Akcje dywidendowe na 2020

Nie przegap terminów wypłaty dywidendy.

Chcesz wiedzieć która spółka wypłaca dywidendę i ile ona wynosi?

Odkryj zbliżające się terminy wypłaty dywidendy największych światowych spółek. Oprócz ex-dividend date znajdziesz tutaj także datę wypłaty dywidendy lub stopę dywidendy.

Szukasz dywidendy konkretnej spółki? Naprzykład dywidendy JPMorgan lub Shell? Po prostu wpisz nazwę akcji w polu wyszukiwania.

Czym jest ex-dividend date?

Ex-dividend date jest najważniejsza datą, którą śledzą inwestorzy dywidendowi. Oznacza pierwszy dzień w którym możesz sprzedać akcję, bez utraty prawa na nadchodzącą dywidendę. Przykład: Jesteś właścicielem akcji AT&T, których ex-dividend date jest 5. stycznia 2019. By otrzymać od AT&T dywidendy, musisz trzymać te akcje minimalnie do 4. stycznia 2019. Jeśli sprzedasz te akcje wcześniej, stracisz prawo do dywidendy.

Dla kupującego akcji przedstawia ex-dividend date pierwszy dzień zakupu w którym nie ma już prawa do nadchodzącej dywidendy. Wracając do przykładu akcji AT&T: Jeśli kupujący chce nabyć prawa na dywidendę a ex-dividend date jest 5. stycznia 2019, musi kupić i posiadać akcje AT&T już 4. stycznia 2019. Jeśli kupi je później, nie będzie miał prawa do dywidendy.

Ex dividend date jest bardzo istotną datą i ma tendencję wpłtwać na cenę akcji. Zazwyczaj w dzień ex dividend date cena akcji spada o wartość wypłaconej dywidendy.

Czym jest payment day?

Dzień wypłaty (payment day) jest dniem, w którym spółka zacznie wypłacać dywidendę. Payment day naśladuje zazwyczaj około miesiąca po ex-dividend date, jednak nie jest to regułą. Każda spółka sama decyduje o terminie payment day.

Czym jest dywidenda?

Dywidenda jest prawo do udziału w zysku spółki wynikające z posiadania papieru wartościowego, takiego jak naprzykład akcje. Jest wypłacana akcjonariuszom na podstawie decyzji walnego zgromadzenia. Wartość dywidendy jest zależna od zysku spółki po zapłaceniu potatków i odsetek. Dywidendę zazwyczaj wypłaca się po kwartałach.

Zalety LYNX w handlu z dywidendowymi akcjami

Dzięki LYNX możesz handlować akcjami firm, które regularnie wypłacają dywidendę. Z LYNX masz dostęp do wszystkich głównych światowych giełd, co daje Ci optymalne warunki do inwestowania dywidendowego.

Wypłata dywidendów przebiega w LYNX automatycznie. Jeżeli masz prawo do dywidendy, nie musisz się niczym martwić a odpowiednia kwora zostanie przypisana na Twój rachunek inwestycyjny w dniu wypłaty. Przypisanie dywidedy jest darmowe. Dochody z dywidend są opodatkowane zgodnie ze stopą procentową kraju, z którego dywidenda przychodzi.

W razie pytań dotyczących handlu w LYNX, skontaktuj się z nami poprzez adres email info@lynxbroker.pl lub telefonicznie pod numerem 800 080 563. Jesteśmy do dyspozycji każdy dzień roboczy od 9:00 do 18:00

pole wymagane
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
Nazwa spółkiPay-date (dzień wypłaty)Oczekiwana dywidenda (w USD)Stopa dywidendy
ASR NEDERLAND NV16-1-20200,654,64
CRH PLC20-1-20200,212,67
KONINKLIJKE AHOLD DELHAIZE N20-1-20200,42,97
ENI SPA30-1-20200,435,33
TOTAL SA3-2-20200,665,24
BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTA28-2-20200,115,18
AKZO NOBEL N.V.5-3-20200,42,29
VINCI SA25-3-20200,83,13
ANHEUSER-BUSCH INBEV SA/NV2-4-20200,82,42
LVMH MOET HENNESSY LOUIS VUI3-4-20202,251,88
ORANGE14-4-20200,34,82
ENEL SPA14-4-20200,165,32
KERING15-4-202042,12
SIEMENS AG-REG17-4-20203,93,99
THYSSENKRUPP AG22-4-20200,21,55
INFINEON TECHNOLOGIES AG24-4-20200,281,51
WALMART INC24-4-20200,542,18
UNIBAIL-RODAMCO-WESTFIELD24-4-20205,47,31
RANDSTAD NV24-4-20202,114,79
HENKEL AG & CO KGAA VORZUG24-4-20202,122,04
AIRBUS SE25-4-202021,40
COVESTRO AG25-4-20202,44,73
VIVENDI26-4-20200,551,93
BEIERSDORF AG27-4-20200,80,74
VOPAK27-4-20201,152,55
ASML HOLDING NV27-4-20202,41,23
L'OREAL27-4-20204,151,61
RWE AG27-4-20200,82,95
AALBERTS INDUSTRIES NV30-4-20200,822,38
ASML HOLDING NV30-4-20202,41,23
BAYER AG-REG4-5-20202,94,82
INDUSTRIA DE DISENO TEXTIL4-5-20200,362,52
BAYER AG-REG5-5-20202,94,82
MERCK KGAA5-5-20201,31,25
MUENCHENER RUECKVER AG-REG6-5-20209,64,37
BASF SE7-5-20203,34,80
CONTINENTAL AG7-5-202053,41
DANONE7-5-202022,84
SANOFI7-5-20203,133,88
SCHNEIDER ELECTRIC SE8-5-20202,453,08
ADIDAS AG8-5-20203,71,53
ALLIANZ SE-REG8-5-20209,54,50
VOLKSWAGEN AG-PREF11-5-20205,563,37
HEIDELBERGCEMENT AG11-5-20202,53,19
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG11-5-20203,55,01
AXA SA11-5-20201,425,92
IMCD NV13-5-20200,91,16
FRESENIUS SE & CO KGAA14-5-20200,821,57
KONINKLIJKE PHILIPS NV14-5-20200,852,32
FRESENIUS SE & CO KGAA14-5-20200,821,57
DEUTSCHE LUFTHANSA-REG14-5-20200,84,13
VONOVIA SE15-5-20201,623,12
DEUTSCHE BOERSE AG15-5-20202,952,35
DEUTSCHE POST AG-REG15-5-20201,23,93
E.ON SE18-5-20200,464,38
DEUTSCHE TELEKOM AG-REG19-5-20200,75
SAP SE21-5-20201,61,45
FRESENIUS MEDICAL CARE AG &21-5-20201,261,61
INTESA SANPAOLO22-5-20200,229,02
ENGIE25-5-20200,82,86
DAIMLER AG-REGISTERED SHARES26-5-20203,056,02
DEUTSCHE BANK AG-REGISTERED26-5-20200,121,49
AIR LIQUIDE SA27-5-20202,922,32
BNP PARIBAS27-5-20203,027,04
SAFRAN SA28-5-20202,251,48
SOCIETE GENERALE SA5-6-20202,28,44
NOKIA OYJ5-9-20200,063,92