Akcje dywidendowe na 2020

Nie przegap terminów wypłaty dywidendy.

Chcesz wiedzieć która spółka wypłaca dywidendę i ile ona wynosi?

Odkryj zbliżające się terminy wypłaty dywidendy największych światowych spółek. Oprócz ex-dividend date znajdziesz tutaj także datę wypłaty dywidendy lub stopę dywidendy.

Szukasz dywidendy konkretnej spółki? Naprzykład dywidendy JPMorgan lub Shell? Po prostu wpisz nazwę akcji w polu wyszukiwania.

Czym jest ex-dividend date?

Ex-dividend date jest najważniejsza datą, którą śledzą inwestorzy dywidendowi. Oznacza pierwszy dzień w którym możesz sprzedać akcję, bez utraty prawa na nadchodzącą dywidendę. Przykład: Jesteś właścicielem akcji AT&T, których ex-dividend date jest 5. stycznia 2019. By otrzymać od AT&T dywidendy, musisz trzymać te akcje minimalnie do 4. stycznia 2019. Jeśli sprzedasz te akcje wcześniej, stracisz prawo do dywidendy.

Dla kupującego akcji przedstawia ex-dividend date pierwszy dzień zakupu w którym nie ma już prawa do nadchodzącej dywidendy. Wracając do przykładu akcji AT&T: Jeśli kupujący chce nabyć prawa na dywidendę a ex-dividend date jest 5. stycznia 2019, musi kupić i posiadać akcje AT&T już 4. stycznia 2019. Jeśli kupi je później, nie będzie miał prawa do dywidendy.

Ex dividend date jest bardzo istotną datą i ma tendencję wpłtwać na cenę akcji. Zazwyczaj w dzień ex dividend date cena akcji spada o wartość wypłaconej dywidendy.

Czym jest payment day?

Dzień wypłaty (payment day) jest dniem, w którym spółka zacznie wypłacać dywidendę. Payment day naśladuje zazwyczaj około miesiąca po ex-dividend date, jednak nie jest to regułą. Każda spółka sama decyduje o terminie payment day.

Czym jest dywidenda?

Dywidenda jest prawo do udziału w zysku spółki wynikające z posiadania papieru wartościowego, takiego jak naprzykład akcje. Jest wypłacana akcjonariuszom na podstawie decyzji walnego zgromadzenia. Wartość dywidendy jest zależna od zysku spółki po zapłaceniu potatków i odsetek. Dywidendę zazwyczaj wypłaca się po kwartałach.

Zalety LYNX w handlu z dywidendowymi akcjami

Dzięki LYNX możesz handlować akcjami firm, które regularnie wypłacają dywidendę. Z LYNX masz dostęp do wszystkich głównych światowych giełd, co daje Ci optymalne warunki do inwestowania dywidendowego.

Wypłata dywidendów przebiega w LYNX automatycznie. Jeżeli masz prawo do dywidendy, nie musisz się niczym martwić a odpowiednia kwora zostanie przypisana na Twój rachunek inwestycyjny w dniu wypłaty. Przypisanie dywidedy jest darmowe. Dochody z dywidend są opodatkowane zgodnie ze stopą procentową kraju, z którego dywidenda przychodzi.

W razie pytań dotyczących handlu w LYNX, skontaktuj się z nami poprzez adres email info@lynxbroker.pl lub telefonicznie pod numerem 800 080 563. Jesteśmy do dyspozycji każdy dzień roboczy od 9:00 do 18:00

pole wymagane
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
Nazwa spółkiPay-date (dzień wypłaty)Oczekiwana dywidenda (w USD)Stopa dywidendy
ASR NEDERLAND NV16-1-20200,654,64
CRH PLC20-1-20200,212,67
KONINKLIJKE AHOLD DELHAIZE N20-1-20200,42,97
ENI SPA30-1-20200,435,33
TOTAL SA3-2-20200,665,24
BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTA28-2-20200,115,18
AKZO NOBEL N.V.5-3-20200,42,29
VINCI SA25-3-20200,83,13
ANHEUSER-BUSCH INBEV SA/NV2-4-20200,82,42
LVMH MOET HENNESSY LOUIS VUI3-4-20202,251,88
ORANGE14-4-20200,34,82
ENEL SPA14-4-20200,165,32
KERING15-4-202042,12
SIEMENS AG-REG17-4-20203,93,99
THYSSENKRUPP AG22-4-20200,21,55
INFINEON TECHNOLOGIES AG24-4-20200,281,51
WALMART INC24-4-20200,542,18
UNIBAIL-RODAMCO-WESTFIELD24-4-20205,47,31
RANDSTAD NV24-4-20202,114,79
HENKEL AG & CO KGAA VORZUG24-4-20202,122,04
AIRBUS SE25-4-202021,40
COVESTRO AG25-4-20202,44,73
VIVENDI26-4-20200,551,93
BEIERSDORF AG27-4-20200,80,74
VOPAK27-4-20201,152,55
ASML HOLDING NV27-4-20202,41,23
L'OREAL27-4-20204,151,61
RWE AG27-4-20200,82,95
AALBERTS INDUSTRIES NV30-4-20200,822,38
ASML HOLDING NV30-4-20202,41,23
BAYER AG-REG4-5-20202,94,82
INDUSTRIA DE DISENO TEXTIL4-5-20200,362,52
BAYER AG-REG5-5-20202,94,82
MERCK KGAA5-5-20201,31,25
MUENCHENER RUECKVER AG-REG6-5-20209,64,37
BASF SE7-5-20203,34,80
CONTINENTAL AG7-5-202053,41
DANONE7-5-202022,84
SANOFI7-5-20203,133,88
SCHNEIDER ELECTRIC SE8-5-20202,453,08
ADIDAS AG8-5-20203,71,53
ALLIANZ SE-REG8-5-20209,54,50
VOLKSWAGEN AG-PREF11-5-20205,563,37
HEIDELBERGCEMENT AG11-5-20202,53,19
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG11-5-20203,55,01
AXA SA11-5-20201,425,92
IMCD NV13-5-20200,91,16
FRESENIUS SE & CO KGAA14-5-20200,821,57
KONINKLIJKE PHILIPS NV14-5-20200,852,32
FRESENIUS SE & CO KGAA14-5-20200,821,57
DEUTSCHE LUFTHANSA-REG14-5-20200,84,13
VONOVIA SE15-5-20201,623,12
DEUTSCHE BOERSE AG15-5-20202,952,35
DEUTSCHE POST AG-REG15-5-20201,23,93
E.ON SE18-5-20200,464,38
DEUTSCHE TELEKOM AG-REG19-5-20200,75
SAP SE21-5-20201,61,45
FRESENIUS MEDICAL CARE AG &21-5-20201,261,61
INTESA SANPAOLO22-5-20200,229,02
ENGIE25-5-20200,82,86
DAIMLER AG-REGISTERED SHARES26-5-20203,056,02
DEUTSCHE BANK AG-REGISTERED26-5-20200,121,49
AIR LIQUIDE SA27-5-20202,922,32
BNP PARIBAS27-5-20203,027,04
SAFRAN SA28-5-20202,251,48
SOCIETE GENERALE SA5-6-20202,28,44
NOKIA OYJ5-9-20200,063,92
  [BEZPŁATNY E-book] 11 strategii guru inwestycyjnych

W jaki sposób inwestorzy odnoszący największe sukcesy na Wall Street wybierają swoje akcje? Książka 11 Strategii największych guru inwestycyjnych pokaże Ci, jak zbudować portfel akcji według najlepszych inwestorów na świecie.

Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
×