Najlepsze amerykańskie akcje dywidendowe
Każdy inwestor długoterminowy marzy o tym, by kupić akcje, a potem poczekać na zwrot z inwestycji.

Poniżej pokażemy ci sposób na wzbogacenie swojego portfela akcyjnego. Sposób na regularne osiąganie wyższego przychodu i pobicie zysków najważniejszych indeksów, takich jak indeks S&P 500 czy DAX.

Jak osiągnąć takie wyniki w portfelu?

W osiągnięciu tego mogą ci pomóc wypłaty z amerykańskich akcji dywidendowych.

A które to te właściwe amerykańskie akcje dywidendowe, którymi warto handlować?

Najlepsze amerykańskie akcje dywidendowe 2019

Czego dowiesz się z artykułu?

  1. Czym jest dywidenda?
  2. Wypłaty dywidendy a indeks
  3. Amerykańskie akcje z rosnącymi dywidendami rocznymi
  4. Które amerykańskie akcje dywidendowe są atrakcyjne?
  5. Kupno akcji dywidendowych za pośrednictwem LYNX
  6. Przegląd 50 najlepszych akcji dywidendowych na amerykańskich giełdach.

Czym jest dywidenda?

Dywidenda to wypłata udziałów akcjonariuszom danej spółki i stanowi dodatkowe źródło dochodu dla posiadaczy akcji. Dlatego właśnie akcje dywidendowe są wśród inwestorów tak popularne.

Istnieje wiele sposobów rozporządzania zyskiem przez spółki. Oprócz podziału zysków wśród akcjonariuszy pod postacią dywidendy, spółka może także na przykład inwestować w zwiększenie mocy produkcyjnych lub w rozwój nowych produktów. Wysokość dywidendy i jej zmiany w przeszłości same w sobie dużo mówią o danej spółce.

Dla wielu inwestorów właśnie wysokość dywidendy jest powodem kupna i posiadania danych akcji. Dlatego też istnieją listy tzw. „dywidendowych arystokratów“, czyli firm, które corocznie zwiększają swoje dywidendy od co najmniej 25 lat. W tym artykule przyjrzymy się kwestii wyboru firmy z USA z wysoką dywidendą.

Wypłaty z dywidendy, a indeksy?

Roczne wypłaty dywidendy odgrywają kluczową rolę w całkowitym zwrocie z inwestycji. Sławny cytat legendarnego Johna D. Rockefellera, który chyba czytał inwestorom w myślach, brzmi:

„Czy wiesz, co jest jedyną rzeczą, która naprawdę mnie cieszy? Patrzenie na napływające dywidendy” – John D. Rockefeller

Fakt, że wypłata dywidend jest decydującym czynnikiem dla inwestorów, został jasno odzwierciedlone na powyższym wykresie. Biała krzywa pokazuje wyniki indeksu cenowego S&P 500 z ostatnich dziesięciu lat, natomiast pomarańczowa krzywa odzwierciedla trend reinwestycji w indeks S&P 500 w tym samym przedziale czasowym. Jedyna różnica jest taka, że krzywa obrazująca reinwestycje w ten indeks reprezentuje zwrot inwestycji w ten indeks.

Wynika z tego, że właśnie wypłata dywidend jest dla inwestorów decydująca. A jak znaleźć akcje odpowiednie dla twojego portfela dywidendowego? Akcje w przypadku których wypłaty dywidend corocznie rosną, szukać będziemy w odnoszących sukcesy, stabilnych spółkach. Ponieważ wiele z tych spółek działa w Ameryce, w tym artykule skupiliśmy się na amerykańskich akcjach dywidendowych.

Amerykańskie akcje z rosnącymi rocznymi dywidendami

Interesują nas akcje z dywidendami rosnącymi w długoterminowej perspektywie. Akcje, które potrafią pobić indeksy w ciągu dziesięciolecia i jednocześnie charakteryzuje je stosunkowo niskie ryzyko. Takie spółki muszą mieć model biznesowy opracowany w taki sposób, żeby pozwalał na generowanie zysków zarówno w okresie dobrej koniunktury, jak i zwolnienia gospodarki.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są to bardzo wyszukane kryteria. Istotnie, tylko 50 z około 7 000 spółek zarejestrowanych w USA spełnia wskazane wyżej warunki. Wszystkie te spółki znajdziesz w tabelce pod tym artykułem.

W przypadku wybranych akcji ich dywidendy zazwyczaj rosły przez co najmniej 25 lat z rzędu. Wypływają stąd istotne wnioski:

  • Wymienionym firmom udało się rozwijać przez dziesięciolecia, przetrwać okresy kryzysów i co więcej nadal wypłacać dywidendy. Dlatego właśnie istotne jest, by model biznesowy skoncentrowany był na sukcesie w długiej perspektywie.
  • Firmy te zajmowały bardzo dobrą pozycję na rynku i były liderami w swojej branży. Udało im się osiągnąć taka pozycję, podczas gdy konkurencyjnym spółkom bardzo trudno jest znaleźć sobie miejsce na rynku.

Dobry przykład stanowi Coca-Cola. Żadnej firmie z branży napojów bezalkoholowych nie udało się przerwać jej dominacji. Choć powstała niezliczona ilość imitacji tego napoju, Coca-Cola zachowuje dominującą pozycję w tej branży.

Jednocześnie firma jest bardzo dobrze umiejscowiona na rynku, cena Coca-Coli jest nieco wyższa niż ceny konkurentów, niemniej jednak kwoty te nie są ekstremalnie wysokie, dzięki czemu pozostają akceptowalne dla konsumentów.

Analiza akcji: Akcje spółki Coca-Cola.

Które amerykańskie akcje dywidendowe są atrakcyjne w 2020 roku?

Liderzy na rynku, tacy jak wspomniana Coca-Cola, to stabilne spółki. Ponadto owe silne akcje dywidendowe prawie zawsze utrzymują na przestrzeni lat średni stosunek ceny i zysku na akcję (P/E).

Na podstawie wymienionych kryteriów wybraliśmy kilka głównych akcji dywidendowych, które mogłyby cię zainteresować w 2020 roku:

S&P Global inc (SPGI)

S&P Global inc jest firmą oferującą swoim klientom usługi w zakresie danych finansowych. Specjalizuje się między innymi w szacowaniu ryzyka kredytowego. W ciągu ostatnich kilku lat firmie udawało się stale zwiększać sprzedaż i utrzymywać silny bilans z zadłużeniem netto na poziomie 700 milionów USD.

Ponadto S&P Global inc potrzebuje bardzo niewielkich wydatków kapitałowych, a zatem ma wolny przepływ gotówki w wysokości niemal 2 miliardów USD. Całkowita dywidenda w wysokości 400 milionów USD jest więc dla S&P Global inc bezpieczną kwotą. Jedyną istotniejszą wadą jest stosunkowo wysoka aktualna wycena, czyli 23-krotność oczekiwanego zysku z dywidendy 1,14%.

S&P Global inc (SPGI)Akcje S&P Global inc; Źródło: LYNX Trading.

Brown Forman (BF.A BF.B)

Brown Forman to słynny producent alkoholu, znany ze swojej marki whisky Jack Daniels. W ciągu ostatnich kilku lat spółka zainwestowała duże kwoty w rozwój i promocję, co przyniosło pożądany efekt, ponieważ nawet poza USA Jack Daniels pozostaje stabilną marką ekskluzywnego alkoholu.

Stabilny silny wzrost obrotu i zysku czyni Brown Forman bardzo interesującą spółką. Wadą jest stosunkowo duży wzrost cen akcji w ciągu kilku ostatnich lat. Za tę markę premium trzeba zapłacić 25-krotność oczekiwanego zysku. Dywidenda jest stosunków niska, ale spółka okazjonalnie wypłaca swoim inwestorom dodatkową dywidendę. Ze względu na pozytywną ocenę spółka ta plasuje się na czwartej pozycji w naszym rankingu.

Brown Forman (BF.A)

Brown Forman (BF.A)Akcje Brown Forman A; Źródło: LYNX Trading.

Brown Forman (BF.B)

Brown Forman (BF.B)Akcje Brown Forman B; Źródło: LYNX Trading.

Walgreens Boots Alliance (WBA)

Spółka Walgreens Boots Alliance jest światowym graczem w branży handlu detalicznego głównie w przemyśle farmaceutycznym. Już od wielu lat wykazuje stabilny wzrost. Wartość rynkowa spółki to 67,7 miliardów USD a jej zadłużenie netto wynosi 13 miliardów USD. W ciągu ostatniej dekady jej sprzedaż się podwoiła z 59 miliardów USD do 118 miliardów USD, zysk na akcję wzrósł z 2,17 USD do 3,78 USD, a dywidenda zwiększyła się z 0,40 USD do 1,72 USD.

Jednak stosunek ceny do zysku na akcję gwałtownie spadł w wyniku obaw odnośnie marży na produkty Walgreens Boots Alliance i ewentualnej konkurencji firmy Amazon.

Spółka wypłaca ponadto w formie dywidend stosunkowo niski procent ze swojego zysku, co gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność. Ponadto oprócz dywidend spółka Walgreens Boots Alliance oferuje swoim akcjonariuszom bardzo korzystną cenę przy odkupie ich akcji. Zwiększa to zysk na akcję, co umożliwia spółce podnieść dywidendę bez zwiększania związanych z tym wydatków.

Walgreens Boots Alliance (WBA) Akcje Boots Alliance; Źródło: LYNX Trading.

PepsiCo (PEP)

PepsiCo, jak wskazuje nazwa, jest właścicielem marki Pepsi. Poza tym posiada jednak wiele równie znanych marek produktów, takich jak na przykład Mountain Dew, Lays czy Doritos. Właśnie produkty żywnościowe stają się dla PepsiCo coraz ważniejsze, ponieważ popularność napojów smakowych spada na całym świecie wskutek coraz silniejszej niechęci wielu ludzi do napojów słodzonych.

PepsiCo jest gigantem o wartości rynkowej 152,7 miliardów USD i z zadłużeniem netto w wysokości 20 miliardów USD. Wadą są stosunkowo drogie akcje. Przyjemna jest jednak wysokość dywidendy 3,43%.

PepsiCo (PEP)Akcje PepsiCo; Źródło: LYNX Trading.

Kupno akcji dywidendowych za pośrednictwem LYNX

Z pomocą platformy LYNX Trading można inwestować we wszystkie wspomniane wyżej akcje dywidendowe. Oprócz oferty amerykańskich akcji dywidendowych, LYNX wyróżnia się spośród innych brokerów ponieważ oferuje szeroki dostęp do amerykańskich opcji. Dzięki temu jako inwestor masz możliwość zwiększenia zysków na przykład dzięki comiesięcznemu wykonaniu opcji z pokryciem na akcje.

Handluj akcjami w LYNX


--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Dzienne maximum
Dzienne minimum
---
---
---
---

Displaying the --- chart

Displaying today's chart