EUR/GBP

Wszystko, co musisz wiedzieć o parze walutowej EUR/GBP: Rozwój kursu EUR/GBP, wykres historyczny i przelicznik walut.

EUR/GBP Kurs

Ostatnia cena --
Zmiana --
Czas --
Data --
Poprzednie zamknięcie --
Wymień
Na
1 EUR GBP

Dane historyczne: EUR/GBP

Zakres czasowy:
Data Poprzednie zamknięcie Cena otwarcia Max Min

Para walutowa (EUR/GBP)

Znaczenie

Para walutowa EUR/GBP wyraża siłę euro wobec funta brytyjskiego. Z międzynarodowego punktu widzenia ten kurs jest bardzo ważny głównie ze względu na handel w Wielkiej Brytanii i strefie euro, co stanowi dwie największe potęgi gospodarcze w Europie. Na całym świecie, para ta znajduje się na ósmej pozycji pod względem wolumenu.

Notowanie

Para może być również kwotowana jako GBP / EUR, ale standardem jest EUR / GBP. Jeśli wartość pary jest równa 0,88, oznacza to, że zapłacisz 0,88 funta za jedno euro. ISIN tej pary walutowej to EU0009653088, a WKN to 965308.

Handel EUR/GBP

Handel EUR/GBP odbywa się praktycznie 24 godziny na dobę. Jednak ze względu na zmieniającą się liczbę transakcji główne godziny handlu są określone czasie. Europejska sesja biznesowa rozpoczyna się o godzinie 9:00 w Ameryce Środkowej i zaczyna przeniknąć do USA, która rozpoczyna się o 14:00, a kończy o 22:00.

Na rynku kontraktów terminowych zmiana wartości na parze EUR/GBP (np. 0,8785) jest wyrażona w pipsach, co stanowi 0,0001. Na rynku forex występują jednak również mniejsze ruchy o 0,1 ticka. Rozliczenie odbywa się wtedy naprzykład po kursie 0,87854.