jest również wysokość prowizji i ich przejrzystość. Jest to kluczowa kwestia, zwłaszcza przy krótkoterminowych inwestycjach ponieważ koszty kupna i sprzedaży certyfikatów mogą mieć znaczący wpływ na całkowitą zyskowność. 

W LYNX jesteśmy inwestorami i traderami, dlatego też ważne jest dla nas aby zapewnić naszym klientom korzystne i przejrzyste warunki handlu.  W przypadku certyfikatów europejskich zwykle płacisz 0,12% wolumenu transakcji z minimalną opłatą 6 €. W odróżnieniu od wielu innych banków i brokerów, którzy wciąż naliczają opłaty giełdowe LYNX oferuje kompleksowe prowizje. O ostatecznej wysokości opłat zawsze dowiesz się przed wysłaniem zlecenia na giełdę. Ponadto z pewnością docenisz bardzo korzystną konwersję walut, którą wykonujesz bezpośrednio na rynku międzybankowym z bardzo wąskimi spreadami bid ask.

Wyszkolony specjalista ds obsługi klienta LYNX doradzający klientom na firmowym rachunku inwestycyjnym
Korzystne kursy walut
Mając dostęp do jednego z największych międzybankowych rynków walutowych, konwertujesz po kursach z bardzo wąskimi i stabilnymi spreadami. Spready na PLN wynoszą od 0,002, a EUR i USD od 0,1 pipsa.
Inwestorzy i klienci LYNX dyskutują o korzyściach płynących z szerokiej gamy zleceń handlowych dla handlu certyfikatami
Zlecenia z limitem
Wykorzystując oferowane rodzaje składania zleceń, takie jak zlecenia z limitem czy zlecenia stop, możesz poprawić swoje możliwości handlowe i obniżyć ryzyko. Duża ilość rodzajów zleceń pozwala na implementację każdej strategii inwestycyjnej
Inwestor handlujący certyfikatami na rachunku demo
Bezpłatny rachunek demo do handlu certyfikatami
Jeżeli masz rachunek do handlu certyfikatami za pośrednictwem LYNX, możesz w prosty sposób skonfigurować bezpłatny rachunek demonstracyjny. Ułatwia on naukę handlu certyfikatami i pozwala na testowanie swoich strategii bez ponoszenia ryzyka.

Prowizje za handel certyfikatami LYNX

Prowizje za handel certyfikatami w Europie

ZlecenieProwizja
Zakup certyfikatu na indeks DAX za 2 000 EUR6 EUR
Zakup certyfikatu na akcje Adidas za 6 000 EUR6 EUR

Więcej informacji na temat naszych prowizji znajdziesz na stronie Opłaty i Prowizje.

Opłaty i prowizje
Handel certyfikatami: co należy wiedzieć

Czym jest broker do handlu certyfikatami?

Certyfikaty to papiery dłużne, których cena zależy od wyników innych aktywów. Certyfikaty emitują zwykle duże banki, takie jak Commerzbank, Citi albo Deutsche Bank. Aktywami bazowymi mogą być indeksy, akcje, towary albo obligacje. Podobnie jak akcje, certyfikaty są w większości przypadków przedmiotem obrotu giełdowego wraz z innymi papierami wartościowymi. Kupno lub sprzedaż certyfikatu może mieć miejsce nie tylko na drodze handlu na giełdzie, lecz także w ramach bezpośredniego obrotu z klientami. Ponieważ jako inwestor indywidualny nie masz dostępu do giełd certyfikatów, takich jak EUWAX, potrzebujesz  brokera do handlu certyfikatami, który może przesłać twoje zlecenie bezpośrednio na giełdę. Za realizację zlecenia na giełdzie jest wówczas odpowiedzialny emitent. Oprócz wykonywania zleceń zadaniem brokera wciąż pozostaje przechowywanie zakupionych certyfikatów na rachunku inwestycyjnym.

Zalety handlu certyfikatami i powiązane z nim ryzyko

Dlaczego handlować certyfikatami?

Certyfikaty pozwalają na osiągnięcie potencjalnie wyższego zysku niż bezpośrednie inwestycje w aktywa bazowe niemal w każdych warunkach na rynku. Dotyczy to zarówno trendów wzrostowych jak i spadkowych oraz konsolidacji. Na przykład za pomocą certyfikatu Knock-out wykorzystującego mechanizm dźwigni możesz uzyskiwać wysokie zyski ze wzrostu cen, można także wykorzystywać certyfikaty bonusowe i dyskontowe aby osiągać wysokie zyski nawet podczas stagnacji na rynku albo certyfikaty indeksowe, za pośrednictwem których możesz inwestować w całe rynki akcji. Kolejną dużą zaletą certyfikatów jest zapewniana przez emitentów wysoka płynność. W związku z tym możesz jako inwestor handlować certyfikatami z niskim spreadem nawet na niepłynnych rynkach i zawsze znajdzie się ktoś, kto odkupi od ciebie certyfikaty za godziwą cenę. Certyfikaty stanowią bardzo atrakcyjną okazję inwestycyjną o wysokim potencjale zysku.

Zalety handlu certyfikatami i powiązane z nim ryzyko

Zalety handlu certyfikatami

Aprecjacja kapitału

Z certyfikatami możesz generować wyższe zyski podczas trendów wzrostowych, spadkowych i bocznych niż inwestując bezpośrednio w aktywa bazowe.

Dźwignia

Handlując certyfikatami możesz osiągać nieproporcjonalne wyższe zyski z wyników aktywa bazowego za pośrednictwem dźwigni.

Szerokie możliwości inwestycyjne

Oferowane są certyfikaty na akcje, indeksy, towary, waluty i obligacje. Wybór certyfikatów jest ogromny. Dla każdej sytuacji na rynku i każdego celu inwestycyjnego można znaleźć odpowiedni certyfikat.

Ryzyko związane z handlem certyfikatami

Ryzyko emitenta

Ze względu na to, że certyfikaty nie są funduszami specjalnymi, ryzyko niewypłacalności emitenta wiąże się z całkowitą utratą inwestycji.

Ryzyko efektu dźwigni

Nawet niewielkie spadki cen aktywa bazowego mogą w przypadku certyfikatów prowadzić do zupełnej utraty zainwestowanego kapitału.

Wycena

Kształtowanie cen w okresie obowiązywania certyfikatu bywa często trudne do zrozumienia dla inwestorów, ponieważ wyniki zawartych w nich składników, takich jak opcje albo futures, uzależnione są od wielu, niejednokrotnie sprzecznych czynników.

Ryzyko walutowe

Inwestując w zagraniczne certyfikaty w walutach obcych, jesteś narażony na ryzyko walutowe, które może znacząco wpłynąć na rzeczywisty zwrot z inwestycji.

Profil i cele inwestora

Kiedy ten produkt jest dla Ciebie odpowiedni?

 • Chcesz zabezpieczyć swoje pozycje (hedging)
 • Chcesz spekulować z dźwignią
 • Chcesz zainwestować krótkoterminowo (mniej niż trzy lata)
Kiedy ten produkt nie jest dla Ciebie odpowiedni?
 • Chcesz zachować kapitał
 • Chcesz wzrostu kapitału
 • Chcesz inwestować średnioterminowo (od trzech do dziesięciu lat)
 • Chcesz inwestować długoterminowo (ponad dziesięć lat)

Tolerancja ryzyka

Kiedy ten produkt jest dla Ciebie odpowiedni?

 • Jesteś gotów stracić całą początkową inwestycję
 • Jesteś gotów inwestować za pomocą dźwigni
 • Jesteś gotowy inwestować w złożone produkty
 • Chcesz inwestować w produkt wysokiego ryzyka

Kiedy ten produkt nie jest dla Ciebie odpowiedni?

 • Nie chcesz ponieść żadnej lub stosunkowo niewielkiej straty z początkowej inwestycji
 • Jesteś gotów stracić więcej niż całą początkową inwestycję
 • Jesteś gotów inwestować w nieskomplikowane produkty
 • Jesteś gotów inwestować w produkt o niskim ryzyku
 • Jesteś gotów inwestować w produkt o średnim ryzyku

LYNX oferuje następujące klastry produktów w kategorii produktów z efektem dźwigni:

Grupa produktów:Wskaźnik ryzyka:
EUR ETFŚrednie
EUR ETF odwrotneWysokie
EUR ETF lewarowaneWysokie
EUR ETF spekulacyjneWysokie
ETF inne niż EURŚrednie
Odwrotne ETF inne niż EURWysokie
Lewarowane ETF inne niż EURWysokie
Spekulacyjne ETF inne niż EURŚrednie
ETF z rynków wschodzącychWysokie

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów lewarowanych i funkcji tego produktu, zobacz:

Cechy produktu – certyfikaty


Handel popularnymi certyfikatami

Popularne certyfikaty

Za pośrednictwem LYNX możesz kupować najlepsze certyfikaty w Niemczech i innych krajach europejskich, takich jak Francja czy Holandia. Handluj certyfikatami bonus, discount, turbo, knock out i wieloma innymi rodzajami certyfikatów na popularne instrumenty bazowe, takie jak DAX, towary lub popularne poszczególne akcje. Wybieraj z szerokiej oferty swoich ulubionych certyfikatów albo inwestuj konkretnie w najkorzystniejsze i najpopularniejsze certyfikaty najlepszych emitentów. Do najpopularniejszych certyfikatów należą:

Certyfikaty na akcje amerykańskie

 • Apple Turbo (AAPL)
 • Twitter Sprinter (TWTR)
 • Facebook Sprinter (FB)
 • Google Sprinter (GOOG)
 • Tesla Turbo (MSFT)

Certyfikaty na akcje europejskie

 • Arcelor Mittal Sprinter (MT)
 • Philips turbo (PHI)
 • Adidas Sprinter (ADS)
 • Air France-KLM Sprinter (AF)
 • BMW turbo (BMW)

Certyfikaty na światowe indeksy

 • DAX turbo (DAX)
 • EURO STOXX Turbo (ESTX)
 • S&P 500 Sprinter (SPX)
 • NASDAQ Sprinter (NDX)
 • Dow Jones Turbo (INDU)

Certyfikaty towarowe

 • Certyfikaty na ropę
 • Certyfikaty na złoto
 • Certyfikaty na srebro
 • Certyfikaty światowe indeksy
 • Certyfikaty na gaz ziemny

Naucz się handlu certyfikatami

Naucz się handlu certyfikatami
na rachunku z LYNX

Handel certyfikatami to popularny oraz przynoszący duże zyski sposób inwestowania. Ze względu na dużą ilość różnych rodzajów certyfikatów trzeba jednak wziąć pod uwagę wiele kwestii. Bez gruntownego zrozumienia certyfikatów, łatwo jest popełnić błąd, na przykład nadużywając efektu dźwigni albo źle wybierając certyfikat, który nie odpowiada twojej indywidualnej strategii inwestycyjnej. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z tradingiem, czy też z klasycznym inwestowaniem w LYNX nauczysz się najważniejszych podstaw handlu certyfikatami. W Portalu Inwestycyjnym LYNX dowiesz się nie tylko, jak działają certyfikaty, ale również znajdziesz wiele praktycznych wskazówek dotyczących skutecznego handlu, a także aktualne analizy najważniejszych instrumentów bazowych, takich jak akcje czy indeksy. Będziemy Cię dalej edukować. Odwiedź nasz ulubiony portal giełdowy i dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć jako prywatny inwestor, aby zarabiać na giełdzie lub rynku certyfikatów.

LYNX - Więcej niż broker certyfikatów

Możesz handlować nie tylko certyfikatami za pośrednictwem internetowego brokera LYNX. Więcej informacji o innych produktach znajdziesz tutaj: