Opcje

W rubryce "Opcje" znajdują się artykuły zajmujące się problematyką handlu na opcjach. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co to są opcje, jakie są zalety handlu na opcjach w porównaniu z akcjami albo jakie są strategie na opcje, to jesteś w dobrym miejscu. Jeżeli chcesz handlować opcjami to zobacz możliwości inwestowania w opcje w LYNX.

Strategia opcyjna strangle: spekulacja na ruch obciążona niskim ryzykiem

Strategia strangle jest podobna do strategii straddle. Kupno strangle również służy jako spekulacja na zmianę ceny instrumentu bazowego, bez względu na kierunek ruchu cenowego. W ramach strategii strangle ma miejsce kupno opcji call oraz opcji put z takim samym terminem wygaśnięcia.

Więcej

Wystawianie opcji z pokryciem: covered call

Jedną z prostszych strategii opcyjnych jest wystawienie opcji z pokryciem na akcje lub inne aktywa, które posiadasz. By zwiększyć zyski oraz generować większy cashflow, można wystawić call na niektóre tytuły posiadane w portfelu. Pozwala to na skorzystanie z opcji dodatkowej dywidendy.

Więcej

Iron Condor: strategia dla rynków w ruchu bocznym

Iron Condor składa się z dwóch spreadów wertykalnych, a więc z 4 opcji. Spekulujemy tu na pozostanie ceny w określonym przedziale cenowym w momencie wygaśnięcia opcji. Stawiamy zatem na ograniczony ruch aktywa bazowego. Do osiągnięcia zysku konieczne jest, by cena aktywa bazowego podczas wygaśnięcia nie przekroczyła ceny strike wystawionych opcji call i put.

Więcej

Współczynniki greckie delta, gamma, vega i theta

Współczynniki greckie - delta, gamma, vega, theta - dają inwestorom dostęp do procesu kształtowania cen opcji.

Więcej

Zmienność, jej znaczenie i rodzaje: zmienność historyczna kontra implikowana

Istnieją dwa podstawowe rodzaje zmienności: zmienność historyczna i zmienność implikowana. Zmienność, jej znaczenie i rodzaje.

Więcej

Opcje amerykańskie i opcje europejskie w LYNX

Handel na opcjach giełdowych - w LYNX można handlować zarówno na opcjach amerykańskich oraz opcjach europejskich, opcje na akcje, ETF i inne.

Więcej

Opcje część 2: Rozliczenie i wartość opcji

Handel na opcjach, wykonanie opcji, wartość opcji, opcja amerykańska, opcja europejska oraz inne elementy inwestycji w opcje. Wszystko dowiesz się tutaj.

Więcej

Opcje część 1: Czym są opcje i jak działają opcje?

Opcje mogą się wydawać skomplikowane ale wcale nie są. ✅ Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak działają opcje i czym różni się opcja call i opcja put.

Więcej

Giełda dla początkujących: W co inwestować?

Chcesz wiedzieć w co inwestować ? W tym artykule znajdziesz charakterystykę akcji, opcji, ETF, kontraktów futures, CFD, forex i obligacji.

Więcej
Zacznij korzystając z wielu korzyści LYNX

LYNX ma wiele korzyści dla każdego - dowiedz się więcej z naszego pakietu informacyjnego.

Information package image
Pakiet informacyjny wysyłany jest bezpłatnie i obejmuje:
  • Formularz do otwarcia rachunku
  • Przegląd opłat i prowizji
  • Darmovy e-book 14 wskazówek jak stać się lepszym inwestorem

pole wymagane
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
Contact icon Zadzwoń do nas za darmo
800 080 563
Contact icon Napisz do nas na
info@lynxbroker.pl
Contact icon Połącz się z nami na
CHAT
Contact icon Dowiedz się więcej
FAQ
  [BEZPŁATNY E-book] 11 strategii guru inwestycyjnych

W jaki sposób inwestorzy odnoszący największe sukcesy na Wall Street wybierają swoje akcje? Książka 11 Strategii największych guru inwestycyjnych pokaże Ci, jak zbudować portfel akcji według najlepszych inwestorów na świecie.

Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
×