Commitments of Traders Report

Analiza danych z raportu COT

Commitments of Traders Report (COT) jest publikowany co tydzień przez Commodity Futures Trading Commision (CFTC). W raporcie tym znajdziesz otwarte pozycje wszystkich osób fizycznych i podmiotów, które mają obowiązek raportowania w CFTC. Są to głównie pozycje dużych profesjonalnych podmiotów inwestycyjnych. W każdy wtorek wieczorem spółki te składają raport swoich otwartych pozycji aby w piątek o godzinie 21:30 (15:30 EST) raport COT mógł zostać opublikowany. Commitments of Traders Report odkrywa od 70 % do 90 % aktualnie otwartych pozycji na rynku futures. Umożliwia to inwestorom wgląd w inwestycje dużych graczy oraz analizy kierunku poruszania się danych aktywów.

Dlaczego jest Commitments of Traders (COT) Report publikowany?

Commitments of Traders Report dotyczy otwartych pozycji na amerykańskim rynku futures. Wydawany jest przez amerykański organ regulacyjny rynków futures Commodity Futures Trading Commision. COT ma za celu zwiększyć przejrzystość na rynkach futures oraz zapobiec cenowej manipulacji. Służy zarówno prywatnym jak i profesjonalnym traderom jako narzędzie do analizy rynku. Znajdziesz w nim wszystkie pozycje długie/long i krótkie/short dla danych rynków.

Jakie podmioty obejmuje raport COT?

  • Prywatne i publiczne firmy (np. spółki rolne, które zabezpieczają ceny swoich produktów fizycznych za pomocą kontraktów futures)
  • Więksi spekulanci (np. hedge fondy spekulujące na rynku za celem zysku)
  • Mali spekulanci (np. mniejsi inwestorzy prywatni, którzy nie mają obowiązku raportować swoich pozycji)

Kiedy raport COT jest publikowany?

Raport jest publikowany w każdy piątek wieczorem o godzinie 21:30 (15:30 EST) i zawiera dane z poprzedniego wtorku.

Dlaczego dane z raportu COT są użyteczne?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, raport COT zawiera przegląd long i short pozycji wielkich podmiotów na rynku futures. Mniejsi inwestorzy uzyskują unikalną informację na temat dużych traderów oraz informacje na temat poszczególnych instrumentów.  Widzisz, że duże firmy inwestycyjne spekulują że cena złota w najbliższym czasie wzrośnie? Możesz otworzyć tą samą pozycje i spekulować tak samo jak wielcy traderzy.

Gdzie raport COT jest publikowany?

Raport jest darmowo opublikowany na stronach CFTC. Dostępny jest dla kontraktów futures i opcji.

Jak wygląda raport COT?

Poniżej znajdziesz przykład raportu COT na kontrakt futures na pszenicę, handlowany na giełdzie w Chicago.

20160720-cot-wheat-chicago-board-of-trade-LYNXWróć powyżej

Historyczny Commitments of Traders Report na złoto

Z dnia 3.3.2017

Historyczny Commitments of Traders Report na forex

Z dnia 3.3.2017

Baza: EUR/USD

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Wypełniając swoje dane i klikając powyższy przycisk, zgadzasz się, że LYNX będzie przechowywać te dane i skontaktuje się z Tobą przez e-mail lub telefon w celach marketingowych. Komunikacja telefoniczna może być nagrywana w celu poprawy naszych usług. Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie pisząc na adres marketing@lynxbroker.pl.