Ochrona i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwa w zarządzaniu pieniędzmi nigdy za wiele. Kiedy zdecydujesz się zainwestować własne pieniądze, powinieneś być pewny, że w każdej sytuacji są bezpiecznie przechowywane i chronione. Dlatego LYNX kładzie duży nacisk na ochronę i bezpieczeństwo Twojego rachunku.

Podstawą bezpieczeństwa rachunku inwestycyjnego jest uzyskanie własnego konta aktywów w swoim imieniu. Konto jest oddzielone od aktywów brokera. Aby zwiększyć bezpieczeństwo istnieje wiele funkcji zabezpieczeń, które z pewnością zostanie docenione.

LYNX – partner, któremu możesz zaufać

Rachunek inwestycyjny jest otwarty w Interactive Brokers (UK) Ltd. („IB UK”). Wytyczne dotyczące zakupu, sprzedaży lub inne dotyczące instrumentów inwestycyjnych są przekazywane przez Interactive Brokers LLC („IB US”). Instrumenty inwestycyjne i fundusze są przechowywane w IB US na odrębnych kontach, które są oddzielone od aktywów firmy IB US.

IB UK i IB US są skonsolidowane w firmie Interactive Brokers Group („IBG LLC”), która ma ponad 5 mld. USD w kapitale własnym. Właściciele to IBG LLC Interactive Brokers Group, Inc. (11,5%), których akcje są notowane na Nasdaq i udziały pracownicze (88,5%).

Interactive Brokers (IB) jest jednym z największych i najbardziej szanowanych domów maklerskich, który jest dla inwestorów na całym świecie synonimem niezawodności, stabilności, postępu technicznego i innowacji.

Bezpieczeństwo dostępu

Twoje fundusze są chronione przez ścisłe przepisy bezpieczeństwa w celu zapobiegania nieupoważnionemu dostępowi. Jeśli chciałbyś wysłać pieniądze z konta inwestycyjnego na swoje konto bankowe, to możliwe jest to tylko poprzez autoryzowane konto, które jest w założone na Twoim imię i nazwisko. Z Twojego konta nie można wysyłać pieniędzy na konto innych osób lub podmiotów.

Na koncie administracyjnym można również dodać adres IP z którego będziesz mógł się zalogować na platformie handlowej. System monitoruje wszystkie działania związane z Twoim kontem i umożliwia wykonywanie ważnych operacji tylko po dodatkowej weryfikacji bezpieczeństwa.

Ponadto unikalna nazwa logowania i hasło każdego klienta ma możliwość żądania dodatkowej ochrony w formie karty bezpieczeństwa. Ze względu na zwiększone bezpieczeństwo należy zalogować się, aby wprowadzić dodatkowe kody, które są wymienione na karcie zabezpieczenia. Ponadto są używane specjalnie zabezpieczone serwery.

Bezpieczeństwo Twoich finansów jest dla nas priorytetem.

Zaufanie jest dobre, pewność jest lepsza

LYNX posiada wszystkie niezbędne pozwolenia na prowadzenie działalności w Polsce i jest zarejestrowany w Komisji Nadzoru Finansowego.

Główna siedziba w Holandii jest regulowana przez władze holenderskie, De Nederlandsche Bank (DNB) i Autoriteit Financiële Markten (AFM). Oddział w Niemczech jest regulowany przez BaFin i niemiecki oddział lokalnego organu regulacyjnego, belgijską Komisję Bancaire, Financiere des Assurances (CBFA).

Klienci są chronieni przez amerykański samoregulujący organ nadzoru Securities Investor Protection Corporation (SIPC), który zapewnia maksymalne ubezpieczenie do 500 000 USD, z czego składa się ubezpieczona gotówka do wysokości 250 000 USD. Ponadto IB US zapewnia dodatkowe ubezpieczenie przez firmę ubezpieczeniową Lloyd’s wynosi do 30 milionów dolarów na jednego klienta (ubezpieczona gotówka do 900 000 dolarów), a łączna kwota maksymalnie 150 milionów dolarów rocznie, w przypadku upadłości (niewypłacalności) IB US. Ubezpieczenie nie ma zastosowania do kontraktów futures lub opcji na kontrakty futures.

Klienci mogą również korzystać z British Financial Services Compensation Scheme (FSCS), który zapewnia ubezpieczenie, instrumenty inwestycyjne i fundusze do wysokości 50 000 GBP na jednego klienta. System rekompensat FSCS ma zastosowanie do opcji indeksu giełdowego poza futures USA poza USA i wszystkich CFD. W przypadku, gdy klient skorzysta z możliwości rekompensaty wynikającej z FSCS, może to doprowadzić do nieuznania prawa do odszkodowania z SIPC.

Dzięki tym trybom ochrony aktywów klienci otrzymują ochronę, która spełnia najsurowsze standardy.

  • Osobny rachunek na własne imię: pieniądze i papiery wartościowe są oddzielone od funduszy i aktywów brokera.
  • Dzięki SIPC, papiery wartościowe i gotówka są ubezpieczone do 500 000 dolarów.
  • Dzięki brytyjskiemu funduszowi ubezpieczeniowemu FSCS do 50 000 funtów.
  • Dodatkowe ubezpieczenie w Lloyds wynosi do 30 milionów dolarów.

Przegląd dokumentów dotyczących obowiązku informacyjnego LYNX znajduje się w sekcji Obowiązek informacyjny.

Więcej informacji na temat zagrożeń związanych z obrotem na rynkach kapitałowych można znaleźć w sekcji Dokumenty – Charakter i ryzyko inwestycji w papiery wartościowe oraz w załączonym dokumencie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ochrony funduszy i papierów wartościowych klientów, przejdź do sekcji Dokumenty.

Zacznij korzystając z wielu korzyści LYNX

LYNX ma wiele korzyści dla każdego - dowiedz się więcej z naszego pakietu informacyjnego.

Information package image
Pakiet informacyjny wysyłany jest bezpłatnie i obejmuje:
  • Formularz do otwarcia rachunku
  • Przegląd opłat i prowizji
  • Darmovy e-book 14 wskazówek jak stać się lepszym inwestorem

pole wymagane
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.
Contact icon Zadzwoń do nas za darmo
800 080 563
Contact icon Napisz do nas na
info@lynxbroker.pl
Contact icon Połącz się z nami na
CHAT
Contact icon Dowiedz się więcej
FAQ